Nowe zawody rugby „złe wieści” dla Samoa i Tonga

Nowe zawody rugby „złe wieści” dla Samoa i Tonga

Kraje rugby poziomu 2 prawdopodobnie będą niezadowolone z dzisiejszego ogłoszenia przez World Rugby nowych zawodów i rozszerzonego Pucharu Świata, mówi Andrew Saville, prezenter 1News Sport.

Kiedy Puchar Świata w Rugby nie będzie rozgrywany, drużyny Sześciu Narodów i Ligi Rugby będą rywalizować w „lidze globalnej”, a dołączą do nich jeszcze dwie drużyny, które mają być Japonią, ogłosił dziś rano organ zarządzający. I Fidżi.

W dzisiejszym porannym programie śniadaniowym w Paryżu Savile powiedział, że jak dotąd reakcja była „dość pozytywna”, ale spodziewał się, że kraje z drugiej ligi będą pod mniejszym wrażeniem.

„Kraje z pierwszej półki zyskają na tym mnóstwo pieniędzy. To interesująca koncepcja” – powiedział.

„Myślę, że w przypadku krajów z drugiej ligi praktycznie wyklucza to jakąkolwiek szansę dla tych drużyn na grę z takimi drużynami jak All Blacks poza Pucharem Świata.

„Dla krajów takich jak Samoa czy Tonga jest to bardzo rozczarowujące i te stosunki mogą tam zostać zerwane”.

World Rugby nalega, aby pieniądze zostały podzielone, a osobne rozgrywki dla drużyn drugiego poziomu, a także awanse i spadki zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Puchar Świata zostanie również rozszerzony do 24 drużyn i skrócony do sześciu tygodni, przy czym drużyny rozegrają mniej meczów grupowych.

Savile powiedział, że chociaż krótszy format był pozytywny, zwiększona liczba drużyn byłaby również niekorzystna dla krajów z drugiej ligi.

Powiedział, że choć byłoby to korzystne dla rozwijających się krajów rugby w Afryce, a także w Niemczech, Kanadzie i USA, „ponownie można odnieść wrażenie, że kraje takie jak Samoa i Tonga – gdzie rugby jest bardzo popularne – pozostały w tyle”. Przy takich decyzjach.”

„Mam wrażenie, że niektórzy na szczycie World Rugby zaniedbują kraje, w których rugby jest bardziej popularne niż inne.

„Trzeba zadać pytanie, czy oni są świadomi tego, czego chcą fani? Czy są świadomi tego, co dzieje się w rugby amatorskim na całym świecie?

READ  Dwukrotny mistrz olimpijski Axel Lund Svendal został zdiagnozowany na raka jąder

„Czy oni naprawdę trzymają rękę na pulsie rugby?”

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *