Niedotowane projekty fotowoltaiczne rosną w Polsce – pv Magazine International

Niedotowane projekty fotowoltaiczne rosną w Polsce – pv Magazine International

W tym tygodniu ogłoszono cztery nowe modernizacje fotowoltaiki, wraz z rosnącą listą wschodnioeuropejskich projektów energii odnawialnej opartych na węglu.

W miarę postępu w Polsce, którego celem jest 7,8 GW energii słonecznej w tej dekadzie, rośnie liczba niesubsydiowanych projektów związanych z energią słoneczną. Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu. Kraj, który wspiera słońce przez Plan aukcji i Zachęta dla PV na dachu, W tym tygodniu pojawił się również kilka nowych ogłoszeń niefinansowych.

Szwajcarska Firma Energetyczna Oxpo Podpisała umowę zakupu energii (PPA) na energię elektryczną, która ma być produkowana przez prawie 300MWp projekty fotowoltaiczne w Polsce, opracowane przez lokalną firmę. R. Grupa Mocy. Projekty te mają moce od 300kWp do 30MWp i będą realizowane stopniowo, a pełna produkcja spodziewana jest w połowie przyszłego roku.

Lokalna spółka zależna Axpo Polska kupi całą produkcję elektrowni słonecznych od tego roku do 2026 roku i będzie pełniła rolę agenta bilansującego dla portfela projektów. Axpo zapewni Grupie R.Power dostęp do narzędzi ochrony cen, aby zapewnić bankowalność miejsc czystej energii.

wydanie drukowane magazynu pv

Dostępny Ostatnia wersja magazyn pv Podobnie jak efekt pakietu hybrydowego COP26, możemy dziś przeczytać o recesji w globalnym łańcuchu dostaw, która skomplikowała znaczną część tegorocznych postępów. Widzimy więcej do świętowania niż potępiania, jednak rok 2021 to kolejny rekordowy rok dla instalacji fotowoltaicznych, a prognozy na ten rok są jeszcze bardziej obiecujące.

Odrębną umowę z Polską ogłosiła norweska branża hydroenergetyczna Statcraft I duński programista odnawialny Doskonała energia. 10-letnia umowa PPA zagwarantuje budowę parku fotowoltaicznego o mocy 36 MW w Resco w zachodniej Polsce. Projekt zacznie działać w przyszłym roku.

Według zaangażowanych firm, ostatnie ogłoszenia odnoszą się do uzasadnienia biznesowego dla Grid Party Solar w Polsce.

READ  Krytycy mówią, że Polska jednym ruchem przekształciła świetnego dyrektora muzeum w perkusistę i malarza

„Niektóre rzeczy są ważniejsze niż dodanie nowej, przystępnej cenowo i odnawialnej energii do sieci energetycznej w naszej wspólnej walce ze zmianami klimatycznymi. Statcraft Ten fakt należy wziąć pod uwagę ”. „Rozsądne jest również, aby konsumenci energii domagali się większej ilości energii odnawialnej poprzez umowę zakupu energii elektrycznej o stałej cenie, która stanowi barierę dla wyższych cen energii”.

Witryny poprzemysłowe

W innym miejscu Polska Spółka Elektryczna Darren Polska Energia Zakończył instalację trzeciego, największego do tej pory projektu fotowoltaicznego. Zasięg słoneczny Choszczno II o mocy 8 MW, zlokalizowany w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej Polsce, ma zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną około 3500 gospodarstw domowych.

Projekt znajduje się obok uruchomionej w ubiegłym roku elektrowni słonecznej Choszczno I o mocy 6 MW. Darren zbudował jeden wcześniej Farma fotowoltaiczna o mocy 5 MW na niewykorzystanej bazie węglowej w Javorsnow. Jest to pierwszy projekt opracowany w ramach planu Tarona dotyczącego rozmieszczenia fotowoltaiki na terenach poprzemysłowych, w ramach którego powstaną projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 150 MW.

„Obecnie posiadamy trzy farmy fotowoltaiczne [total] Ma moc 19 MW, a w przyszłości rozpoczniemy budowę kolejnej farmy na Śląsku, tym razem na Śląsku – powiedział Order Mikhailovsky, Executive CEO Darren Bolska Energy.

Ten tydzień przyniósł również ogłoszenie projektów określanych jako największy do tej pory projekt fotowoltaiczny na miejscu w Polsce. Lokalny deweloper Quanta Energy przygotowuje się do zainstalowania fotowoltaiki na dachach 10 parków logistycznych należących do Grupy MLP, specjalizujących się w budowie i zarządzaniu centrami magazynowymi oraz ukierunkowanych na operacje bezemisyjne. Całkowita zdolność produkcyjna projektu Quanta wynosi 5,93 MWp, z czego większość będzie przeznaczona na własne potrzeby.

Rozpoczęto prace nad wprowadzeniem specjalnej lekkiej konstrukcji instalacji ze względu na niską nośność dachów magazynów. Po zakończeniu projektu w ciągu 14 miesięcy, jego szacowany dochód – w oparciu o bieżące całkowite ceny energii – ma wynieść około 4 mln zł (883.000 EUR), według zwolenników projektu.

READ  Gimnastyka: Gwiazda akrobatyki zdobywa medal w Polsce

Liczby

Zdaniem prezesa Quiota Energy Piotra Grzybczaka, potrzeby środowiskowe, społeczne i administracyjne znacznie zwiększyły wykorzystanie zielonej energii przez polskie firmy, ale energia słoneczna oferuje również wiele treści biznesowych. „Wskaźniki przychodów wynoszą 20% w regionie w oparciu o ceny energii do 2022 r., a projekty korporacyjne mają okresy rozliczeniowe od pięciu do siedmiu lat. Te przychody są zupełnie inne niż te, które widzieliśmy trzy lata temu”, powiedział, dodając, że ceny energii dla 2022 w całej Europie [in] W Polsce wzrosła o 50-100% w zależności od czasu zakupu. Wzrost ten był spowodowany wieloma czynnikami, w tym wzrostem cen CO2 Emisje – które ostatnio wzrosły do ​​82 na tonę; Bezprecedensowy wzrost zapotrzebowania na energię odnotowany w 2021 r.; [and] Rosnące ceny gazu.”

Grzybczak dodał: „Dodatkowo opłaty za pojemność [levied on non-household electricity consumers as part of their bills], wprowadzony w styczniu 2021 r., ma wzrosnąć z 76,20 zł (16,82 euro) do 102,60 zł (22,64 euro) za godzinę i nieznacznie wzrosnąć do 2022 r. [grid] Darmowa dostawa. W tym kontekście systemy zasilania energią słoneczną oferują najlepsze rozwiązanie problemu rosnących kosztów energii.

Zaćmienie Słońca

Polska wykorzystuje węgiel do produkcji 70% energii elektrycznej, ale w ostatnich latach jej flota fotowoltaiczna szybko się rozrosła. Oczekuje się, że w tym roku naród osiągnie 10 GW energii słonecznej, co według organizacji badawczej Institute Energetics Otnavialnage znacznie przekroczy cel kraju na 2030 r.

Analitycy spodziewają się, że całkowita moc fotowoltaiczna w kraju wzrośnie z około 6,3 GW dzisiaj 30 GW do 2030 r. Pomimo oczekiwanego skurczu w Dywizja Wytwarzania Rozproszonego Rynku energii słonecznej. Ubiegłoroczny wzrost, który obejmował około 2 GW małych, mieszkaniowych, dachowych systemów fotowoltaicznych, był wynikiem wzrostu pod koniec roku, ponieważ zasady wyceny netto i zachęty stały się przestarzałe. W rezultacie oczekuje się, że trend wzrostowy dla polskiej fotowoltaiki w nadchodzących latach zostanie utrzymany dzięki zmianom na poziomie aplikacji.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *