Nowa Zelandia vs Republika Południowej Afryki na żywo: dzień 1, drugi test w Seddon Park

Nowa Zelandia vs Republika Południowej Afryki na żywo: dzień 1, drugi test w Seddon Park

Relacja na żywo z drugiego testu pomiędzy Black Caps a RPA w Hamilton.

– Black Caps mogą odnieść pierwsze zwycięstwo w serii nad RPA.

– Republika Południowej Afryki wygrywa losowanie i traci Clyde'a Fortuyna na drugie miejsce

– Will O'Rourke wybrany w pierwszym teście, Will Young w miejsce Darryla Mitchella, Neil Wagner w miejsce Mitchella Santnera

– Blackcaps są niepokonani w ostatnich ośmiu testach (sześć zwycięstw) w Hamilton. Ostatnia porażka miała miejsce w 2012 roku z Republiką Południowej Afryki.

Obejrzyj drugi test

Ponieważ jego współlokator był o 5 cm wyższy, Will O'Rourke podczas swojej podróży do Hamilton był szczęśliwie „przytulany do okna”.

Jednak odważny tempomat może wkrótce zająć bardziej znaczącą pozycję, debiutując w testach, gdy w tym tygodniu drużyna Black Caps będzie próbowała zapewnić sobie zwycięstwo w serii przeciwko Republice Południowej Afryki na Seddon Park.

O'Rourke, który przed meczem udał się na północ z Kylem Jamiesonem, podczas drugiego testu rozpoczynającego się we wtorek może stworzyć potężny dublet wraz ze swoim kolegą z drużyny z Canterbury.

Jeśli warunki na boisku będą sprzyjające i Nowa Zelandia zdecyduje się na grę w czterech zawodników, 22-latek może zastąpić Glenna Phillipsa lub Mitchella Santnera, a w wyjściowym składzie w miejsce kontuzjowanego Daryla Mitchella wejdzie Will Young.

To będzie błyskawiczny awans dla O'Rourke, który zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w 2022 roku, po przeprowadzce z Anglii w wieku pięciu lat. Wydaje się jednak, że jest to również idealny moment na wprowadzenie szybkiego melonika 1,97 m, biorąc pod uwagę, że pozbawiona ludzi Republika Południowej Afryki raczej nie będzie w stanie tego zrobić. Oferując duży opór w dążeniu Black Caps do zgarnięcia historycznej serii.

O'Rourke nie zaproponował niczego po przybyciu do Hamilton, zjadł późną kolację z Jamiesonem, a następnie śniadanie z sztabem trenerskim. Przyznał jednak, że nerwowość, która będzie obecna podczas pierwszego meczu testowego – podobnie jak podczas jego debiutu w ODI przeciwko Bangladeszowi w grudniu – nie była jednym z jego celów przedsezonowych.

READ  Wyróżnia go inteligencja Roberta Lewandowskiego, mówi Paulo Sousa, który widzi podobieństwa do coachingu Michaela Jordana | wiadomości piłkarskie

Posłuchaj szczegółowego komentarza do każdego meczu Black Caps tego lata na żywo i za darmo w radiu iHeart Alternatywny komentarz grupowy.

„To było szaleństwo” – powiedział. „Rozpoczynając ten sezon, nie sądziłem, że pojawią się te wszystkie możliwości, ale było naprawdę fajnie.

„Tylko talent w tej grupie. Wspaniale jest być jej częścią i uczyć się od tych chłopaków jak najwięcej”.

Jamieson i inny Kantabryjczyk Matt Henry udzielali wielu rad, dzieląc się lokalną szatnią. Teraz cała trójka może dołączyć do kapitana Tima Southee w czteromiejscowym samochodzie na torze Seddon Park, co ponownie uruchomi tykanie zegara w karierze Neila Wagnera, który w przyszłym miesiącu skończy 38 lat.

Ubiegłoroczny mistrz Anglii w Basin Reserve będzie mógł liczyć na powołanie na pierwszy test przeciwko Australii w Wellington, który rozpocznie się 29 lutego. Lewa ręka Wagnera zapewnia cenną różnicę, ale jak pokazał w meczu z Bangladeszem, dodatkowe tempo O'Rourke'a jest kuszące.

Jego wynik 3-47 w trzecim ODI był najlepszy w słabym ataku i jego najwyższy zwrot w serii, ponieważ zdobywał furtkę w każdej z pozostałych dwóch rund. Podbudowany tą międzynarodową sytuacją O'Rourke w zwycięskim meczu Ford Cup z Auckland zaliczył najlepszy wynik w karierze 6-20.

Will O'Rourke odbiera czapkę z rąk Kyle'a Jamiesona przed łukiem ODI. Zdjęcia / Fotosport

„Pierwszy worek z pięcioma bramkami jest zawsze świetny” – powiedział. „brudny [in Rangiora] Mieliśmy małą pomoc, więc umieściłem go w odpowiednim miejscu i miałem szczęście, że udało mi się uzyskać kilka krawędzi.

„Możesz nabrać pewności siebie z faktu, że grałem już na poziomie międzynarodowym. Wyciągnę z tego wnioski i spróbuję zastosować to w krykiecie meczowym testowym.

Główna lekcja, jaką O'Rourke wyciągnął od czasu dołączenia do zespołu, była prosta i jeśli boisko w Hamilton będzie grać zgodnie z oczekiwaniami, powinno mu to pomóc.

„Będę się modlił o ładny, zielony. Rozegrałem tutaj tylko jeden mecz w ciągu czterech dni, było miło i miałem sporo do zrobienia” – powiedział.

READ  Pantery podobno odrzuciły dwa typy w pierwszej rundzie dla Briana Burnsa

„[The coaches] Po prostu skup się bardzo na byciu sobą i robieniu tego, co robisz. Oczywiście zostałeś wybrany z jakiegoś powodu, więc po prostu wychodzę i robię to, co umiem najlepiej – ciężko biegam, próbuję mocno uderzać w furtkę i nie zmieniam się zbytnio.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *