Naukowcy właśnie zbliżyli się o krok do stworzenia sztucznego życia w laboratorium

Naukowcy właśnie zbliżyli się o krok do stworzenia sztucznego życia w laboratorium

A Kontrowersyjna teoria Życie rzekomo zaczęło się, gdy kwas rybonukleinowy (RNA) zaczął się spontanicznie replikować – a obecnie badacze twierdzą, że część tego procesu odtworzyli w laboratorium.

W Wywiady z Poczta WaszyngtońskaNaukowcy twierdzą, że stworzyli cząsteczkę RNA, która tworzy kopie innych typów RNA, przybliżając swoich ekspertów do stworzenia warunków dla wczesnego życia na Ziemi w laboratorium.

Naukowcy z Instytutu Studiów Biologicznych Salka pracowali nad teorią, że zanim pojawiło się DNA i białka, kwas rybonukleinowy (RNA) istniał jako główny składnik tak zwanego „Pierwotna zupa„.

W ramach swoich badań m.in. I Abu Według doniesień stworzyli zsyntetyzowaną laboratoryjnie cząsteczkę RNA, która precyzyjnie skopiowała inne cząsteczki i dała w rezultacie funkcjonujący enzym. Teraz, gdy już to osiągnęło, instytut jest gotowy do badania wczesnych ewolucyjnych etapów życia w bezprecedensowy sposób.

Gerald Joyce, prezes Salk, współautor A Nowy papier O badaniach opublikowanych w Postępowanie Narodowej Akademii NaukPowiedzieć I Abu Chociaż cząsteczka, którą naukowcy stworzyli w laboratorium, nie uległa jeszcze samoreplikacji, stworzona przez nich cząsteczka stanowi duży krok w kierunku stworzenia życia w laboratorium.

Jeśli zostanie utworzony RNA, to On jest Prezydent Salka powiedział, że mógłby się zreplikować, „i wtedy by żył”.

„To jest droga do powstania życia w laboratorium lub w zasadzie w dowolnym miejscu we wszechświecie” – stwierdziła Joyce.

tak jak I Abu Wyjaśnia, że ​​RNA musi tworzyć kopie bardzo zbliżone do oryginału, aby mogła nastąpić ewolucja darwinowska. Jeśli coś pójdzie nie tak, wszystko szybko się pogorszy, jak stary, niesprawny aparat — lub, w świecie memów, „Ekstremalny strach„Obraz powstały w wyniku zrobienia zrzutu ekranu niekończącej się reklamy – każda kolejna wersja staje się coraz bardziej niejasna, aż w końcu staje się jasne, co było oryginalnym materiałem źródłowym.

READ  Światła LED dalekiego UV skutecznie zabijają bakterie i wirusy bez szkody dla ludzi

„Jeśli poziom błędów jest zbyt wysoki, nie będziesz w stanie utrzymać się [genetic] – Informacje – wyjaśnił wódz Salik. „To po prostu eksploduje”.

Jednak precyzyjna transkrypcja RNA również nie działa, ponieważ nie zapewnia typów mutacji, które sprzyjają wzrostowi. Aby uzyskać odpowiednią ilość skrętu, Joyce i jego zespół stworzyli RNA, które tworzy kopie tak zwanego „RNA młotkowego”, które tnie cząsteczki. Kiedy cząsteczka replikacyjna wykonuje swoją pracę na RNA w kształcie główki młotka, każde nowe pokolenie, np I Abu Według raportów potrafił także kroić, a każda kolejna generacja była coraz lepsza w iteracji.

Ten nowy próg jest, według słów profesora nauk farmaceutycznych Johna Chabota z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, „ogromny”.

„Na początku wydało mi się to nieco zaskakujące” – powiedział gazecie Chabot, który nie był zaangażowany w badania. „To bardzo eleganckie”.

To ekscytujące badania, jeśli Salk i jego towarzysze podróży je przeprowadzą Stwórz sztuczne życie W laboratorium na pewno wzrośnie Pilne nowe pytania etyczne O sztucznych formach życia.

Więcej o życiu: Naukowcy sprawdzają zdolność teleskopu kosmicznego do wykrywania życia na Ziemi

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *