Na nagraniu złudzenia optycznego w SFO samolot wydaje się unosić w powietrzu

Na nagraniu złudzenia optycznego w SFO samolot wydaje się unosić w powietrzu

Pasażer linii lotniczych uchwycił niezwykle rzadkie złudzenie optyczne, przedstawiające samolot całkowicie zawieszony w powietrzu w San Francisco.

Pasażer lotu do San Francisco był zszokowany, gdy wyjrzał przez okno samolotu i zobaczył samolot, który wydawał się unosić w powietrzu na postoju.

Pasażer nagrał wideo ze zdarzenia i opublikował je na platformie mediów społecznościowych Reddit. Ludzie w komentarzach zastanawiali się, jak dokonano tego wyczynu.

„Ludzie reagujący na ten wirusowy film twierdzą, że to błąd w matrycy” – napisano w podpisie na plakacie filmu.

Klip obraca się wokół samolotu zawieszonego w powietrzu, zawieszonego nad autostradą przechodzącą przez duży zbiornik wodny.

Jak się okazuje, zdarzenie to nie jest magiczną ani mechaniczną awarią, ale raczej niezwykle rzadkim złudzeniem oka.

„Mieszkam niedaleko lotniska i widziałem, jak to się dzieje wiele razy w prawdziwym życiu” napisała jedna osoba.

Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do efektu „pływającej płaszczyzny”.

Szeroko otwarte niebo usuwa wizualne punkty odniesienia, dzięki czemu łatwiej jest dostrzec, że samolot faktycznie się porusza, przez co wydaje się zawieszony.

Ruch względny oznacza również, że pasażer i samolot poruszają się, ale z podobnymi prędkościami i kierunkami, w związku z czym samolot wydaje się nieruchomy, ponieważ nie zbliża się ani nie oddala.

Czytaj więcej: Jak najlepiej wykorzystać szybką wizytę w San Francisco

Można to zaobserwować, jeśli podróżujesz obok samolotu, innym samolotem lub samochodem w pobliżu lotniska, a obserwowany samolot porusza się nieco wolniej.

Zjawisko to jest rzadkie, ale rzekomo częstsze w San Francisco, co pozwala samolotom lądować bliżej siebie niż zwykle, jeśli pogoda jest spokojna i oba samoloty widzą się wyraźnie.

Niektórzy komentatorzy mieli jednak własne pomysły na temat przyczyny złudzenia optycznego, sugerując, że samolot nadal tam utknął lub że jest to bardziej prawdopodobne z powodu „usterki matrycy”.

READ  Młodzi piloci reagują na krytykę dotyczącą ich wieku i płci

Wielu mieszkańców stwierdziło, że widziało to wiele razy i nie wydawało im się to już czymś wyjątkowym ani niezwykłym.

„Cały czas przylatują, tak wolno” – napisała jedna z osób, która twierdziła, że ​​mieszka w pobliżu lotniska w San Francisco. „Wydaje się to niemożliwe, ale tak nie jest”.

„Jako osoba, która mieszka w tej okolicy i cały czas jeździ tym mostem, jestem pewna, że ​​setki, a nawet tysiące ludzi znajdujących się na moście zatrzymałoby się i zarejestrowało samolot unoszący się nad nimi w powietrzu” – skomentowała jedna z osób.

W sierpniu na Reddicie opublikowano film przedstawiający to samo zjawisko, przedstawiający samolot United Airlines „latający” w powietrzu.

Po raz kolejny została aresztowana na lotnisku w San Francisco.

„Lądowanie w SFO. Co się tutaj dzieje?” – napisał plakat w podpisie, dodając emoji spacji.

Jeden z komentatorów zasugerował, że było to „UFO w SFO”, podczas gdy inny stwierdził, że lotnisko w San Francisco „słynie” z podwójnych lądowań, które wywołały taki efekt.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *