NRL 2021: Finały, mecze 1 tygodnia, stadiony, godziny rozpoczęcia

Finały NRL w końcu się rozpoczęły, a fani w regionalnym Queensland zostaną nagrodzeni wszystkimi czterema grami rozegranymi w Sunshine State.

Andrew Abdo, dyrektor generalny NRL, powiedział, że komisja ARL chciała nagrodzić regionalne Queensland za rolę, jaką odegrało w utrzymaniu sezonu, a mecze rozgrywano w Sunshine Coast, Townsville i Rockhampton.

Komisarz ARL Kate Jones dołączyła w poniedziałek do ośmiu pozostałych kapitanów drużyn na Suncorp Stadium, aby oficjalnie rozpocząć serię finałów NRL.

Jones powiedział, że miejsce wielkiego finału 3 października zostanie prawdopodobnie ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

Ostateczna formacja eliminacji Telstra Premiership pojawiła się w ostatnim dniu rundy 25, a ostatnia z Tytanami pokonała Sharks na ósmym miejscu po niezdyscyplinowanej porażce Warriors 44-0.

Ośmiu kapitanów finałów rozpoczyna serię finałów NRL 2021 na stadionie SunCorp.
Ośmiu kapitanów finałów rozpoczyna serię finałów NRL 2021 na stadionie SunCorp.
© Grant Trouville / NRL Images

W finałach kwalifikacyjnych Tygodnia 1 zmierzy się z Storm Manleyem, podczas gdy zmierzy się z Penrith i South Sydney zajmującym trzecie miejsce. Zwycięzcy tych gier trafiają bezpośrednio do wstępnych finałów w tygodniu 3.

Przegrani w tych dwóch grach zmierzą się ze zwycięzcami finałów pierwszego tygodnia.

Szóste miejsce Parramatta zmierzy się z siódmym miejscem w Newcastle w jednym finale pucharowym, podczas gdy Roosters zmierzy się z Gold Coast w drugim play-offie nagłej śmierci.

Harmonogram finałów pierwszego tygodnia

piątek 10 września

Finał kwalifikacji: Melbourne – Manly, 19.50 na Sunshine Coast Stadium

Sobota 11 września

Finał eliminacji: Sydney Roosters – Gold Coast, 17:40 w Queensland Country Bank Stadium

Finał kwalifikacji: Penrith vs South Sydney, 19:50 na Queensland Country Bank Stadium

Niedziela 12 września

Finał eliminacji: Parramatta – Newcastle, 16.05 w Brown Park, Rockhampton

Abdo powiedział, że liga rugby jest „częścią tkanki społecznej” społeczności wybranych do organizowania meczów w pierwszym tygodniu.

„Cieszymy się, że możemy ich nagrodzić za to wsparcie, organizując pierwszy tydzień naszych finałów serii” – powiedział.

„Poprzez przeciwności losu pojawiają się okazje i cieszymy się, że możemy przywrócić tym regionom rzadką okazję do organizowania meczów półfinałowych. Kontynuujemy również współpracę z rządem Queensland nad graniem w Queensland Regional przez drugi tydzień”.

Z 13 drużynami, które przeniosły się do południowo-wschodniego Queensland w ciągu ostatnich kilku miesięcy sezonu zasadniczego, Abdu podziękował klubom, graczom i urzędnikom za sposób, w jaki poradzili sobie z niepokojami.

„To był niezwykle trudny rok, ale tak jak w 2020 roku, gra się połączyła i znaleźliśmy sposób, aby utrzymać naszą konkurencję, co jest świetnym wynikiem dla naszych fanów, z których wielu jest w zamknięciu.

„Nie mogę się doczekać rozpoczęcia serii. Oczywiście Melbourne i Penrith były świetne w sezonie zasadniczym, ale widzieliśmy zaledwie tydzień temu, że Parramatta pokonała Storma – a wiele drużyn znalazło formę w porze roku, aby przygotuj serię w pełni.

„Będzie to bardzo wyjątkowa Final Series, wiedząc, że zespoły nie będą miały zwykłej przewagi u siebie. Szczególnie ważne będzie dla członków zespołu Queensland i kibiców, aby uczestniczyli w meczach i dawali swoim zespołom przewagę u siebie, z dala od domu”.

Melbourne wyprzedziło Penrith, by w piątek wieczorem zbić Premiership pokonując Sharks, podczas gdy Sea Eagles wywalczyły czwarte miejsce przed Roosters w sobotni wieczór, pokonując Cowboys w Townsville.

Gold Coast musiało obniżyć Warriors na Cbus Super Stadium o 11 lub więcej punktów, aby zakończyć z lepszym wynikiem niż Cronulla, a Tytani dokonali tego wyczynu na Cbus Super Stadium.

Jak działają finały?

Drużyny, które znalazły się w pierwszej ósemce w drabince Telstra Premiership po 25 rundach, rozegrają serię finałową w następujący sposób.

READ  Netball: Srebrne Paprocie wygrały 10 bramkami, aby przegrać serię w Anglii

tydzień 1

Finały kwalifikacyjne: pierwszy przeciwko czwartemu; 2. vs 3.

Finały eliminacji: piąty przeciwko ósmemu; Szósty kontra siódmy

tydzień 2

półfinał: Przegrany pierwszego finału eliminacji kontra zwycięzca pierwszego finału eliminacji; Przegrany drugiego finału kwalifikacyjnego v Zwycięzca drugiego finału eliminacji

trzeci tydzień

Czynności wstępne: zwycięzca pierwszego eliminacyjnego meczu finałowego – zwycięzca drugiego półfinału; Zwycięzca drugiego eliminacyjnego meczu finałowego – Zwycięzca pierwszego półfinału

czwarty tydzień

Wielki finał: Pierwszy wstępny zwycięzca końcowy kontra drugi wstępny zwycięzca końcowy

bilety

Ze względu na przewidywany wysoki popyt na bilety podczas finałów, zachęcamy fanów do dołączenia do kolejki, aby dowiedzieć się, kiedy bilety trafią do sprzedaży w nrl.com/lista oczekujących.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *