Nowa Zelandia może kontynuować pomoc ONZ dla Gazy, jeśli uporamy się ze „złymi jabłkami” – Peters

Nowa Zelandia może kontynuować pomoc ONZ dla Gazy, jeśli uporamy się ze „złymi jabłkami” – Peters

zdjęcie: Kierowca RNZ/Angus

Minister spraw zagranicznych stwierdził, że Nowa Zelandia prawdopodobnie będzie nadal finansować agencję ONZ udzielającą pomocy Palestynie, jeśli zostaną usunięte obawy dotyczące jej personelu.

Premier Christopher Luxon potwierdził we wtorek, że Nowa Zelandia dokonuje przeglądu przyszłych płatności na rzecz Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyny ​​(UNRWA).

Nastąpiło to w następstwie izraelskich oskarżeń, jakoby pracownicy agencji byli zamieszani w ataki Hamasu z 7 października, w wyniku których zginęło około 1300 osób i około 250 zakładników.

Minister spraw zagranicznych Winston Peters powiedział „Morning Report”, że zarzuty wymagają odpowiedniego śledztwa.

Powiedział jednak, że kluczową kwestią jest kryzys humanitarny w Gazie.

Według Ministerstwa Zdrowia kierowanego przez Hamas, od czasu rozpoczęcia przez Izrael operacji wojskowej w odpowiedzi 7 października w Gazie zginęło ponad 26 000 osób.

Peters powiedział, że możliwe jest, że w UNRWA było kilka „złych jabłek”.

Dodał: „Jeśli zajmiemy się tą sprawą i zapewnimy, że nie stanie się to w przyszłości, kryzys będzie na pewnym poziomie i myślę, że musimy, i myślę, że obywatele Nowej Zelandii będą chcieli, żebyśmy zareagowali kryzys.” Zamiast reagować w ten sposób i karać dużą liczbę niewinnych ludzi za czyny kilku z nich”.

Peters powiedział, że będzie zbyt wcześnie na podjęcie decyzji, zanim Organizacja Narodów Zjednoczonych zakończy dochodzenie.

READ  Minister spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei nie komentuje kontrowersji związanych z kosztami podróży na koronację

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *