Nieszczepiony i zdemaskowany nauczyciel rozprzestrzenia Covid-19 wśród uczniów szkół podstawowych, raporty CDC

Niezaszczepiona nauczycielka, która pojawiła się w swojej klasie w szkole podstawowej w hrabstwie Marin w Kalifornii, doświadczając objawów, takich jak „kaszel, gorączka i ból głowy”, zakończyła się tym, że połowa jej uczniów zachorowała na Covid-19, a także niektórzy członkowie ich rodzina. , Dla mnie Raport z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób Wydany w piątek.

Urzędnicy z Departamentu Zdrowia Publicznego Hrabstwa Marin wszczęli dochodzenie w sprawie wybuchu epidemii w klasie 26 maja, trzy dni po tym, jak nauczyciel zgłosił pozytywny wynik testu na Covid-19. Nauczyciel, który początkowo przypisywał objawy alergii, był jednym z zaledwie dwóch członków personelu, którzy nie zostali zaszczepieni w szkole podstawowej.

Spośród 24 uczniów przebadano 22 uczniów, którzy nie kwalifikowali się do szczepienia ze względu na wiek. Dwanaście osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa, według Raport, napisany przez urzędników zdrowia hrabstwa i ekspertów z kampusów Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Davis i Santa Cruz.

Według CDC dzieci w wieku poniżej 12 lat nie kwalifikują się do szczepienia, co oznacza, że ​​ich bezpieczeństwo zależy od zaszczepienia innych dorosłych w celu zmniejszenia narażenia na wirusa.

Eksperci doszli do wniosku, że wskaźnik ataków w zarażonych klasach wynosił 50 procent, ale uczniowie siedzący blisko biurka nauczyciela byli narażeni na zwiększone ryzyko infekcji. CDC poinformowało, że wskaźnik ataków w dwóch rzędach siedzących najbliżej biurka nauczyciela wynosił 80 procent.

Większość uczniów siedzących w pierwszych dwóch rzędach zaraziła się wirusem, podczas gdy mniejszość uczniów z tyłu klasy zaraziła się wirusem. Według raportu nauczyciel czasami czyta na głos uczniom bez masek, pomimo wymagań szkolnych, aby trzymać się z dala od maski podczas przebywania w pomieszczeniu.

Czterech uczniów z innych klas również uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19. Wszyscy byli rodzeństwem trójki uczniów z niezaszczepionej klasy nauczyciela, „a zdemaskowanie powinno nastąpić w ich domach” – poinformowało CDC.

READ  Nowo zaobserwowany efekt sprawia, że ​​atomy są przezroczyste dla pewnych częstotliwości światła
Wykres przedstawiający miejsca siedzące w klasie w pobliżu nauczyciela z hrabstwa Marin obejmującego uczniów, którzy później uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19.Centrum Kontroli Chorób

Według raportu, wybuch epidemii zaraził się czworgiem rodziców dzieci w szkole. Spośród chorych rodziców tylko jeden został zaszczepiony. Po szczepieniu wystąpiły objawy takie jak gorączka, dreszcze, kaszel, ból głowy i utrata węchu.

Ponadto sześciu uczniów z innej klasy również uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19 po tym, jak jeden uczeń współorganizował nocowanie z dwoma innymi uczniami z tej samej klasy, podało CDC. Wszyscy dotknięci chorobą studenci w tym semestrze również nie kwalifikowali się do szczepień ze względu na wiek.

Niektóre dowody zebrane podczas dochodzenia wskazują, że „infekcje występujące w dwóch odmianach były najprawdopodobniej częścią tej samej epidemii”.

W sumie 26 uczniów szkół podstawowych i ich kontakty zostały zarażone po kontakcie z niezaszczepionym nauczycielem. CDC stwierdziło, że co najmniej 18 z nich zakontraktowało wariant delta.

„Współczynnik ataku epidemii podkreśla zwiększoną przenośność wariantu delta i możliwość szybkiego rozprzestrzeniania się, szczególnie w populacjach niezaszczepionych, takich jak dzieci w wieku szkolnym, których nie można zaszczepić” – stwierdza raport.

Eksperci doszli również do wniosku, że wpływ epidemii na szerszą społeczność może być ograniczony dzięki wysokiemu wskaźnikowi szczepień w hrabstwie Marin, jednym z najlepszych w Kalifornii. Według raportu, w momencie wybuchu epidemii 72 procent kwalifikujących się osób było w pełni zaszczepionych w mieście, w którym znajduje się szkoła.

Jednak nowe dowody „wysokiej przenośności wariantu delta, nawet wśród osób w pełni zaszczepionych, wspierają zalecenia dotyczące Globalne ukrywanie się w szkołach. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) powiedziały: Właściwe maskowanie, rutynowe testy, wentylacja i pozostawanie w domu podczas pojawiania się objawów są ważne dla zapewnienia bezpiecznej nauki szkolnej.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *