NASA pyta SpaceX, czy może sprowadzić 3 astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w sytuacji awaryjnej po wycieku płynu chłodzącego w rosyjskim statku kosmicznym

NASA pyta SpaceX, czy może sprowadzić 3 astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w sytuacji awaryjnej po wycieku płynu chłodzącego w rosyjskim statku kosmicznym

NASA twierdzi, że skontaktowała się ze SpaceX Elona Muska w sprawie możliwej misji awaryjnej mającej na celu powrót załogi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.Paul Hennessy/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images

  • NASA rozważyła SpaceX w sprawie planu awaryjnego powrotu załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię w związku z wyciekiem Sojuza.

  • NASA i Rosyjska Agencja Kosmiczna badają wyciek, który rozpoczął się w grudniu.

  • Dwóch kosmonautów i kosmonauta mieli wrócić do domu w marcu w kapsule Sojuz.

NASA skontaktowała się ze SpaceX Elona Muska, aby sprawdzić, czy jest w stanie zwrócić trzech członków załogi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) po wycieku zadokowanego rosyjskiego statku kosmicznego.

Agencja Kosmiczna USA Powiedział W poście na blogu w piątek zapytał, czy statek kosmiczny Dragon firmy SpaceX ma możliwość ułatwienia powrotu w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej.

Agencja dodała, że ​​głównym celem było zrozumienie możliwości statku kosmicznego Sojuz MS-22 po wycieku.

Kapsuła Sojuz miała wrócić trzech członków załogi w marcu po ich przeniesieniu na Międzynarodową Stację Kosmiczną 21 września na sześciomiesięczną misję. NASA. Załoga składa się z dwóch kosmonautów, Siergieja Prokopjewa i Dmitrija Petlina oraz amerykańskiego astronauty Franka Rubio.

Według agencji NASA i rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos współpracują w celu zbadania wycieku i ustalenia kolejnych kroków.

„Zadaliśmy SpaceX kilka pytań dotyczących jego możliwości powrotu dodatkowych członków załogi na pokład Dragona, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale nie jest to obecnie naszym głównym celem” – powiedziała rzeczniczka NASA w oświadczeniu. agencji Reutera 28 grudnia.

NASA i SpaceX nie odpowiedziały natychmiast na prośbę Insidera o komentarz.

Zewnętrzny wyciek został po raz pierwszy wykryty w kapsule Sojuz, kiedy dwóch astronautów Roskosmosu przygotowywało się do spaceru kosmicznego. NASA powiedział 14 grudnia.

zrzuty ekranu Wzajemne Raport NASA z grudnia pokazał wyciek, który wygląda jak białe cząsteczki, rozpylone ze statku kosmicznego Sojuz, który jest zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

READ  Nowe badania - Ars Technica pokazuje, że huragany kierują ciepło w głąb oceanu głębiej, niż sądzili naukowcy

Roskosmos powiedział 22 grudnia, że ​​rozważa misję „ratunkową”, aby wcześniej niż oczekiwano, zwrócić członków załogi na Ziemię. poinformował Reuters. Według raportu będzie to wymagało lotu pustym statkiem kosmicznym na Międzynarodową Stację Kosmiczną, aby je odebrać.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *