Naomi Osaka odpada z pierwszej rundy French Open, Swatik wygrywa 29. z rzędu

Powrót Naomi Osaki do French Open zakończył się w pierwszej rundzie.

Była czołowa zawodniczka przegrała swój mecz otwarcia z Amandą Anisimovą 7-5 6-4 na Roland Garros na Susan Lenglin Arena.

Osaka jest mistrzem Wielkiego Szlema i w zeszłym sezonie zrobiła sobie przerwę na zdrowie psychiczne. Obejmuje to jeden, który zaczął się, gdy wycofała się przed meczem drugiej rundy na French Open.

Anisimova, 20-letnia Amerykanka, dotarła do półfinału French Open w 2019 roku. Pokonała także Osakę w trzeciej rundzie Australian Open w styczniu.

Osaka raz na set popełnił podwójny błąd w punkcie przełamania. Po drugiej, która dała Anisimovie prowadzenie 4-3, Osaka w kolejnym meczu prowadził 40-0, ale Amerykanin się utrzymał.

Osaka bawiła się taśmą klejącą na lewym Achillesie. Wyciągała się i kopała ją prawą nogą, kiedy została złamana w siódmym meczu drugiego seta.

Najlepszy rozstawiony Świątek wygrywa 29. z rzędu

Top rozstawiona Iga Świątek przedłużyła swoją zwycięską passę do 29 meczów, awansując do drugiej rundy French Open.

Polska zawodniczka, zwycięzca French Open w 2020 roku, pokonała Lesię Tsurenko 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie na Court Philippe Chatrier.

Zwycięska passa Świątka jest najdłuższa wśród wszystkich kobiet, odkąd Serena Williams wygrała 34 z rzędu w 2013 roku. Zdobyła tytuł w ostatnich pięciu turniejach.

Świątek wygrał też 14 setów prowadząc w tym sezonie 6:0.

Broniąca tytułu Krejcikova przegrywa

Barbora Krejsikova została trzecią obrończynią tytułu kobiet, która przegrała w pierwszej rundzie French Open.

Kryjsekova, Czeszka, druga rozstawiona z Rolandem Garrosem, przegrała z 97. rozstawioną Diane Barry 1-6, 6-2, 6-3.

READ  Gramatyka prowadzi w grupie chłopców, podczas gdy ACS prowadzi w grupie dziewcząt

Był to pierwszy mecz Krezhikovej od lutego z kontuzją prawego łokcia.

Kolejne dwie kobiety, które przegrały w pierwszej rundzie rok po zdobyciu tytułu w Roland Garros, to Anastasia Myskina w 2005 roku i Jelena Ostapenko w 2018 roku.