Nagraj przypadki Covid-19 w Wiktorii, NSW zgłasza ponad 20 000 przypadków

Australijskie Konsorcjum Służby Zdrowia (HSU) ostrzegło przytłoczony personel szpitali NSW o skutkach „niedoinwestowania” po tym, jak stan zgłosił 20 794 przypadki COVID-19 i cztery zgony.

Pracownik medyczny przeprowadza testy reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) w centrum testowym Covid-19 w zachodnim Sydney 21 grudnia 2021 r.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

W ciągu doby do godziny 20:00 liczba przyjęć do szpitala wzrosła do 1204 z 1066 w poprzednim okresie sprawozdawczym.

Jest to największa liczba osób leczonych z powodu Covid-19 w szpitalach państwowych od 23 września.

Obecnie 95 pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, a 25 wymaga wentylacji.

HSU ostrzegło, że system szpitalny osiągnie stan krytyczny za dwa do trzech miesięcy, jeśli rząd stanowy nie wprowadzi żadnych zmian.

Sekretarz Unii Gerard Hayes powiedział pracownikom ABC w szpitalach, że są chronicznie zestresowani i odczuwają skutki „niedoinwestowania” zasobów.

„Teraz płacimy za to, a jeśli nie zrobimy czegoś od razu, zobaczymy, jak ludzie zaczynają opuszczać branżę, ponieważ ta presja, pod którą byli przez 18 miesięcy, po prostu nie może być trwały” – powiedział Hayes.

W zeszłym tygodniu rząd stanowy zwolnił krytycznych pracowników służby zdrowia z izolacji, jeśli weszli w bliski kontakt – posunięcie to, jak powiedział Hayes, było „krótkoterminową, nieprzerwaną reakcją”.

Victoria miała w tym roku więcej przypadków niż w całym 2020 roku

Victoria odnotowała 8577 nowych przypadków Covid-19 i trzy zgony, ponieważ liczba hospitalizacji wzrosła do najwyższego poziomu od prawie dwóch miesięcy.

Dzienna liczba przypadków wyznacza nowy rekord dla Victorii, przewyższając poprzedni rekord 7442, który został zgłoszony 1 stycznia.

Lider odpowiedzi na Covid-19 z Victorii, Jeroen Weimar, powiedział, że Omicron szybko porusza się w całej społeczności.

„W ciągu pierwszych trzech dni tego roku faktycznie mieliśmy więcej przypadków niż w całym 2020 roku” – powiedział.

READ  Covid-19 Australia: ograniczenia NSW zostaną jeszcze bardziej złagodzone, gdy stan osiągnie cel 80%

„Wskaźnik pozytywnych przypadków we wszystkich testowanych przez nas przypadkach osiągnął wartości, których wcześniej nie widzieliśmy”.

Weimar powiedział, że co piąty test jest teraz pozytywny, co oznacza dziesięciokrotny wzrost wskaźników przed omikronem.

Departament Zdrowia informuje, że 11 procent populacji w wieku 12 lat lub starszych otrzymało teraz trzy dawki szczepionki przeciw Covid-19.

Obecnie w Wiktorii jest 38 118 aktywnych przypadków wirusa, a 718 osób zmarło podczas obecnej epidemii.

W szpitalu z Covid-19 w Wiktorii przebywa 491 osób, z których 56 znajduje się na oddziale intensywnej terapii, a 24 jest podłączonych do respiratora.

Queensland zgłasza 4249 nowych spraw

Jak poinformowały władze, mężczyzna z Queensland w wieku około 30 lat zmarł na „prawdopodobną” chorobę związaną z Covid-19, ponieważ w ostatnim okresie sprawozdawczym stan odnotował 4249 nowych infekcji.

Dyrektor ds. Zdrowia John Gerrard powiedział, że mężczyzna „zmarł nagle w swoim domu na Gold Coast zeszłej nocy” i że trwają testy, aby potwierdzić, czy jego śmierć była związana z Covid-19.

„Wszystko, co mogę powiedzieć bardzo mocno, to to, że bardzo nietypowe jest, aby młoda osoba nagle umierała z powodu Covid-19” – powiedział dr Gerrard.

Dlatego potrzebne jest dalsze zbadanie tego, co się tutaj wydarzyło”.

Powiedział, że wierzy, iż zmarły mężczyzna został zaszczepiony.

Dr Gerrard powiedział, że śmierć została skierowana do koronera stanowego w celu zbadania, a związek Covid-19 ze śmiercią mężczyzny był oparty na pozytywnym szybkim teście antygenowym.

„Nie mamy nawet potwierdzenia diagnozy… Powinienem to wyjaśnić” – powiedział.

Na oddziale intensywnej terapii w szpitalu znajduje się 10 osób i jedna osoba podłączona do respiratora.

Dr Gerrard powiedział, że „znaczna większość” osób z Covid-19, zwłaszcza młodych i zaszczepionych, miała łagodną chorobę, ale możliwa była poważna choroba.

„Mamy ponad 20 000 aktywnych spraw [in Queensland] I tylko jeden pacjent był wczoraj podłączony do respiratora.

READ  Novak Djokovic: Czy epicka szczepionka nie jest dominującym błędem Australii?

„Wszyscy będziemy ujawnieni w ciągu najbliższych kilku tygodni, myślę, że musimy po prostu założyć, że wszyscy będziemy ujawnieni”.

Premier Anastasia Balchuk ostrzegła starszych mieszkańców stanu Queensland, którzy nie otrzymali jeszcze szczepionki przypominającej, aby ograniczyć ich ruchy w nadchodzących tygodniach.

-ABC

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top