Nowozelandzkie Rugby zgłasza trzeci wniosek o zwolnienie trzech drużyn z Auckland z powrotem do NPC

New Zealand Rugby (NZR) złożyło trzeci wniosek o zwolnienie trzech drużyn z Auckland z miasta, aby w pełni wznowić męskie NPC.

Steve Lancaster, dyrektor generalny społeczności rugby w NZR, powiedział, że wdrożenie jest ważne, ponieważ będzie „niezwykle trudne” dla Auckland, hrabstw Manukau i North Harbor powrót do NPC, jeśli nie otrzymają decyzji rządu przed końcem w tym tygodniu.

Lancaster wciąż ma nadzieję na wznowienie NPC ze swoimi zespołami w Auckland, podczas gdy miasto pozostaje zamknięte na poziomie alarmu 3 z powodu przypadków Covid-19 utrzymujących się w społeczności.

Auckland nie uczestniczył w NPC od czasu powrotu po ogólnokrajowej blokadzie Covid-19.

Evan Barnes / Getty Images

Auckland nie uczestniczył w NPC od czasu powrotu po ogólnokrajowej blokadzie Covid-19.

Departament Zdrowia odrzucił już dwie prośby z NZR, które złożyło trzeci wniosek o zwolnienie drużyn z Oakland z przekraczania granicy i rozgrywania meczów NPC.

Czytaj więcej:
* Zespoły NPC w Auckland otrzymały pozwolenie na wznowienie nadzorowanego treningu
* NPC Talking Points: Czas szybko ucieka, aby zespoły z Auckland mogły ponownie dołączyć
* Nowozelandzkie Rugby odmawia rezygnacji z powrotu drużyn z Auckland do NPC
* Auckland, Manukau i North Harbour wycofują się z Farah Palmer Cup

Lancaster, który przemawiał we wtorek przez Zoom, powiedział, że jest przekonany, że po raz trzeci będzie miał szczęście z ich najnowszą, prawdopodobnie ostatnią aplikacją.

„Jesteśmy przekonani, że procedury we wniosku wystarczą wszelkim obawom o ryzyko dla innych członków zespołu lub opinii publicznej, umożliwiając im bezpieczny udział w zawodach” – powiedział Lancaster.

„Nie jesteśmy jej sędzią, zostawiamy to w rękach Ministerstwa Zdrowia, tak jak to robiliśmy za każdym razem.

„Zdajemy sobie sprawę, że rząd i jego agencje grają w tej chwili dużo w piłkę”.

Lancaster nie sprecyzował, dlaczego dwa poprzednie wnioski zostały odrzucone.

„Musimy wiedzieć do końca tego tygodnia” – powiedział.

Poniedziałkowa aktualizacja poziomu alarmowego pozostawia Auckland zablokowane na poziomie 3 na czas nieokreślony, aczkolwiek z wprowadzeniem ograniczeń łagodzących o 23:59 we wtorek, Jak określono w rządowej „mapie drogowej” miasto po siedmiu tygodniach od zamknięcia.

Chiński Narodowy Kongres Ludowy został zawieszony, ponieważ kraj został objęty ogólnokrajową blokadą po tym, jak Covid-19 ponownie wszedł do społeczności w Auckland 16 sierpnia.

Trzy zespoły z Auckland otrzymały w zeszłym tygodniu pozwolenie na trening (tylko aerobik) w małych, nadzorowanych grupach, z sesjami ograniczonymi do 60 minut.

Lancaster powiedział, że są gotowi zrobić wszystko, aby się zaangażować, ale czas ucieka, ponieważ każda drużyna ma do ukończenia osiem meczów zgodnie z pierwotnym harmonogramem NPC.

„Jesteśmy na krytycznym etapie. Po tym tygodniu drużynom z Auckland bardzo trudno jest zarządzać odpowiednim okresem, aby wrócić do gry i ponownie dołączyć do zawodów. „

Kolejnym czynnikiem komplikującym jest odejście zawodników i trenerów do zewnętrznych klubów i franczyz, którzy muszą odejść od NPC dla nowych kontraktów, a opóźnienia prowadzą do nakładania się zobowiązań.

Rywalizacja została wznowiona bez Auckland i hrabstw Manukau i North Harbor 17 września po tym, jak reszta kraju – poza Auckland – spadła do poziomu alarmowego 2.

Lancaster powiedział, że ostatnią datą, w której mogły się odbyć finały, był 27 listopada.

Ponieważ po tym tygodniu nie zaplanowano żadnych meczów, powracające zespoły z Auckland będą musiały uciszyć mecze za mniej niż sześć tygodni od następnego weekendu.

Drużyna NZR miała nadzieję, że do piątku wróci do gry, aby uniknąć poważnych zakłóceń losowania, ale tak się nie stało. Najwcześniejszy możliwy powrót może nastąpić w następny piątek (15 października).

Lancaster nie rozwinąłby tego, jak mogłaby wyglądać loteria, gdyby drużyny z Auckland mogły dołączyć do NPC.

Powiedział, że początkowo potrzebują wyjaśnień od rządu, ponieważ kryzys finansowy spowodowany niedawną blokadą zaczyna szkodzić Nowozelandczykom i związkom regionalnym.

Trzy drużyny Farah Palmer Cup z siedzibą w Auckland Zmuszona do wycofania się z rywalizacji kobiet w sierpniu.

READ  NRL 2021: Gold Coast Titans, Tyrone Peachey, Ash Taylor i Mitch Rein opuszczają klub

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top