Niewidzialny obraz Charlesa F Goldie zostaje sprzedany na aukcji za 1,4 miliona dolarów

Obraz Charlesa F Goldiego, którego publiczność nie widziała od ponad 100 lat sprzedany na aukcji za 1,42 miliona dolarów.

Hori Bukai – Silny, uparty szef Goldie namalował go w 1919 roku.

Pielęgniarka wojenna kupiła obraz za 30 funtów (56 dolarów) jako prezent dla męża wkrótce po jego powrocie z I wojny światowej.

Ale obraz został sprzedany we wtorek wieczorem za znacznie wyższą cenę na aukcji w Międzynarodowym Centrum Sztuki w Parnell w Auckland.

Czytaj więcej:
* Obraz Charlesa F Goldiego, niewidziany od 100 lat, jest wystawiony na aukcji w Auckland
* Kradzież Goldie „rzadka, głupia i lekceważąca” – ekspert sztuki
* Po raz pierwszy odkryto na sprzedaż obraz 100-letniego Goldie

Obraz oszacowano na ostrożne szacunki na 750 000 USD, ale po ponad 30 pokazach sprzedano go za 1 420 000 USD.

To nowy rekord dla rysunku Goldie, powiedział Richard Thompson, dyrektor Art Center and Auctions, po swoim zwycięstwie Relikt szlachetnego życiaI Jego ostatni obraz przed śmiercią został sprzedany za 1,38 miliona dolarów w 2016 roku.

Thomson powiedział wcześniej rzeczy Goldie jest uważany za jednego z „najlepszych malarzy starszych Maorysów, jakich wyprodukowała Nowa Zelandia”.

Hori Bukai – Silny, uparty szef Eksperci od sztuki uznali to za „jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek zrobił”, powiedział Thompson.

Ta sama rodzina trzyma go od ponad 100 lat i nigdy nie był pokazywany publicznie.

Hori Bukai Prezydent Obraz został opisany jako „kolorowa postać” z Tamizy. Szacuje się, że miał 90 lat, kiedy zmarł około 1921 roku.

Goldie zmarł w 1947, ale jego dzieła regularnie sprzedają się po rekordowych cenach: jego obraz z 1918 r. Kabi Kabi i Sheikha Arawa, Szacuje się, że zarobi 260 000 $, Sprzedany za 456 800 USD na aukcji w 2018 r..

READ  Umiera Mark Lanigan, piosenkarz Screaming Trees i królowa epoki kamienia

Został wyprzedany wraz z wtorkowym wydaniem wieczornym Goldie dziewczyna z balonem Banksy, brytyjski artysta uliczny i graffiti, 300 000 dolarów.

„To jedno z najważniejszych i najbardziej poszukiwanych dzieł anonimowego brytyjskiego artysty ulicznego” – powiedział Thompson.

Inna wersja dziewczyna z balonem Tworzenie historii sztuki, gdy była częściowa Został zniszczony przez niszczarkę wbudowaną w jego ramę, wkrótce po tym, jak został sprzedany za 1,9 miliona dolarów w Sotheby’s w Londynie w 2018 roku.

Wersja zgrana w zeszłym miesiącu, której nazwę zmienił Banksy Miłość na śmietnikuI Sprzedany za 35 milionów dolarów.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top