Następna twórcza podróż na Marsa może być jak dotąd najciekawsza

Przykład niezłomnej sprawności marsjańskiego helikoptera.

Przykład niezłomnej sprawności marsjańskiego helikoptera.
Wyjaśnienie: NASA / Jet Propulsion Laboratory – California Institute of Technology

Wyblakły, ale imponujący wygląd Uparty Firma Ingenuity zarezerwowała swój szósty lot na powierzchni Marsa. Zaplanowane w przyszłym tygodniu Będzie to pierwszy lot helikopterów Nowy etap demonstracyjnyPo pięciu udanych lotach testowych to udowodniło Możliwość lotu kontrolowanego energią na Czerwonej Planecie.

Pomysłowość Obecnie Usadowiony na nowym lotnisku, 400 stóp od pola braci Wright, z którego wyruszył wcześniej Loty. Ruszyłem, aby pozostać w pobliżu powozu wytrwałościCo teraz Zajęty własną misją, Nie będziesz już fotografować przygód z helikopterem. Zamiast tego łazik skoncentruje się na nauce i badaniach sOcky pozostałość Delta rzeki Mars dla skamieniałego życia.

NASA przedstawiła plan lotu w komunikacie prasowym Opublikowany w tym tygodniu. Podczas szóstego lotu helikopter wzniesie się na wysokość 33 stóp (10-Metrów) wcześniej osiągniętą wysokość podczas piątego lotu Następnie gol się Około 500 stóp na południowy zachód wziął kilka hologramów obszaru zainteresowania na przyszłe wyprawyPotem niektórzy wracają 164 stóp (50 metrów) do lądowania na nowym lotnisku, zwanym Polem C. Podczas gdy zespół Ingenuity będzie nadal podnosić stawkę, jak daleko porusza się mały helikopter, jego prędkość, wysokość i główny cel Wysiłku Czy testowanie pojazdów Aplikacje jako zwiadowcy Marsa.

Hologramy będą skupiać się na falach piasku i niektórych skalistych wychodniach, obszarach zainteresowania NASA; Zapowiedź ich kreatywności posłuży jako przykład tego, jak Air Scout może to zrobić wsparcie Rover Mars, lokalizując najdelikatniejsze miejsce Metody Potencjalnie oszczędza cenną marsjańską wartość czasu podróży. Jak na przykład Zgłoszone przez CNN, Zdjęcia ze śmigłowca będą wymagały więcej czasu, zanim powrócą na ziemię, Biorąc pod uwagę, że wytrwałość działa jak wyzwalacz dla połączeń Ingenuity z powrotem do domu. Teraz, gdy odległość między helikopterem a łazikiem jest większa, rozszerzenie Dane będą niedźwiedzi trochę wolniej.

Szybkość kreatywności następnego dnia Będzie to demonstracja 9 MPH i będzie trwał 140 sekund, tylko ulotny Jego maksymalna prędkość to standardowa 8 MPH aI wstaw nowy plik Nagraj czas w powietrzu. Będzie to również pierwszy raz, gdy kreatywność wyląduje w miejscu, w którym nigdy wcześniej nie była Zwiadowcy z powietrza. Od zespołu kreatywności zależy Zdjęcia wykonane przez sondę Mars Orbiter NASA dowodzą, że Ziemia jest solidnym miejscem, które jej dotyka. Obecnie nie ma określonej daty lotu; Będzie to zależeć od kapryśnej pogody na Marsie.

Więcej: innowacyjny helikopter NASA wylądował ostatnim planowym lotem, ale jeszcze się nie pożegnał

READ  Bezprecedensowe odkrycie meteorytu rzuca wyzwanie modelom astrofizycznym

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *