Naukowcy odkryli aktywny wulkan na powierzchni Marsa

W tym samym czasie NASA aktywnie bada krater Mars JiezeroW nowym badaniu wulkany mogą pozostać aktywne na Czerwonej Planecie. Uważa się, że ostatnia aktywność wulkaniczna miała miejsce na Marsie od trzech do czterech miliardów lat temu, z kilkoma pojedynczymi wstrząsami i erupcjami, które miały miejsce trzy miliony lat temu. Teraz nowe badanie zostało opublikowane w Ikar Naukowcy twierdzą, że odkryli nowe dowody aktywności wulkanicznej, która miała miejsce na Forth Rock około 50 000 lat temu, co wskazuje, że planeta jest nadal czynna technicznie wulkanicznie.

Badania w Instytucie Nauk Planetarnych wykorzystywały dane uzyskane z orbit planety. Jedno z obrazów uzyskanych ze statku kosmicznego pokazuje pęknięcie w powierzchni planety o długości około ośmiu mil. Według badań, ta szczelina – znajdująca się w regionie Mar Elysium Planitia w pobliżu równika – wykazuje oznaki erupcji piroklastycznej, gdy magma wybucha i wybucha na powierzchni w wyniku ekspansji gazów uwięzionych pod nią.

„To może być najmniejsze udokumentowane złoże wulkaniczne na Marsie” – powiedział główny autor badań David Horvath w uzyskanym oświadczeniu. CNN. „Gdybyśmy mieli skompresować geologiczną historię Marsa do jednego dnia, wydarzyłoby się to w ostatniej chwili”.

„Ta cecha obejmuje otaczające przepływy piroklastyczne i wygląda jak stosunkowo świeże osady popiołu i skały, reprezentujące inny wzór erupcji niż wcześniej zidentyfikowane cechy piroklastyczne. Ta erupcja wulkanu mogła uwolnić popiół do atmosfery Marsa na odległość 6 mil. Tego typu osady mogą być bardziej powszechne, ale zostały zniszczone lub zakopane. “

Badanie nie podaje dokładnej daty, kiedy nastąpi dana erupcja.

Poza badaniem wulkanu jest misja Wytrwałości NASA, misja, która aktywnie oczyszcza krater Jezero na planecie w nadziei znalezienia śladów życia drobnoustrojów.

„To lądowanie jest jednym z tych kluczowych momentów dla NASA, Stanów Zjednoczonych i globalnej eksploracji kosmosu – kiedy wiemy, że jesteśmy u progu odkryć i naostrzyliśmy nasze ołówki, by tak rzec, aby przepisać podręczniki” – powiedział Steve Jurczyk w komunikat prasowy po pomyślnym wylądowaniu NASA na planecie. „Misja Wytrwania w marcu 2020 r. Ucieleśnia ducha wytrwałości naszego narodu nawet w najtrudniejszych sytuacjach, inspirując i rozwijając naukę i eksplorację. Sama misja uosabia ludzki ideał wytrwałości ku przyszłości i pomoże nam przygotować się do ludzkich odkryć czerwona planeta w latach trzydziestych XX wieku ”.

READ  Hrabstwo Placer zmienia kolor na pomarańczowy, hrabstwa Inyo i Mariposa zmieniają kolor na żółty

Zdjęcie na okładce: Universal History Archive / Universal Images Group za pośrednictwem Getty Images

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top