Nowozelandczycy miażdżą oszołomione kangury, aby wygrać Mistrzostwa Pacyfiku

Nowa Zelandia dała Australii najcięższą porażkę w historii i lekcję ligi rugby od wieków, wygrywając 30-0 w finale Pucharu Pacyfiku w Hamilton.

Była to największa przewaga strat w historii australijskiego testu, przewyższająca 24-punktowy wynik w latach 1952 i 2005 w zwycięstwach Nowozelandczyków.

Od początku do końca, od bocznego obrońcy po ławkę rezerwowych, Nowozelandczycy mieli przewagę pod każdym względem w meczu przeciwko drużynie Kangaroos, która nie oferowała niczego w ataku i wydawała się niezainteresowana obroną.

Kiwi Joseph Tappin prowadził w grupie niczym kolos, a w wolnych chwilach inauguracyjnego Pucharu Pacyfiku dominowali Dylan Brown i Jahrom Hughes.

Skrzydłowy Jamaine Issako strzelił dwa gole, aby kontynuować swój niesamowity rok.

Jako kolektyw Nowa Zelandia spisała się najlepiej, odnosząc pierwsze zwycięstwo nad Australią od 2018 roku.

Skrzydłowy Ronaldo Mulitalo rozpoczął i zakończył dramatyczny ruch wzdłuż boiska Nowozelandczyków w 14. minucie Pilot Cronulli początkowo przełamał linię, a dwie sztuki później zakończył się idealnie wyważonym podaniem Browna.

Mulitalo olśniewał przez całą pierwszą połowę swoją grą biegową, ale wykonał także zaciekły wślizg z piłką i wszystkim, co zrobił przeciwnik Valentine Holmes, gdy skrzydłowy Kangaroos wyglądał groźnie.

Brown i połowa Jahruma Hughesa śpiewali razem w początkowej zwrotce. Hughes połączył siły z bocznym obrońcą Charnze Nicolem Klokstadem, aby tuż przed przerwą posłać do rzutu rożnego skrzydłowego Issako w doskonałej formie, co po fenomenalnym wykonaniu zespołowej akcji.

W pierwszej połowie gospodarze mieli pięć do jednego przełamań, a w ataku wspierali ich Tappin i napastnik rezerwowy Leo Thompson.

Startujący z kiwi, Moses Leota i James Fisher-Harris, pokonali duet Kangaroo Payne Haas i Tino Faasuamalawe.

Australia opuściła 34 odbiory w pierwszej połowie i nie była agresywna w swojej grze.

W drugim klipie byli równie źli.

Isaako wykończyła piłkę w rzucie rożnym po przerwie, po tym jak piłka Hughesa dogoniła Australię. Zespół Dolphins po błyskotliwym zagraniu umieścił piłkę milimetr od linii bocznej i dał Nowozelandczykom prowadzenie 16-0.

READ  Kapitan reprezentacji Anglii Owen Farrell opuści turniej Sześciu Narodów ze względu na „dobry stan psychiczny”

Brown był w najlepszej formie, gdy jego miękkie dłonie umieściły pomocnika Matta Temuco pod słupkami, po czym rezerwowy napastnik Griffin Nims minął Nicho Hinesa i Jamesa Tedesco, zawstydzając wytartą obronę Kangaroos.