Neobank Volt zajmie się inwestorami kryptograficznymi, po odrzuceniu ich przez duże banki

Carolyn Bowler, dyrektor generalny BTC Markets.
  • Neobank Volt będzie oferował usługi bankowe klientom giełdy kryptowalut BTC Markets w ramach nowego „pierwszego na świecie” partnerstwa.
  • Konta bankowe będą chronić gotówkę traderów, jednocześnie gwarantując depozyty do 250 000 USD.
  • Dzieje się tak, gdy tradycyjne banki spotykają się z krytyką za likwidację klientów kryptowalut i fintech, ponieważ niechętnie angażują się w aktywa cyfrowe.
  • Odwiedź stronę główną Business Insider Australia, aby uzyskać więcej artykułów.

Ponieważ rynek kryptowalut okazuje się zbyt gorący dla niektórych głównych banków, nowy konkurent w Australii dostrzega ogromną szansę.

W ramach nowego partnerstwa neobank Volt zapewni rachunki bankowe klientom BTC Markets w celu wymiany kryptowalut oraz wdroży podstawową infrastrukturę bankową w celu zakupu i handlu aktywami cyfrowymi.

Ten rozwój jest najnowszym oddziałem Volta Strategia bankowości jako usługi (BaaS), prezentując się jako dostawca usług i produktów bankowych typu „white label” dla wszystkich firm, które ich potrzebują.

Partnerstwo, opisywane przez BTC Markets jako „pierwsze na świecie”, zapewni inwestorom kryptograficznym cenne bezpieczeństwo finansowe prawdziwego konta bankowego, jednocześnie przyspieszając przelewy i umożliwiając automatyczne płatności.

„Całkowita suma wszystkich depozytów na kontach Volt jest objęta ochroną do maksymalnie 250 000 USD na posiadacza konta w ramach programu roszczeń finansowych”, powiedział współzałożyciel Volt, Steve Weston, w wywiadzie dla Business Insider Australia. „Te rzeczy są naprawdę ważne”.

„Klienci często nie zdają sobie sprawy, że, nie daj Boże, jeśli wymiana się nie powiedzie, waluta, na której siedzą, może być zagrożona”.

Pomimo rosnącego krajowego apetytu na aktywa cyfrowe, australijskie banki i Politycy zmagają się z tymGiełdy wzywają rząd do wkroczenia i uregulowania go.

ja stworzyłem tryb unikalnyZarówno w kraju, jak i za granicą rynek rozwinął się w tak zdumiewających momentach, że tradycyjne instytucje finansowe zostały w tyle.

READ  Co wydarzyło się w poniedziałek | Zainteresowania.co.nz

Australijska Wysoka Komisja FinTech poinformowała niedawno w senackim śledztwie, że co najmniej 25 jej klientom odmówiono usług bankowych, rzekomo z powodu ryzyka przestępstw finansowych i prania pieniędzy, często związanych ze zdecentralizowaną walutą.

Westpac był jednym z najgłośniejszych krytyków, a klienci powiedzieli Business Insider Australia, że ​​bank uniemożliwił im przelewanie środków na ich konta handlowe.

„Słyszeliśmy od traderów, którzy powiedzieli, że ich bank już do nich zadzwonił i zapytał:„ Czy naprawdę wiesz, co robisz, aby przelać pieniądze na giełdę kryptowalut? „.To jest jak, jak bardzo jesteś lekceważący?” powiedział Weston.

Weston, były bankier w NAB i Barclays, uważa, że ​​brak udziału głównych banków jest jedynie odzwierciedleniem ich apetytu na ryzyko.

„Nadal zajmują się poprzednimi problemami i chociaż niektórzy z ich ludzi mówią im wewnętrznie, że muszą zrozumieć kryptografię, jest to po prostu kolejna kwestia, o której nie chcą rozmawiać z zarządem ani udziałowcami” – powiedział Weston. . „Oni po prostu nie chcą kłopotów”.

Jasne, pamięć Westpac 1,2 miliarda dolarów grzywny w zeszłym roku – największy w historii australijskich korporacji – mógł niewiele zrobić, aby zmienić sytuację w sektorze bankowym.

Ale pozostawił giełdy kryptowalut, nie tylko w Australii, ale na całym świecie, w obliczu braku wsparcia ze strony wszelkiego rodzaju banków, pomimo ich pracy nad zapewnieniem gwarancji, a nie wymogów regulacyjnych.

„To jest niesamowite [partnership] Chodzi o uznanie skali wysiłków, jakie my i inne giełdy w Australii zamierzamy spełnić, aby spełnić zgodność z AUSTRAC, co jest jedynym zobowiązaniem, jakie mamy w tej chwili” – powiedziała Carolyn Bowler, dyrektor generalny BTC Markets.

Jednocześnie jednak rynek nadal rośnie w szybkim tempie, z rosnącymi cenami i powiększającą się bazą klientów. BTC Markets ma teraz 325 000 użytkowników, którzy sprzedali aktywa o wartości ponad 17 miliardów dolarów.

READ  Wezwał kierowców do wcześniejszego tankowania, aby uniknąć niedoborów, 3 dolary za litr dla niektórych

„Widzieliśmy Klienci we wczesnych latach sześćdziesiątych Wchodzenie na rynek w większej liczbie i inwestowanie znacznie większych kwot” – powiedział Bowler – „Więc potrzeba zbudowania tego rodzaju infrastruktury wokół niego jest naprawdę ważna”.

Chociaż jest to frustrujące zarówno dla klientów, jak i giełd, sytuacja ta oznacza, że ​​Volt ma teraz ogromną szansę na wejście na szybko rozwijający się rynek.

„Ilość opinii, jakie otrzymaliśmy na ten temat, pokazuje, że istnieje prawdziwe zainteresowanie tym tematem” – powiedział Weston.

„Nie ma wątpliwości, że dziś będą duże banki, które tam siedzą, wyglądają przez okno i mówią: »Wiedziałem, że musimy zbudować coś dla tych gości wcześniej«”. ’

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *