Nieszczepieni nauczyciele „zagrażają całej wsi” – burmistrz

Burmistrz Ruapehu jest gorzko rozczarowany, że nauczyciele z małej wiejskiej szkoły w jego okolicy odmawiają szczepień.

Zdjęcie: 123RF

Szkoła Matiere w King Country zatrudnia trzech nauczycieli, trzech pracowników pomocniczych i opiekuna pomocy humanitarnej.

Dyrektor Vanessa Goetz powiedziała RNZ, że [https://www.rnz.co.nz/news/national/455243/covid-19-all-staff-at-small-king-country-school-refusing-vaccine-by-next-week-s-deadline

none of her staff intend to get vaccinated].

Oznacza to, że biorąc pod uwagę termin, w którym wszyscy nauczyciele otrzymają pierwszą szczepionkę przed poniedziałkiem, szkoła nie może zostać otwarta w przyszłym tygodniu.

Scott Goyer, rolnik z Uhura, którego dzieci uczęszczały do ​​szkoły Mater, był zszokowany decyzją personelu, by ich nie szczepić.

Powiedział, że w okolicy jest wiele alternatywnych stylów życia, więc nie byłby zaskoczony, że prawdopodobnie nie chcieli szczepionki, ale szkoła to inna sprawa.

„Kiedyś myślałem, że nauczyciele szkolni i rady powiernicze mogą dostrzec sens szczepień. A także odpowiedzialność za szczepienia. Jest to ich odpowiedzialność wobec swojej społeczności i swoich dzieci oraz za powrót tych dzieci do ich domów. ”

To niewiarygodne, że garstka ludzi może narazić społeczeństwo na ryzyko.

„Mamy szczęście, że nadal jesteśmy w stanie działać i czekamy, aż ludzie zostaną zaszczepieni, aby kraj mógł zacząć przechodzić do normalnego życia, więc nie tylko pobierają okup za kraj, ale ci ludzie trzymają swoje małe społeczności dla okupu teraz. ”

Oczekuje się, że około 40 dzieci w Szkole Mater powróci do nauki na odległość w przyszłym tygodniu, kiedy wejdzie w życie nakaz szczepień.

Ohura Valley School znajduje się około 20 km na zachód od szkoły Matiere. Dyrektor Anna Fury powiedziała, że ​​tylko przewodnicząca Rady Szkolnej Sonia Corrigan może wypowiedzieć się na temat sytuacji w szkole, ale odmówiła podania swojego numeru telefonu.

Wayne Langford, rzecznik edukacji wiejskiej w Federalnym Związku Rolników, powiedział, że braki kadrowe w wiejskich szkołach są od dawna problemem, a mandat może to zaostrzyć.

READ  Człowiek, który dąży do stałego czasu letniego, obawia się „oddzielenia stref czasowych w całym kraju”, jeśli rząd nie wkroczy

Powiedział, że szkoły muszą rozważyć swoje opcje.

„Oczywiście nie będą wiedzieć, dopóki nie dowiedzą się, ilu nauczycieli mają, a ilu nie. Jaki jest ich zespół wsparcia i jak by to wyglądał.

„Zdecydowanie widzimy przerwy, więc dzieci chodzą do szkoły w poniedziałek, środę i piątek, zamiast na pięć dni w tygodniu. Nie stać nas na wprowadzenie Covida do naszych wiejskich społeczności. Nie mamy na to infrastruktury. My sobie z tym poradzić.”

Burmistrz Ruapehu Don Cameron nie jest zadowolony.

„Muszą zrozumieć, że muszą chronić swoją młodość, a ja tylko pokręciłem głową, przepraszam, że nie zgadzam się z tą sytuacją. Myślę, że to po prostu szaleństwo. Naraża to całą wioskę na ryzyko, ponieważ niektórzy ludzie nie nie chcę być zaszczepiony.”

Powiedział, że przypadki Covid-19 w małych społecznościach wystartują bardzo szybko.

„Jeśli ktoś tu wejdzie i ma Covida, rozprzestrzeni się on jak pożar, po prostu o tym wiemy i naprawdę się tym martwimy i oczywiście nie wybieramy, czy jest młody, czy stary, każdy, kto nie jest odporny, dostanie chory.”

Jest to pogląd popierany przez innego króla kraju, Johna Robertsona z hrabstwa Waitomo.

„Oczywiście musimy przekazać przesłanie, aby zachęcić ludzi do szczepień, niezależnie od tego, czy są nauczycielami, czy pracownikami przemysłu mięsnego, a to jest dla nas ważne, aby trzymać ludzi z dala od szpitala i szczerze mówiąc, aby zapobiec śmierci”.

Na ulicach Te Kuiti pojawiło się wsparcie dla nauczycieli.

„Myślę, że to wybór ludzi.To indywidualna decyzja, ponieważ nie udowodniono, że szczepionka zapobiega zarażeniu Covidem.

„Po prostu myślę, że nie każdy jest w stanie to mieć, więc myślę, że należy to również uwzględnić w czynnikach.

”Oczywiście, że powinieneś (zaszczepić je).” Opiekuj się dziećmi, ratuj dzieci. ”

READ  Premier Australii odrzuca chińską krytykę porozumienia o sub-nuklearnym

„Naprawdę nie czuję, że należy mówić ludziom, że muszą zrobić coś wbrew ich woli”.

Szacuje się, że około jedna trzecia nauczycieli w samym King Country odmówiła szczepienia przeciwko Covid-19.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top