Nie wszystkie jajka? NZ Football rozważa rezygnację z tytułu reprezentacji narodowej

Biali ustawią się na międzynarodowy mecz towarzyski z Irlandią w Dublinie w listopadzie 2019 roku, przegrywając 3:1.

Brian Lawless / Getty Images

Biali ustawią się na międzynarodowy mecz towarzyski z Irlandią w Dublinie w listopadzie 2019 roku, przegrywając 3:1.

New Zealand Football (NZF) rozważa rezygnację z tytułu reprezentacji mężczyzn All Whites.

Potencjalna zmiana jest częścią szerszego procesu prowadzonego przez NZF w celu zapewnienia, że ​​są na odpowiednim poziomie, jeśli chodzi o włączenie kulturowe.

W kontekście rosnącej globalnej świadomości rasizmu i nierówności rasowych oraz potencjalnych skojarzeń rasowych nazwy, RNZ zdaje sobie sprawę, że krajowy organ zaczął oceniać informacje zwrotne na temat potencjalnej zmiany ponad sześć miesięcy temu.

Czytaj więcej:
* „Bracia” na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będą zachęcać do kampanii All-White w eliminacjach do Mistrzostw Świata
* Wszyscy biali są zdeterminowani, aby zagrać w tym roku, gdy zbliża się kampania kwalifikacyjna do Mistrzostw Świata
* Chris Wood był podekscytowany kampanią Pucharu Świata po wysiłkach olimpijskich w Tokio

Dyrektor generalny NZF Andrew Bragnell odmówił udzielenia wywiadu, a zamiast tego organizacja wydała krótkie oświadczenie.

„Podobnie jak w przypadku wielu innych organizacji krajowych, piłka nożna Nowej Zelandii odbywa podróż wokół kulturowej inkluzywności i szacunku dla zasad Te Tereti czy Waitangi.

„W ramach projektu Delivery and Sustainability ogłoszonego w zeszłym roku, pracujemy z interesariuszami w całej grze, a także osobami spoza piłki nożnej, i przyglądamy się wszystkim obszarom organizacji, aby upewnić się, że nadają się do cel w 2021 roku i później.

rzeczy

Oliwhite, pomocnik Clayton Lewis opowiada o kampanii olimpijskiej w Nowej Zelandii.

„Jest za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek wynikach, ale jest to ważna praca, ponieważ staramy się być najbardziej inkluzywnym sportem w Aotearoa”.

Cokolwiek się stanie, historia nazwy oznacza, że ​​potencjalna zmiana prawdopodobnie będzie spolaryzować się z fanami piłki nożnej Nowej Zelandii, a także z byłymi i obecnymi graczami.

Nazwa All Whites pojawiła się podczas kwalifikacji zespołu przed Mistrzostwami Świata w Hiszpanii w 1982 roku.

READ  Dźwignia: Wsparcie sportu: polska taktyka linii docelowej | Sport narodowy

Drużyna nosiła głównie białe koszulki i skarpetki z czarnymi spodenkami, ale po wejściu na boisko lub trzecim meczu kwalifikacyjnym na wyjeździe do Tajwanu w całkowicie białej koszulce, tytuł został szybko wybrany i przyjęty.

Oczywiście ta drużyna z 1982 roku po raz pierwszy zapewniła Nowej Zelandii miejsce na Mistrzostwach Świata FIFA.

Nazwa i pełny biały strój są również ściśle związane z drużyną, która zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata 2010, ponieważ zdobyła światowe uznanie w niepokonanych meczach grupowych.

Kilka dużych drużyn sportowych zmieniło swoje nazwy w ostatnich latach ze względu na potencjalne konotacje rasowe, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

franczyza futbolu amerykańskiego Waszyngton porzucił tytuł Czerwonych Indian, podczas gdy drużyna Major League Baseball z Cleveland nie jest już znana jako Indianie – obie zmiany zostały wprowadzone ze względu na skojarzenia nazwisk z kulturą rdzennych Amerykanów.

w Nowej Zelandii, Drużyna rugby crusader nie zmieniła nazwy, ale logo w 2019 r. po tym, jak pojawiły się pytania o stosowność nazwy w odniesieniu do wojen religijnych między muzułmanami a chrześcijanami w średniowieczu.

Crusaders zmienili swoje logo w 2019 roku po tym, jak pojawiły się pytania dotyczące stosowności nazwy zespołu.

rzeczy

Crusaders zmienili swoje logo w 2019 roku po tym, jak pojawiły się pytania dotyczące stosowności nazwy zespołu.

Obecna sytuacja z nowozelandzkim futbolem również nie była pierwszym przypadkiem, w którym rozważali porzucenie nazwy All Whites.

W 2009 roku były dyrektor generalny Michael Gladding zasugerował, że alternatywna czarna wstążka zespołu powinna stać się ich główną wstążką, a tytuł powinien zostać zdyskwalifikowany.

Glading wpadł na pomysł przed udanymi kwalifikacjami All Whites do Mistrzostw Świata 2010.

Powiedział RNZ, że pomysł polegał na tym, by wyróżnić się spośród innych narodów w całkowicie czarnych strojach i stworzyć nową historię dla zespołu, a nie jakiekolwiek konotacje rasowe, które miała nazwa.

„W tym czasie czułem, że stworzy różnicę w świecie futbolu. Nie było międzynarodowego [football] Drużyny grają na czarno.

READ  Aktualności transferowe Roberta Lewandowskiego: Barcelona odmówiła spotkania z agentem polskiego napastnika

„Wiedziałem, że będzie to oznaczać pozbycie się pseudonimu „całkowicie biały”, ale mimo to pomyślałem, że powinniśmy spróbować trochę wyróżnić się z tłumu.

„Niektórym graczom podobał się ten pomysł, ale niestety cała plansza była przeciwko niemu, więc została odrzucona. W rzeczywistości niektórzy myśleli, że zgubiłem swoje kulki … Myśleli, że wyrzucimy historię [of the name].

„W końcu został tak szybko zatopiony, że nie nabrał rozpędu”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *