Nowa Zelandia pokonała Fidżi i wygrała Los Angeles Sevens

Kurt Baker podnosi trofeum dla All Black Sevens po pokonaniu Fidżi w finale w Los Angeles.

Marcio Sanchez/AFP

Nowa Zelandia poinformowała o zbliżającym się Pucharze Świata w Rugby, odnosząc ekscytujące zwycięstwo nad Fidżi w finale Pucharu Świata w Rugby. Mistrzostwa Świata w Los AngelesKalifornia.

All Black Sevens zachowały nerwy, by pokonać swojego tradycyjnego rywala 28-21 w poniedziałek (czasu nowozelandzkiego).

Był to pierwszy tytuł w Nowej Zelandii w sezonie, który pojawił się w ostatnim wydarzeniu serii 2021-22.

Puchar Świata Siódemek odbędzie się w Cape Town w RPA w dniach 9-11 września. Broniąca tytułu Nowa Zelandia pokazała, że ​​nadal jest prawdziwym pretendentem po zdobyciu rozczarowującego brązowego medalu na ostatnich Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Australia zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza świata mężczyzn, kiedy zdobyła brązowy medal w Los Angeles.

Australia pokonała Samoa 21-7 na trzecim miejscu i to wystarczyło, aby wyprzedzić RPA, która prowadziła w wyścigu o mistrzostwo przez cały sezon, ale nie przeszła kwalifikacji w Kalifornii i pozostawiła otwarte drzwi.

Nowa Zelandia nigdy nie brała udziału w tegorocznych mistrzostwach po tym, jak wirus Covid-19 spowodował, że przegrały pierwszą czwórkę z dziewięciu potyczek.

Ale drużyna trenera Nowej Zelandii, Clarka Laidlawa, pokazała swoje mięśnie na czas w Los Angeles.

Nowozelandczyk Moses Leo zaliczył decydującą próbę pokonania Fidżi w finale Los Angeles Sevens.

Był to finał 29. spotkania Mistrzostw Świata pomiędzy Nową Zelandią a Fidżi. Weszli do gry 14-14, a Kiwi zdobyli remis, a Moses Liu strzelił minutę przed meczem.

„To był zawsze trudny mecz. Kapitan Nowej Zelandii Seon Mulia był zachwycony.”

Kaminieli Rasaku Fidżi spisał się znakomicie, próbując wygrać w pierwszej minucie.

READ  Fijiana Drua zakończyła zwycięską passę Waratahs 20 zwycięstwem 29-10

W kierunku meczu natychmiast odpowiedziała Nowa Zelandia. Otrzymali rzut karny, gdy Wizy Nakok dotknął Tony’ego Ng Chiu w prawym rogu.

Reagan Weir wykorzystał swoją szybkość, aby wykorzystać spadek Fidżi do sześciu mężczyzn, aby zdobyć bramkę i dać Nowej Zelandii prowadzenie 14-7.

Ale Nacuqu wrócił, by dokończyć próbę Fidżi z dalekiego zasięgu, ponieważ Kiwi nie zdołał dobić piłki, a mecz był remisowy w przerwie.

Uwolniła sprytne dośrodkowanie Ing Xiu w pierwszej próbie drugiej połowy. Ale poważna interwencja Molii spowodowała, że ​​Nowa Zelandia spadła do sześciu graczy, a Fidżi było w stanie to wykorzystać, aby osiągnąć 21-21.

Nowa Zelandia odzyskała posiadanie piłki od początku drugiej połowy, a następnie miała rozbieżność, która dała Leo wystarczająco dużo krycia, by rzucić się na lewą stronę. Prawie dostał buty nad linią martwej piłki, gdy chciał zdobyć bramkę w pobliżu słupków, ale zdołał wylądować piłkę w samą porę. Trudna transformacja Kurta Bakera była ostatnim słowem dla Nowej Zelandii.

Zdobycie tytułu podniosło Nową Zelandię do ośmiu punktów w końcowej tabeli punktów, ale ich rywale wiedzą, że są znacznie lepsi. Kiwi zdobyło drugie miejsce w Singapurze i Londynie, aby osiągnąć to zwycięstwo.

Wcześniej Nowa Zelandia zmiażdżyła Irlandię 29-14 pięcioma próbami w ćwierćfinale.

Nowa Zelandia pokonała wtedy Samoa 28-26 w ekscytującym meczu półfinałowym.

Kiwis pokonał dwie żółte kartki i odbił się 26-14 w drugiej połowie, by w ostatnich chwilach awansować, a to zadecydowało, gdy kapitan Mulia strzelił przez zmęczoną obronę Samoa, aby zdobyć decydujący wynik.

Nowozelandczycy mieli mistrzostwo minut po byczej połowie, z dośrodkowaniem Kurta Beckera, który dokończył dobrą wstępną pracę Tone Ng Shiu i Mosesa Leo, a następnie Molia wykonał ostatnie szlify po tym, jak Louis Ormond rozegrał kluczowy mecz, aby zdobyć posiadanie piłki. Restart.

READ  Magnus Carlsen wygrywa turniej, bo wraca do szachów bez tytułu mistrza świata