Niemcy odkryły, że miliony ludzi otrzymują szczepionkę przeciw Covidowi częściej niż wcześniej sądzono

Prawie 80 procent dorosłych w Niemczech jest w pełni zaszczepionych, a około 84 procent miało przynajmniej jeden zastrzyk.

Tom Lee/Personel

Prawie 80 procent dorosłych w Niemczech jest w pełni zaszczepionych, a około 84 procent miało przynajmniej jeden zastrzyk.

Niemcy zaszczepiły miliony ludzi przeciwko koronawirusowi, niż wcześniej sądzono, powiedział niemiecki minister zdrowia.

Prawie 80 procent dorosłych w Niemczech zostało w pełni zaszczepionych, a około 84 procent otrzymało co najmniej jeden zastrzyk, według Krajowego Centrum Kontroli Chorób Instytutu Roberta Kocha. To około 3,5 miliona osób więcej niż wcześniej zgłoszono.

Minister zdrowia Jens Spahn powiedział dziennikarzom w Berlinie, że „rozbieżność między liczbami zgłoszonymi do tej pory a tymi, które Instytut Roberta Kocha wykrył w ankietach, wynika z faktu, że niektóre szczepionki mogły nie zostać zgłoszone”.

Dodał, że szczepienia pracowników w dużych firmach i tych, którzy otrzymali szczepienia przez mobilne zespoły szczepień w ośrodkach pielęgniarskich i poza nimi, mogły nie być w pełni zgłoszone.

Czytaj więcej:
* COVID-19: Portugalii kończą się szczepienia, więc co dalej?
* COVID-19: Singapur otwiera korytarz podróżny z Niemcami dla zaszczepionych pasażerów
* Niemcy rozpoczynają wdrażanie cyfrowej karty szczepień w UE

Nowe dane przygotowane przez Instytut Roberta Kocha oparte są na ankietach i nie obejmowały osób poniżej 18 roku życia, dlatego agencja nie podała jeszcze nowej całkowitej liczby osób zaszczepionych w Niemczech, a jedynie dostosowała numer. zaszczepionych osób dorosłych.

Każda osoba w wieku 12 lat lub starsza kwalifikuje się do szczepionki przeciwko koronawirusowi w Niemczech.

Spahn powiedział, że wyższa niż oczekiwano liczba osób w pełni zaszczepionych w Niemczech zapewni krajowi większe bezpieczeństwo w obliczu pandemii, gdy zbliża się jesień i zima – okres, w którym ludzie spędzają więcej czasu w pomieszczeniach, co prowadzi do wyższych wskaźników infekcji Covid-19 znowu. .

Podczas gdy minister zdrowia ostrzegł, że jest jeszcze za wcześnie, aby przestać nosić maski na twarz w środkach transportu publicznego, zaznaczył, że dobrym pomysłem byłoby nie noszenie masek na zewnątrz.

READ  Exxon pomógł wywołać kryzys klimatyczny. Czas zapłacić.

W czwartek Instytut Roberta Kocha zgłosił 11 644 nowych infekcji wśród 83 milionów mieszkańców kraju. Agencja podała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono 68 więcej zgonów, co daje całkowitą liczbę zgonów do 94 027.

Również w czwartek niemiecki stały komitet ds. szczepień wydał projekt zalecenia dla osób powyżej 70. roku życia, mieszkańców domów opieki i personelu placówek medycznych, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem, aby otrzymać dawkę przypominającą szczepionki mRNA sześć miesięcy lub dłużej po drugim zastrzyku.

Ponadto osoby, które otrzymały pojedynczą dawkę Johnson & Johnson, zaleciły otrzymanie dawki przypominającej ze szczepionką mRNA.

Komitet stwierdził, że względna liczba w Niemczech osób, które zaraziły się Covid-19 pomimo zaszczepienia, była szczególnie wysoka wśród osób, które otrzymały Johnson & Johnson i stwierdziła, że ​​zaobserwowano „stosunkowo niską” skuteczność przeciwko wariantowi delta.

„Ze względu na niewystarczającą ochronę przed szczepieniem” po pojedynczej dawce, panel zalecił dodatkową dawkę szczepionki mRNA cztery lub więcej tygodni po zaszczepieniu Johnson & Johnson.

Chociaż ludzie mogą złapać Covid-19 pomimo zaszczepienia, są mniej narażeni na poważne przypadki choroby prowadzące do hospitalizacji lub śmierci.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top