Mytilineos podpisuje umowę na drugi projekt CCGT w Polsce

Mytilineos podpisuje umowę na drugi projekt CCGT w Polsce

Grecki gigant przemysłowy Mytileneos Energy & Metals dołączył do konsorcjum Energia Siemensa Instalacja bloku energetycznego CCGT o mocy 560 MW w Elektrowni Adamów w Durku.

Elektrownia Adamów to elektrownia o mocy 600 MW opalana gazem, której właścicielem i operatorem jest polski deweloper ZespoŁ Elektrowni Patnów-Adamów-Konin (Grupa ZE PAK), która została zamknięta na początku stycznia 2018 roku.

Podpisano kontrakt na inżynierię, zaopatrzenie i budowę (EPC). Podpisano ZE wspólnie z PAK CCGT, spółką zależną PAK, buduje elektrownię CCGT o mocy 560 MW.

Elektrownia składa się z turbiny gazowej i kondensacyjnej turbiny parowej, wykorzystujących zamknięty układ chłodni kominowej z mokrym ciągiem mechanicznym oraz instalacji gazowej wraz z infrastrukturą na terenie elektrowni.

Zakończenie projektu PAK CCGT planowane jest na drugi kwartał 2027 roku, a w jego realizację będą zaangażowane inne polskie i międzynarodowe firmy wykonawcze. W oświadczeniu prasowym Mytileneos poinformował, że podpisał już umowę EPC na budowę kolejnej elektrowni parowo-parowej o mocy 560 MW w Grudziądzu, także w konsorcjum z firmą Siemens.

W raporcie Mytilineos powiedział: „Ze względu na ich ważną rolę w efektywności energetycznej i bezpieczeństwie energetycznym projekty CCGT stają się niezbędne w całej Europie. Ponadto, ponieważ oczekuje się, że gaz będzie paliwem przejściowym w dłuższej perspektywie, uzupełnia on koszyk energetyczny kraju paliwami odnawialnymi.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych

READ  FNE w Gdyni Polski FF 2021: Operacja Hiacynt


Nasze przybycie Polityka prywatności Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, w jaki sposób możemy wykorzystywać, przetwarzać i udostępniać Twoje dane osobowe, informacje o Twoich prawach w odniesieniu do Twoich danych osobowych oraz o tym, jak możesz zrezygnować z subskrypcji przyszłych komunikatów marketingowych. Nasze Usługi są przeznaczone dla abonentów korporacyjnych i gwarantujesz, że przesłany adres e-mail jest Twoim firmowym adresem e-mail.

Zdaniem think tanku Ember, Polska tak Duży emiter Paliwa kopalne w UE wytwarzają 79% energii elektrycznej. Do 2022 r. węgiel będzie odpowiadał za 70% całkowitej produkcji energii elektrycznej, a porozumienie poprzedniego rządu ze związkami zawodowymi o wstrzymaniu wydobycia węgla do 2049 r. utrudniło wycofywanie tego paliwa.

Większą chęć przyspieszenia transformacji energetycznej Polski wykazała jednak administracja premiera Donalda Tuska, a think tank Instrad powiedział Transformacja ta może doprowadzić do tego, że do 2040 r. odnawialne źródła energii będą stanowić aż 92% produkcji energii w Polsce.Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *