Noże jako domowi kucharze biorą udział w konkursie Burger WellingtIN

Noże znalazły się w finale konkursu domowych burgerów w Wellington, ponieważ niektórzy z najlepszych domowych szefów kuchni w stolicy odtworzyli Burgery, o których marzyli podczas zamykania.

Brock Boslem, Cat Clare i Dharun Arasu spędzili środowe popołudnie w kuchni popularnej restauracji z burgerami, Burger Liquor, wymieniając nerwowe śmiechy, drżące ręce i uśmiechy.

Trio dotarło do finału w Burger WellingtIN – ruchu online podczas Poziomu Alarmu 4, gdzie ludzie byli zachęcani do przygotowywania własnych burgerów podczas Karta Visa Wellington na talerzu (WOAP) Został wstrzymany.

Odzwierciedla scenę z szef kuchniTrio zwróciło się do sędziów – Beth Brach z WOAP, szefa Soul Shack Ricka Onoyi, szefa Burger Liquor Lama Nguyena i Asha Jamesa z Project Garage – jeden po drugim z burgerami, wyjaśniając, jakie składniki zostały użyte i co ich zainspirowało.

Czytaj więcej:
* Stołeczne restauracje zwiększają kreatywność w Wellington na talerzu na poziomie 2
* „Odpocznij i trochę pomieszaj” dla restauracji takich jak Wellington On A Plate z powrotem w menu stolicy
* Co jeść podczas blokady? Co powiesz na burgera Ashley Shroomfield?
* Burger Wellington jest wyłączony, ale burger Wellington trwa dalej

Prowadził Abu Salim.

Powiedział, że jego burger „bibimbap” został zainspirowany koreańską potrawą o nazwie bibimbap.

„Bburger zawiera chleb ryżowy sushi, grzyby shiitake, szpinak, gochujang, nasiona sezamu, jajka sadzone i kotlet wołowy marynowany w sosie sojowym i oleju sezamowym” – powiedział Abu Salim.

Burger Brock Bouslim zawierał bułkę ryżową sushi, grzyby shiitake, szpinak, gochujang, nasiona sezamu, jajko sadzone i kotlet wołowy marynowany w sosie sojowym i oleju sezamowym.  Jego burger był inspirowany koreańskim daniem z ryżu, bibimbap.

STENT KEVINA / Rzeczy

Burger Brock Bouslim zawierał bułkę ryżową sushi, grzyby shiitake, szpinak, gochujang, nasiona sezamu, jajko sadzone i kotlet wołowy marynowany w sosie sojowym i oleju sezamowym. Jego burger był inspirowany koreańskim daniem z ryżu, bibimbap.

„Bezcelowo przeglądałem telefon i zobaczyłem ciastka z ryżu. Chciałem zrobić bibimbap w domu – po prostu spróbowałem przekształcić go w burgera.”

Claire przyjechała z Wybrzeża Kapiti, aby wziąć udział w konkursie.

Kiedy przyszła jej kolej, podała burgera „Loosen up my Buckle” – kotleta wieprzowego i chorizo ​​w kajzerce z wędzoną cebulką karmelową, sałatką jabłkową, serem pleśniowym, chipsami z bekonu i ćwiartkami z piklami.

Claire powiedziała, że ​​ona i jej mąż rozmawiali o tym, co chcieli włożyć do burgera i że nauczycielka w szkole podstawowej sprawiła, że ​​to zadziałało – nawet włączyli zamiłowanie męża do frytek do burgerów.

Kot Clare burger, burger

STENT KEVINA / Rzeczy

Burger Cat Clare, burger „Loosen up my Buckle”, zawiera klonowe chipsy.

Ostatnim uczestnikiem był Arasu, który zaprezentował „Potężny Potężny”.

Burger Arrasso zawierał dziczyznę, boczek cielęcy, wędzony ser Havarti, parmezanowy sos pomidorowy, cebulę karmelizowaną w miodzie i sos cytrynowo-kolendrowy.

„Zainspirowały mnie lokalne składniki i Burger Wellington firmy Arborist” – powiedział Arasso. „Próbowałem znaleźć wszystkie składniki, ale nie mogłem ich zdobyć, więc je kupiłem”.

Podczas degustacji sędziowie nie krępowali się – pokroili burgery, aby pokazać przekrój poprzeczny i chrupali, aby ich podniebienia mogły w pełni doświadczyć pełni smaków każdego dania.

Dharun Arasu zrobił od podstaw bułki do burgerów.  Bloger kulinarny mówi, że próbował znaleźć wszystkie składniki do swojego burgera, ale nie mógł go zdobyć, więc go kupił.

STENT KEVINA / Rzeczy

Dharun Arasu zrobił od podstaw bułki do burgerów. Bloger kulinarny mówi, że próbował znaleźć wszystkie składniki do swojego burgera, ale nie mógł go zdobyć, więc go kupił.

Wracając z obrad, Brach powiedział, że wyłonienie zwycięzcy było trudną decyzją.

Boslem był chwalony za swoją innowacyjność, a jury było oszołomione tym, że Arasu robi swoje hamburgery – w tym bułki – od podstaw.

Ale to Claire została koronowana na absolutną królową burgerów, otrzymując nagrodę od Projektu Garażowego i rzeczy od WOAP.

„Uwielbialiśmy kolejkę górską i bomby smakowe” – powiedział Brach. Kolega sędzia Lam Nguyen pochwalił jędrność i świeżość burgera.

Ale to kolega sędzia, Ash James, tak dobrze podsumował zwycięskiego burgera.

„To był świetny kęs”.

READ  NZIFF odwołuje tegoroczną edycję w Auckland

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top