Nakazy dotyczące masek Bay Area: urzędnicy służby zdrowia wydają wytyczne w celu zniesienia ograniczeń

Urzędnicy służby zdrowia w dziewięciu stanach Bay Area, którzy wymagają zakrycia twarzy w większości zamkniętych miejsc publicznych, w czwartek osiągnęli konsensus w sprawie kryteriów zniesienia tych nakazów.

Alameda, Contra Costa, Marin, Napa, San Francisco, San Mateo, Santa Clara, Sonoma i miasto Berkeley podniosą wymagania dotyczące maskowania w pomieszczeniach w miejscach publicznych niepodlegających stanowym i federalnym przepisom dotyczącym maskowania, gdy wystąpią wszystkie poniższe sytuacje:

  • Jurysdykcja osiąga umiarkowaną (żółtą) warstwę transmisji COVID-19, zgodnie z definicją Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) i pozostaje tam przez co najmniej trzy tygodnie
  • Hospitalizacja COVID-19 w jurysdykcji jest uważana za niską i stabilną, według uznania urzędnika służby zdrowia
  • 80% całej populacji jurysdykcji jest zaszczepionych dwiema dawkami Pfizer, Moderna lub jedną dawką Johnson & Johnson (dawki pobudzające nie są brane pod uwagę)
  • Lub minęło osiem tygodni, odkąd szczepionka COVID-19 została dopuszczona do użycia w nagłych wypadkach przez władze federalne i stanowe dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Dlaczego istnieje okno ośmiotygodniowe?

„Ponieważ dzieciom zajmie co najmniej tyle czasu, zanim zacznie otrzymywać swoją dawkę, dzielą je trzy tygodnie i potrzebujesz około tygodnia, aby uzyskać pełną odporność” – powiedziała dr Yvonne Maldonado, profesor pediatrii i chorób zakaźnych. na Uniwersytecie Stanforda. lekarz chorób.

Mieszkańcy Bay Area reagują na możliwość złagodzenia wytycznych dotyczących masek

Cody twierdzi, że metryki mają być proste, ale kompleksowe.

„Zasadniczo chcemy mieć pewność, że mamy wiele warstw ochrony, chcemy upewnić się, że warstwa szczepionki jest naprawdę mocna, zanim usuniemy warstwę maskującą” – powiedział Cody.

Hrabstwo Santa Clara znajduje się obecnie na pomarańczowym poziomie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, ale transmisja ma tendencję spadkową.

Związane z: Los Angeles przyjmuje jedną z najbardziej rygorystycznych szczepionek przeciw COVID w USA

READ  SpaceX rozpoczyna swoją pierwszą prywatną misję załogową w kosmos

„Myślę, że trudno będzie powiedzieć, kiedy spełnimy wszystkie trzy wskaźniki” – powiedział Cody.

Cody mówi, że najważniejszym wskaźnikiem, który należy spełnić, jest wymóg szczepień — dodanie kilku hrabstw pozwoli szybciej osiągnąć ten cel.

„Każdego dnia obserwujemy od 900 do 1000 nowych początkowych dawek szczepionek w całej prowincji” – powiedział dr Chris Farnitano, specjalista ds. zdrowia Contra Costa.

Jeśli to tempo się utrzyma, mówi Farnitano, hrabstwo może osiągnąć 80 procent w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

„Może patrzymy na grudzień, a może nawet styczeń, w zależności od terminu zatwierdzenia przez FDA” – powiedział.

Związane z: Solano Co. broni. O swojej poprzedniej decyzji o utrzymaniu działalności gospodarczej

Wszystkie hrabstwa Bay Area i miasto Berkeley przyjęły te wytyczne, z wyjątkiem hrabstwa Solano. Urzędnik ds. zdrowia, dr Bella Mathias, twierdzi, że podtrzymuje swoją decyzję o niewdrożeniu nakazu maski wewnętrznej.

„Żaden z hrabstw z takim mandatem maski nie wykazał żadnych korzyści” – powiedział Matthias. „Wszyscy powinni byli zauważyć zmniejszenie choroby w ciągu maksymalnie dwóch tygodni, żaden z nich tego nie zrobił”.

Jak dotąd żadne hrabstwo Bay Area nie spełnia wymagań dla wszystkich trzech wskaźników. Urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że nawet jeśli mandaty zostaną zniesione, nie powstrzyma to poszczególnych firm przed egzekwowaniem własnych ograniczeń.

Związane z: SF General Hospital twierdzi, że 115 pracowników jest poza harmonogramem, czekając na status szczepionki

Oddzielnie od innych jurysdykcji Bay Area, SF ogłosiło bardziej natychmiastowe złagodzenie wymogów dotyczących ukrycia od 15 października w wybranych pomieszczeniach zamkniętych, gdzie gromadzą się stabilne grupy w pełni zaszczepionych ludzi. Te miejsca obejmują biura, siłownie, centra fitness, pojazdy dla pracowników, zgromadzenia religijne, sale wykładowe w zamkniętych szkołach lub inne zorganizowane spotkania osób, które spotykają się regularnie, nie przekraczające 100 osób.

Obecnie każde hrabstwo w Bay Area znajduje się na poziomie pomarańczowym, co oznacza, że ​​żadne hrabstwo nie kwalifikuje się do trzytygodniowego złagodzenia ograniczeń.

READ  Neutrony łączą 40-letnią tajemnicę kryjącą się za tajemniczym magnetyzmem jodku żelaza

Zniesienie lokalnego mandatu dotyczącego maski wewnętrznej nie uniemożliwi firmom, organizacjom non-profit, kościołom lub innym miejscom z publicznymi pomieszczeniami wewnętrznymi egzekwowania własnych wymagań.

Vaccine Tracker: Jak idzie Kalifornia, kiedy można otrzymać szczepionkę przeciwko koronawirusowi?

Masz problem z pobraniem powyższego trackera? Kliknij Tutaj aby otworzyć go w nowym oknie.

Powiązane historie i filmy:

Copyright © 2021 KGO-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top