Naukowcy twierdzą, że dinozaury nadal istnieją na innych planetach

Naukowcy twierdzą, że dinozaury nadal istnieją na innych planetach

Dinozaury mogły wyginąć ponad 65 milionów lat temu, ale naukowcy sugerują, że nadal istnieją jako kosmici na innych planetach.

Badania opublikowane w Miesięczne powiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego Sugeruje to, że dinozaury mogą nie tylko istnieć na innych planetach, ale także możemy je znaleźć.

Z badań wynika, że ​​jeśli naukowcy poszukają związków, które obecnie nie istnieją na Ziemi, ale były obecne w epoce dinozaurów, mogą dać pewne rezultaty.

Jednym z kluczowych elementów, który zdaniem naukowców może odblokować przełomowe odkrycie, jest tlen. Poziom tlenu na Ziemi wynosi obecnie około 21%, ale w czasach dinozaurów był o 30% wyższy. To teoretycznie umożliwiło dinozaurom rozkwit i dominację na planecie przez miliony lat.

Badanie sugeruje, że jeśli na odległych planetach uda się wykryć podobny poziom tlenu, mogą istnieć warunki odpowiednie do istnienia obcych form życia, takich jak dinozaury.

„Optyczny odcisk palca współczesnej Ziemi był naszym modelem identyfikacji planet potencjalnie nadających się do zamieszkania, ale był czas, kiedy ten odcisk palca był wyraźniejszy i lepiej wskazywał oznaki życia” – stwierdziła Lisa Kaltenegger, współautorka badania oświadczenie.

„To daje nam nadzieję, że znalezienie oznak życia – nawet dużego i złożonego – gdzie indziej we wszechświecie może być nieco łatwiejsze” – dodaje.

Jedną ze wskazówek, która mogłaby odblokować to odkrycie, którego szukają naukowcy, są oznaki fazy fanerozoicznej na planecie, która umożliwiłaby ewolucję stworzeń takich jak dinozaury.

Główna autorka badania, Rebecca Payne z Cornell University, powiedziała: „Fanerozoik to mniej więcej 12% historii Ziemi, ale obejmuje prawie cały okres, kiedy życie było bardziej złożone niż mikroby i gąbki. To, co można zobaczyć, to lekkie odciski palców” ponownie szukam.” „Gdzie indziej, jeśli szukasz czegoś bardziej zaawansowanego niż organizm jednokomórkowy.”

READ  Jak żucie ukształtowało ludzką ewolucję?

Kaltenegger uważa, że ​​jeśli uda im się znaleźć takie warunki na innych planetach, może to doprowadzić do odkrycia dinozaurów, których nigdy wcześniej nie znaleziono na Ziemi.

„Mamy nadzieję znaleźć teraz planety, które mają więcej tlenu niż Ziemia, ponieważ dzięki temu poszukiwania życia będą nieco łatwiejsze” – powiedziała. „I kto wie, może na odkrycie czekają jeszcze inne dinozaury.”

Subskrypcja Aby uzyskać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *