Nowe światła LED na stadionie Yarrow przyćmiewają zwycięstwo Taranaki 34-24 nad Manawatu

Taranaki świętuje zwycięstwo Scruma podczas meczu siódmej rundy meczu Bunnings NPC przeciwko Manawatu na Yarrow Stadium w piątek, 16 września.

Andy Jackson / Getty Images

Nowe światła LED na stadionie Yarrow stały się tematem rozmów po zwycięstwie Taranaki 34-24 nad Manawatu – ale nie z powodu, dla którego Rada Regionalna Taranaki chciałaby.

Nowe światła, będące częścią remontu stadionu wartego 70 milionów dolarów, mają być o 50 procent jaśniejsze i zużywać o 30 procent mniej energii niż te, które wymieniono w czterech wieżach otaczających stadion.

Naciera Mikaya Torrance-Reed z Manawatu.

Ale w piątek wieczorem rzucili wyraźny cień na boisko, z kieszeniami ciemności, w tym dużą plamą na środku pola i w bramce.

Nie wszystkie światła na wieżach też były włączone, a linie boczne wydawały się być najjaśniejszymi obszarami Ziemi.

Fani Bulls ogrzali się przed piątkowym meczem.

To mogło zaskoczyć gospodarza Sky Television. Mecze wieczorne muszą być rozgrywane przy określonym poziomie oświetlenia (lux).

Minimalny poziom klubu w rugby to 160, a poziom w Pucharze Świata w Rugby to 1500, co było dawnymi światłami na stadionie Yarrow, na których odbywały się mecze podczas Mistrzostw Świata w 2011 roku.

Luke Campbell z Manawatu zaliczył próbę.

Chociaż nie wiadomo jeszcze, jaki będzie poziom luksów w piątkową noc, z materiału wynikało również, że grunt był niezwykle ciemniejszy.

Peter Moffett oglądał mecz w telewizji w domu w Okura i powiedział, że wygląda bardziej jak światła treningowe niż światła meczowe.

READ  „Kochanie, zmniejszyliśmy łódź!”
Spogląda na Luke'a Campbella z Manawatu.

Spogląda na Luke’a Campbella z Manawatu.

„To było bardzo zauważalne” – powiedział. „Istnieły cztery wyraźne odcienie, które rzucali gracze. Wydawało się, że są jakieś słabe punkty.

„Pomyślałem, co się tu dzieje?”

Inni fani wyrazili swoje zaniepokojenie w mediach społecznościowych.

Daniel White z Taranaki prowadzi piłkę.

Skontaktowano się z Radą Regionalną Taranaki w celu uzyskania komentarza.

Tymczasem Taranaki rozpoczął mecz mocny z przewagą 21-5 po 25 minutach.

Bradley Slater z Taranaki wykonuje swój ruch.

Zawierała dwie próby Kenny’ego Nahulu i jedną skrzydłowego Fereniki Tequisolomoni, które wywołały pewne podekscytowanie w obronie Taranaki, co jest rzadko spotykane w tym roku.

Manawatu wrócił do meczu z dwoma próbami w pierwszej połowie.

Gospodarze prowadzili w pierwszej połowie 28-15 po spóźnionej próbie Ricky’ego Richetelli, którą białe odwróciły.

Manawatu miał dużo piłki w drugiej połowie, co zwolniło wraz ze wzrostem liczby błędów. Udało im się zdobyć dwie próby zastąpienia w pełnym wymiarze prostytutki Bena Strange’a i skrzydłowego Temy Vaingaanoko.

Millennium Sanarivi z Taranaki awansuje.

Daniel White z Taranaki strzelił dwa rzuty karne w drugiej połowie, ustanawiając rekord 100 procent w meczu.

Byki przerwały serię trzech przegranych i odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Mają szybki zwrot, zanim hrabstwa zagrają w Manukau na stadionie Yarrow w środowy wieczór.

– Ta treść została dostarczona przez Wiadomości sportowe Taranaki.