Novak Djokovic spędza serbskie prawosławne Boże Narodzenie w areszcie imigracyjnym

Bez względu na to, kto popełnił błąd z wizą, zwolnieniem ze szczepień czy czymkolwiek, fakt, że piątkowy męski tenis numer 1 Novak Djokovic był Spędza jedno ze swoich ważnych świąt religijnych w australijskim hotelu zatrzymań, pracując nad apelacją przeciwko deportacji.

Otrzymuje telefony z Serbii, w tym od rodziców i prezydenta, mając nadzieję, że poprawi go na duchu. Ksiądz z serbskiego Kościoła Prawosławnego Świętej Trójcy w Melbourne poprosił władze imigracyjne o pozwolenie na odwiedzenie dziewięciokrotnego mistrza Australian Open w celu uczczenia prawosławnych świąt Bożego Narodzenia.

Dziekan kościoła, Milorad Lockard, powiedział Australian Broadcasting Corp: „Boże Narodzenie jest bogate w zwyczaje i tradycje, a wizyta księdza jest bardzo ważna. Wszystko w tym wydarzeniu jest przerażające. To, że musi spędzić Boże Narodzenie w areszcie. ..Niewyobrażalny.”

Zwolennicy Djokovica zebrali się przed Park Hotel, w którym niegdyś mieszkali uchodźcy i osoby ubiegające się o azyl w pobliżu centrum Melbourne, machając flagami i transparentami.

Czytaj więcej:
* Jest człowiekiem. DO BETTER’: Novak Djokovic znajduje niespodziewanego sojusznika w postaci Nicka Kyrgios
* Wiara w siebie, która uczyniła Novaka Djokovica bohaterem, jest przeszkodą w Australii
* Novak Djokovic popełnia „wielki błąd”, nie zaszczepiając się na Covid-19, mówi Boris Becker
* „Jedyny sposób na powstrzymanie tej epidemii”: Rafael Nadal popiera zasady, które powstrzymały Novaka Djokovica

Mieszali się z obrońcami praw człowieka, którzy byli bardziej po to, by podkreślić trudną sytuację innych osób dłużej zatrzymanych, z których wielu skarżyło się na swoje warunki życia i narażenie na koronawirusa podczas pandemii.

Dzień po tym, jak zarówno premier, jak i minister spraw wewnętrznych oświadczyli, że obowiązkiem jednostki jest utrzymywanie swoich dokumentów w porządku, lokalni mieszkańcy uświadomili sobie, że cokolwiek poszło nie tak, jeden z czołowych sportowców na świecie został aresztowany.

Novak Djokovic jest obecnie w areszcie imigracyjnym.

Darko Vojnovic/AFP

Novak Djokovic jest obecnie w areszcie imigracyjnym.

Djokovic udał się do Australii przekonany, że jego dokumenty są w porządku, biorąc pod uwagę, że został zatwierdzony przez rząd stanu wiktoriańskiego do zwolnienia lekarskiego.

Sam przewodnik nie był zgodny z przepisami rządu australijskiego.

Tak więc, zamiast przygotowywać się do obrony swojego tytułu Australian Open i zdobycia 21. głównego tytułu mężczyzn, przygotowuje się do bitwy sądowej w Federalnym Sądzie Okręgowym w poniedziałek, aby zakwestionować jego cofnięcie wizy i deportację.

Od stanu szczepień Djokovica odwraca się uwagę na pytania o to, jak dziewięciokrotny mistrz Australian Open, który regularnie gościł w Melbourne, może skończyć na tym stanowisku.

Nawet ci, którzy krytykowali Djokovica w przeszłości, są teraz w jego narożniku.

„Słuchaj, zdecydowanie wierzę w podejmowanie działań. Zostałem zaszczepiony z powodu innych i dla zdrowia mojej mamy, ale sposób, w jaki radzimy sobie z sytuacją Novaka, jest naprawdę zły” – Nick Kyrgios, Australijski gracz i zdeklarowany krytyk niektórych poglądów Djokovica na temat szczepień, opublikowany na Twitterze.

„To jeden z naszych wielkich bohaterów, ale pod koniec dnia jest człowiekiem. Bądź najlepszy”.

Jelena Djokovic opublikowała swoje podziękowania w mediach społecznościowych dzięki zwolennikom męża.

„Dziękuję wam kochani na całym świecie za używanie swojego głosu do przesyłania miłości mojemu mężowi” – ​​napisała na Twitterze. „Biorę głęboki oddech, aby się uspokoić i znaleźć w tym momencie wdzięczność (i zrozumienie) za wszystko, co się dzieje”.

Protestujący zbierają się w piątek przed hotelem dla imigrantów w Melbourne.

Hamish Blair/AFP

Protestujący zbierają się w piątek przed hotelem dla imigrantów w Melbourne.

Djokovic był sceptycznie nastawiony do szczepionki i odmówił przyznania, czy miał dawki dla Covid-19, ale nie ma wątpliwości, że pojechał do Australii, przybywając w środę tuż przed północą, wierząc, że jego papierkowa robota jest kompletna.

Wnioski o zwolnienie lekarskie złożone przez graczy, ich drużyny i sędziów tenisowych zostały zbadane przez dwa niezależne zespoły ekspertów medycznych z całego stanu. Djokovic otrzymał zatwierdzone zwolnienie z udziału w turnieju.

Ale kiedy wylądował na lotnisku, Straż graniczna rządu australijskiego anulowała wizę DjokovicaPowiedział, że „nie przedstawił odpowiednich dowodów, aby spełnić warunki przyjęcia”.

Surowe australijskie przepisy dotyczące Covid-19 nakazują, aby przybywający podróżni otrzymali dwa zastrzyki zalecanej szczepionki lub muszą otrzymać zwolnienie z rzeczywistego powodu medycznego, takiego jak ostry stan, aby tego uniknąć.

Aresztowanie Novaka Djokovica wywołało oburzenie wśród fanów serbskiej gwiazdy tenisa.

Hamish Blair/AFP

Aresztowanie Novaka Djokovica wywołało oburzenie wśród fanów serbskiej gwiazdy tenisa.

Tennis Australia powiedział, że wniosek Djokovica o zwolnienie „został zatwierdzony po rygorystycznym procesie przeglądu”. Ani australijski tenisista, ani Djokovic nie ujawnili, dlaczego szuka zwolnienia.

Australijskie siły graniczne odrzuciły jego zwolnienie jako nieważne, anulowały jego wizę, a następnie przeniosły go do hotelu imigracyjnego.

Jego prawnicy pilnie pracowali, aby zapewnić mu przetrwanie do poniedziałku, kiedy to sędzia federalny wysłucha jego zarzutu, na tydzień przed rozpoczęciem Australian Open.

Rzeczy

The Stuff’s Whole Truth Project opublikował ponad 50 artykułów analizujących dezinformację na temat szczepionki przeciw Covid-19. To najpopularniejsze tematy. (Tłumaczenia T. Rio).

Po tym, jak rozeszły się wieści o anulowaniu wizy, dyrektor Australian Open Craig Tiley bronił „w pełni legalnego wniosku i procesu” i nalegał, aby Djokovic nie był traktowany w specjalny sposób.

Powiedział, że tylko 26 osób związanych z turniejem złożyło wniosek o zwolnienie medyczne – aby uniknąć zasady, że wszyscy gracze, personel, urzędnicy i kibice muszą być w pełni zaszczepieni, aby Covid-19 mógł wejść do Melbourne Park – i tylko „garstka” była nadany.

Nikt nie został publicznie ujawniony, z wyjątkiem Djokovica, który sam zamieścił to w mediach społecznościowych. Teraz dwa kolejne są badane.

Od tamtej pory Tiley oficjalnie nie skomentował.

READ  W związku z rozbudową suplementów jest jeszcze wiele do zrobienia

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top