Ndidi na cztery tygodnie z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego

Wilfred Ndidi będzie nieczynny przez cztery tygodnie z powodu kontuzji ścięgna udowego Dodatkowy cios sportowy Dowiedziałem się.

24-letni pomocnik, który został pominięty w eliminacjach Nigerii do Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Republice Środkowoafrykańskiej w pierwszym i dwóch meczach, nie zagra w meczach Lisów z Crystal Palace, Manchesterem United, Spartakiem Moskwa, Brentford i Brighton.

Oczekuje się, że powróci do walki przeciwko Leicester City w domu z Arsenalem 30 października.

– Ndidi będzie nieaktywny przez miesiąc z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego – powiedział trener Orłów Gernot Rohr. Dodatkowy cios sportowy.

– Ominie go w meczach z Afryką Środkową, ale spodziewamy się, że w przyszłym miesiącu wróci do gry z Liberią i Republiką Zielonego Przylądka.

W międzyczasie Brendan Rodgers przyznał, że bezpośrednie zastąpienie Ndidi nie jest czymś, co każdy w drużynie City może zrobić, ale uważa, że ​​letnie podpisanie kontraktu z Boubkari Somare ma atrybuty, by wyróżniać się w podobnej roli.

„Nie można znaleźć tego, co mamy”, powiedział Rodgers o nieobecności Ndidi.

„Mamy dobrych zawodników, ale właśnie ta praca, jaką Ndidi wykonuje w przerwaniu gry i tylko jego ogólna obrona oraz w polu karnym, jest dla nas niezastąpiona.

– Mamy wielu innych dobrych graczy, po prostu musimy znaleźć inną drogę. To także część punktu, jak powiedziałem wcześniej w sezonie, aby wprowadzić Soumare do zespołu, ponieważ daje nam tę siłę fizyczną. Wilf jest naprawdę wyjątkowym i fantastycznym graczem”.

Jednak Kelechi Iheanacho wraca do rywalizacji po tym, jak w połowie tygodnia przegrał z jego dokumentami na polskiej granicy.

Rodgers powiedział o swoim napastniku: „On wrócił. Będzie świeży i gotowy na weekend (przeciwko Crystal Palace).”

Dziurkacz praw autorskich

Wszelkie prawa zastrzeżone. Te materiały i inne treści cyfrowe w tej Witrynie nie mogą być powielane, publikowane, transmitowane, przepisywane lub redystrybuowane w całości lub w części bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody PUNCH.

Połączenie: [email protected]

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top