Nie. 24 UConn osiedla się w domu, szuka zemsty kontra Seton Hall

11 lutego 2022 r.; Cincinnati, Ohio, USA; Napastnik Connecticut Huskies Adama Sanogo (21) drybluje przeciwko Xavier Musketeers napastnikowi Jerome Hunterowi (21) w drugiej połowie w Cintas Center. Obowiązkowe źródło: Katie Stratman-USA TODAY Sports

Nie. 24 UConn cieszy się z powrotu do domu w tym tygodniu na dwa mecze po rozegraniu czterech meczów w ciągu dziewięciu dni, w tym trzech w trasie.

Husky (17-7, 8-5 Big East) po raz pierwszy będą gościć Seton Hall (15-8, 6-7) w środowy wieczór, zanim Xavier odwiedzi sobotę.

„Mamy dwa (mecze na kampusie) w tym tygodniu ze studentami z powrotem”, powiedział trener UConn Dan Hurley w niedzielę po wygranym 63-60 meczu z St. Jana. „To będzie szalona atmosfera. … To będzie niesamowite.”

Najtrudniejszy odcinek miał miejsce w weekend, kiedy Husky rozegrały dwa mecze drogowe w ciągu 41 godzin. Po przegranej z Xavierem w piątek wieczorem UConn musiał zmierzyć się z Czerwoną Burzą w niedzielne południe.

Ale Husky przetrwały, głównie dzięki ich obronie. Pomimo strzelenia 35,3 procent w drugiej połowie, UConn połączyło przedłużoną serię 11-0 w ciągu pięciu minut, aby zmienić stratę 55-48 w przewagę 59-55.

Do gry Husky strzeliły tylko 36,4 proc.

„Znaleźliśmy sposób na wygraną dzięki naszej obronie” – powiedział później Hurley.

Jeśli chodzi o ofensywę, „Trochę to w naszej głowie z pominiętymi lay-upami, utraconymi szansami na przejście. Mieliśmy tyle dobrych zdjęć (niedziela). Może to trochę zmęczenia.”

Nawet gwiazdor Adama Sanogo, który w sezonie strzelił 51,7 procent, był 4 za 13. Ale Hurley przyznał mu, że wymyślił kluczowy blok strzału Dylana Addae-Wusu, a UConn miał dwupunktową przewagę.

„Adama miał złą grę z ofensywnego punktu widzenia, ale potem (zrobił) ogromny blok” – powiedział Hurley. „To zwycięska sztuka”.

Sanogo, student drugiego roku, zdobył średnio 15,3 punktu w trzech meczach kariery przeciwko Piratom, od których odrzucił swoje zobowiązanie na późnym etapie rekrutacji do UConn.

READ  „Kochanie, zmniejszyliśmy łódź!”

Seton Hall zmarnował siedem punktów przewagi w drugiej połowie i szansę na wygraną Quad 1 w sobotę z Villanova, przegrywając 73-67. Ale środa będzie miała kolejną szansę, aby wypolerować już solidne CV z turnieju NCAA.

„Jestem dumny z moich chłopaków. Wcale nie jestem sfrustrowany” – powiedział trener Seton Hall, Kevin Willard, pomimo przegranej.

Absolwent Myles Cale, który jest rekordzistą w większości rozegranych meczów, obrał tę samą taktykę.

„Nie próbujemy wywołać efektu domina i pozwolić, by to wpłynęło na nas przez resztę sezonu” – powiedział Cale. „Musimy po prostu wrócić do pracy w poniedziałek, mieć dobrą głowę na ramionach i przygotować się na UConn”.

Piraci rozegrali siedem kolejnych meczów bez Bryce’a Aikena, odkąd doznał wstrząsu mózgu, i nie jest jasne, kiedy wróci. Podczas jego nieobecności Kadary Richmond musiał przejąć główny ładunek do obsługi piłki.

Richmond ma w tym okresie średnio 10,4 punktu, 5,7 asyst, 2,3 przechwytu i 4,1 obrotu.

„Oczywiście tęsknimy za (Aiken), ale co zamierzamy zrobić?” powiedział Willard. „Kadary gra świetnie”.

Richmond miał 16 punktów i pięć asyst przeciwko Wildcats, ale przegapił kluczową 3-punktową próbę na dole i zanotował kosztowną stratę.

Jednak miał on wirtuozowski występ z 27 punktami w wygranym 90-87 w dogrywce Setona Halla nad Husky w styczniu. 8, w tym 17 prostych punktów dla Piratów na odcinku drugiej połowy i kosz na zielone światło w OT.