Nowa Zelandia prezentuje swój pawilon na Expo 2020 w Dubaju: „Gdyby nas tu nie było, przegapilibyśmy go”

Maori Karakiya została powitana uderzeniami bębnów w Zatoce, gdy słońce wzeszło nad Dubajem w czwartek rano (czasu lokalnego), gdy oficjalnie otwarto Pawilon Nowej Zelandii na Expo 2020 Dubai.

The Dawn Gifting Service lub Tangaengae, aby odsłonić występy NZ na Światowych Targach, które zostało opóźnione o rok z powodu pandemii Covid-19, ale zachowało swoją pierwotną nazwę, zostało przeprowadzone przez Whanganui Iwi i zostało powitane przez Emiratczyka grupa kulturalna i przemówienie wideo ministra spraw zagranicznych Nanayi Mahuty.

Expo 2020 rozpocznie się w piątek 1 października i będzie jednym z największych wydarzeń na świecie, które odbędą się w środku pandemii, po Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbyły się bez publiczności.

Expo 2020 rozpocznie się w piątek, 1 października i będzie jedną z największych na świecie imprez odbywających się w środku pandemii.

dostarczony

Expo 2020 rozpocznie się w piątek, 1 października i będzie jedną z największych na świecie imprez odbywających się w środku pandemii.

Z drugiej strony Dubaj został ponownie otwarty w lipcu 2020 r. i agresywnie reklamował się jako bezpieczny cel podróży w okresie poprzedzającym Expo. Wydarzenie to jest ogłaszane jako „największy pokaz na świecie”, w którym biorą udział 192 kraje.

Czytaj więcej:
* Six60 występuje w przyszłym mieście Expo 2020 w Dubaju
* Expo 2020: nadbudżetowany pawilon Nowej Zelandii „istotna część ponownego połączenia ze światem”
* Bridges mówi, że pawilon Kiwi o wartości 53 milionów dolarów na World Expo 2020 stanowi „jasną logikę ekonomiczną”

Zespół nowozelandzki składa się z około 600 aktorów, w skład których wchodzą prywatni sponsorzy, w tym Fonterra, Zespri, NZ Trade and Enterprise oraz profesjonaliści z branży rozrywkowej.

Ale zespół Kiwi był krytykowany w ostatnich tygodniach za posiadanie 401 witryn rządowych w zarządzanej izolacji dla powracających z Expo, ponieważ emigranci Kiwi mają trudności z powrotem do domu. Grupa Ministerialna ds. Wykluczania Granic dokonuje przydziałów na tereny MIQ „dla dużych i złożonych grup, które są priorytetem rządowym”.

rzeczy

Premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​gabinet postanowił przeprowadzić próbę samoizolacji MIQ, w ramach której ludzie mogą izolować się w domu.

Według nowozelandzkiego komisarza generalnego ds. Expo 2020 Claytona Kimptona, trzydzieści osiem lokalizacji zostało później przywróconych, po tym, jak dwie komercyjne inicjatywy, które miały być osobiste, stały się wirtualne. rzeczy w Dubaju.

Powiedział, że większość witryn MIQ jest przeznaczona dla „podróżujących w interesach i prelegentów”. Pozostałe 363 miejsca będą „regularnie sprawdzane”, a „niewielka ich liczba” będzie mogła zostać przywrócona.

„Nie możemy tego zrobić bez Nowozelandczyków tutaj” – dodał Kimpton, odnosząc się do publicznej krytyki.

Powiedział, że preferowane jest zatrudnianie zagranicznych wykonawców i dealerów, którzy nie potrzebują stanowiska MIQ. Na przykład program kulturalny obejmuje śpiewaczkę operową Kiwi mieszkającą w Londynie i grupę Kappa Hakka z ZEA Ngāti Koraha.

Organizatorzy próbowali zatrudnić zagranicznych artystów i dealerów, którzy nie potrzebują strony MIQ.

dostarczony

Organizatorzy próbowali zatrudnić zagranicznych artystów i dealerów, którzy nie potrzebują strony MIQ.

„Staramy się, jak tylko możemy, aby Nowozelandczycy mogli dostać się do innych części świata” – powiedział. „Pojechaliśmy i spojrzeliśmy na Europę, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, a także tutaj, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w poszukiwaniu Nowozelandczyków, którzy są w stanie zapewnić Nowej Zelandii doświadczenie i smak, którego potrzebujemy”.

Kimpton mówi, że udział Nowej Zelandii w wydarzeniu był „kluczowy”, aby pomóc jej ponownie zaangażować się w świat po pandemii.

„Istnieje bardzo niewiele możliwości, aby świat się zjednoczył i miał okazję do dyskusji i współpracy na temat przyszłości świata oraz tego, co robimy dla przyszłych pokoleń. Świat potrzebuje krajów takich jak Nowa Zelandia, aby dzielić się naszymi wartościami, naszymi innowacyjnymi myślenie i naszą troskę o ludzi i miejsce, aby przyczynić się do tej dyskusji.

„Jest to okazja dla firm i rządu do połączenia się ze światem w jednym miejscu.

„Jeśli nas tu nie będzie, przegramy”.

Podczas ceremonii otwarcia prelegenci przemawiali do wiernych w języku maoryskim, arabskim i angielskim. Najeeb Al-Ali, dyrektor wykonawczy Biura Komisarza Generalnego Expo 2020 Dubai, powiedział, że jest „dumny”, że Nowa Zelandia zdecydowała się na udział i że Nowa Zelandia była „bliskim i zaangażowanym sojusznikiem Expos, Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie”.

W swoim przemówieniu Mahuta powiedziała, że ​​Nowa Zelandia jest „narodem innowatorów, którym zależy na ludziach i miejscu”, podczas gdy Gerard Albert z Whanganui iwi mówił o znaczeniu łączenia się kultury Emiratów i Nowej Zelandii z „ducha radości, sukcesu i nadziei”. na przyszłość”. Tłumaczenie Totira Mai Naga Iwi procedury haka są zamknięte.

„Wiem, że będę mówił o tym doświadczeniu przez wiele lat” – powiedziała Alana Donnelly, która porzuciła pracę w finansach, aby przejąć funkcję ambasadora doświadczeń gości w Pawilonie Nowej Zelandii.

„To świetna okazja do reprezentowania Nowej Zelandii, ale także do podzielenia się tym, co reszta świata ma tu do zaoferowania” – powiedziała.

„W pewnym momencie świat powinien się otworzyć i chciałbym, abyśmy znaleźli się na szczycie listy wszystkich, którzy przychodzą i odwiedzają”.

Kiwi Squad spotkał się w ostatnich tygodniach z krytyką za szczepienia przez rząd 401 miejsc w kontrolowanej izolacji dla powracających z Expo.

dostarczony

Kiwi Squad spotkał się w ostatnich tygodniach z krytyką za szczepienia przez rząd 401 miejsc w kontrolowanej izolacji dla powracających z Expo.

Pojawienie się Nowej Zelandii na imprezie kosztowało rząd 61,3 miliona dolarów – 8 milionów więcej niż pierwotnie planowano, z powodu opóźnień.

Pierwotny budżet rządu był już znaczącą inwestycją, biorąc pod uwagę wysiłki znacznie większych krajów – pawilon USA kosztuje około 85 milionów dolarów, a Niemcy, największa gospodarka Europy, wydają około 77 milionów dolarów.

Kimpton powiedział, że dla mieszkańców kraju było ważne, aby wiedzieć, że „tu nie gramy”, a Zjednoczone Emiraty Arabskie „są bardzo ważnym rynkiem dla gospodarki Nowej Zelandii”.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to dziesiąty co do wielkości partner handlowy Nowej Zelandii, konsumujący duże ilości pełnego mleka, jabłek i miodu.

„W ciągu ostatnich 12 miesięcy eksport Nowej Zelandii do GCC, szczególnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej, wzrósł do 2,2 miliarda dolarów, pomimo pandemii”, mówi Kimpton.

Dwadzieścia osiem nowozelandzkich firm tworzy Care Collective w Pawilonie Nowej Zelandii, grupę sponsorów i dostawców, którzy wspierają wydarzenie. Kimpton powiedział, że wielu dołączyło po tym, jak Covid-19 doprowadził Nową Zelandię do blokady.

„Nasze powody, dla których byliśmy na Expo przed pandemią, były bardzo, bardzo silne. Teraz, gdy jesteśmy w pandemii, im dłużej trwa, tym ważniejsze staje się to.”

W trakcie sześciomiesięcznego wydarzenia Kimpton powiedział, że głównymi celami zespołu było zwiększenie handlu i inwestycji zagranicznych, zmiana postrzegania kraju oraz współpraca z kluczowymi partnerami dyplomatycznymi i strategicznymi.

Przed pandemiczną turystyką chodziło teraz o „edukację ludzi” o Nowej Zelandii, aby mogli ją odwiedzić po ponownym otwarciu granic.

Kąt turystyki w okresie przed pandemią obracał się teraz wokół

iStock

Przed pandemiczną turystyką chodziło teraz o „edukację ludzi” o Nowej Zelandii, aby mogli ją odwiedzić po ponownym otwarciu granic.

Złożono prośby o wizytę delegacji ministrów Nowej Zelandii, ale Kimpton powiedział, że nie ogłoszono, kto i kiedy weźmie udział.

Projekt Pawilonu Nowej Zelandii został po raz pierwszy ujawniony podczas oficjalnej wizyty szejka Abdullaha bin Zayeda, Ministra Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w Nowej Zelandii w 2018 roku.

Tematem przewodnim pawilonu jest kaitiakitanga, opieka i komunikacja między lądem a ludźmi, a inspiracją są waka taonga, naczynia wykonane przez Maorysów w celu ochrony wartościowych przedmiotów.

Zaprojektowany przez Jasmax, jest ubrany w Kaynemail, lekką kompozytową kolczugę stworzoną do użytku przez aktorów w Władca Pierścieni Filmy, które oszczędzą im konieczności noszenia kolczugi z metalu ciężkiego.

Pawilon Nowej Zelandii znajduje się w Dzielnicy Zrównoważonego Rozwoju na terenie Expo, pomiędzy Pawilonem Hiszpańskim i Holenderskim, naprzeciwko ogromnego Pawilonu Zrównoważonego Rozwoju w kształcie dysku.

Historia rzeki Whanganui, której w 2017 roku nadano własną tożsamość prawną w ramach pierwszego prawa światowego, ma kluczowe znaczenie dla narracji o zrównoważonym rozwoju.

Restauracja Wing, Tiyaki, jest pierwszą w pawilonie nowozelandzkim na wystawie światowej od 1972 roku i jest obsługiwana przez Emirates Flight Catering.

Słynny choreograf Kiwi Paris Goebel jest dyrektorem kreatywnym programu rozrywkowego i kulturalnego. W skład lineupu wchodzą Six60, Kimbra, Sole Mio, Annie Crummer, DJ Sir-vere i nie tylko.

Ceremonia otwarcia Expo 2020 z gwiazdorami odbędzie się w czwartek wieczorem, a jej motywami przewodnimi będą włoski tenor Andrea Bocelli i brytyjska gwiazda pop Ellie Goulding, a sponsorowana przez belgijskiego reżysera teatralnego Franco Dragone – znanego ze współpracy z Cirque du Soleil.

READ  Delta epidemii Covid-19: nowy wariant – „gorszy niż Delta” – wykryty na granicy Nowej Zelandii

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top