Nr 10 przeprasza królową za przyjęcia zamykające

Downing Street przeprosiła Pałac Buckingham za dwa przyjęcia dla personelu pod numerem 10 w noc przed pogrzebem księcia Filipa.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson opuszcza 10 Downing Street.
Zdjęcie: Agencja France-Presse / Noor Photo

Spotkania, o których po raz pierwszy wspomniano wcześniej telegraf, 16 kwietnia 2021 r. i trwała do wczesnych godzin porannych.

– To bardzo niefortunne, że dzieje się to w czasie żałoby narodowej – powiedział rzecznik premiera.

Boris Johnson nie jest w żadnej ze stron – ale pod numerem 10. napotyka pytania dotyczące rzekomego naruszenia przez Covida jego zasad.

Ostatnie rewelacje partyjne wywołały reakcję partii opozycyjnych, które porównały zachowanie Pracownika 10 do zdjęć królowej siedzącej samotnie na pogrzebie księcia Edynburga, z powodu ograniczeń Covid.

Partia Pracy, Liberalni Demokraci i Szkocka Partia Narodowa wzywają Johnsona do rezygnacji po tym, jak przyznał się do udziału w imprezie z drinkami w Downing Street Park podczas blokady 20 maja 2020 r.

Andrew Bridgen został piątym konserwatywnym deputowanym, który publicznie oświadczył, że napisał do przewodniczącego Komitetu z 1922 r. – który organizuje konkursy przywódców torysów – aby powiedzieć, że nie ufają premierowi.

Pięćdziesięciu czterech konserwatywnych posłów musi napisać list do głosowania.

W rozmowie z BBC Politics Luke North sekretarz ds. emerytur Jay Opperman powiedział, że zachowanie Johnsona było „nie do zaakceptowania”.

Konserwatywny poseł powiedział, że był szczególnie emocjonalny w związku z przyjęciem na Downing Street 20 maja, ponieważ ówczesne ograniczenia Covid uniemożliwiały mu przebywanie z żoną i bliźniakami podczas ich pobytu w szpitalu. Chłopcy zmarli wkrótce po urodzeniu.

Oberman powiedział, że premier powinien pozostać na stanowisku do czasu zakończenia śledztwa w sprawie spotkań rządowych. Powiedział jednak, że Johnson musi „zmienić swoje postępowanie” i prowadzić Downing Street „w zupełnie inny sposób”.

READ  Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta ogłasza porozumienie handlowe dla ludów tubylczych

Tymczasem była przewodnicząca rządowej grupy zadaniowej COVID przeprosiła za pozostawienie napojów w Kancelarii Rady Ministrów, kiedy odeszła ze służby cywilnej 17 grudnia 2020 r.

Kate Joseph, która obecnie jest dyrektorem naczelnym Rady Miejskiej Sheffield, powiedziała, że ​​„bardzo jej przykro” z powodu „oburzenia, jakie będą odczuwać ludzie”.

Dodała w piątkowym oświadczeniu, że wydarzenie związane z napojami będzie teraz częścią śledztwa, które prowadzi starszy pracownik rządu Sue Gray.

Źródła potwierdziły, że było to osobne wydarzenie w konkursie zorganizowanym tego samego wieczoru dla prywatnego biura Simona Case’a, najwyższego rangą urzędnika służby cywilnej w Wielkiej Brytanii.

Dwóch pracowników spotkało się dla pracowników Downing Street 16 kwietnia ubiegłego roku, kiedy ograniczenia Covid zakazywały socjalizacji w pomieszczeniach.

Zostały również dodane do listy zgromadzeń zgłoszonych przez Graya.

„przeliczenie się”

Po tym, jak nr 10 przeprosił za wydarzenia, przywódca Partii Pracy, sir Keir Starmer, powiedział: „To pokazuje, jak poważny jest Boris Johnson w rozwalaniu gabinetu premiera.

„Konserwatyści zawiedli Wielką Brytanię. Przeprosiny to nie jedyna rzecz, jaką premier powinien dziś zaoferować pałacowi.

Boris Johnson Powinieneś zrobić przyzwoitą rzecz i odejść.

Urzędnicy rządowi przeprosili pałac w rozmowie telefonicznej.

Zapytany, dlaczego numer 10 przeprasza, a nie sam Boris Johnson, jego rzecznik powiedział dziennikarzom: „Cóż, znowu premier powiedział, że popełniono błędy z przeszłości i że właściwi ludzie przepraszają, ponieważ Premier zrobił na początku tego tygodnia. „

Rzecznik mówi, że nie może przesądzać o śledztwie Graya, ale dodał: „Uznajemy wielkie publiczne oburzenie i szkoda, że ​​wydarzyło się to w okresie żałoby narodowej”.

worek wina

Przywódca Liberalnych Demokratów, Sir Ed Davy, wezwał Johnsona do osobistego przeproszenia królowej „za obrazę, jaką spowodował jej i milionom w całym kraju żałobę swoich bliskich”.

Dwie imprezy w kwietniu ubiegłego roku obejmowały około 30 osób i podobno zebrały się w pewnym momencie w Downing Street Park, gdzie kontynuowały po północy.

READ  Nowa Zelandia dołącza do partnerów Five Eyes w zgłaszaniu „poważnych obaw” związanych z wyborami w Hongkongu

Pracownicy zostali podobno wysłani do pobliskiego sklepu z torbą, którą zwrócono „pełną butelek wina”.

Obaj opuszczali partię: jeden dla ówczesnego premiera Jamesa Slacka, drugi dla jednego z osobistych fotografów premiera.

Slack, który jest obecnie zastępcą redaktora naczelnego magazynu słońce Gazeta przeprosiła za „złość i ból”, jakie wywołała partia, i przyznała, że ​​„nie powinno się to wydarzyć, kiedy to się stało”.

W tym czasie Anglia podlegała ograniczeniom „kroku drugiego”, które przewidywały, że ludzie nie mogą przebywać w domu, z wyjątkiem członków rodziny lub bańki wsparcia.

Ludzie mogą spotykać się na świeżym powietrzu w grupach do sześciu osób lub dwóch rodzin.

– BBC

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top