NRL 2021: grzywna Trenta Robinsona – trener Sydney Roosters usankcjonowany za wybuch bunkra

Koguty otrzymały zawiadomienie o naruszeniu, sugerujące grzywnę w wysokości do 40 000 dolarów po domniemanym nadużyciu na boisku sędziów i kontrowersyjnych komentarzy trenera Trenta Robinsona po meczu w zeszły piątek.

Zgodnie z oświadczeniem NRL, proponuje on grzywnę w wysokości 10 000 USD za rzekome złe traktowanie sędziów podczas meczu, 20 000 USD grzywny za komentarze Robinsona po przegranej przez Koguty z South Sydney i 10 000 USD grzywny, która zostałaby nałożona, jeśli klub stwierdzono, że złamał zasady NRL w związku z ogólnymi komentarzami dotyczącymi sędziów meczowych.

Jeśli chodzi o karę za wykroczenie na boisku, NFL ogłosiło, że działacze Roosters wystosowali obraźliwe komentarze do sędziów na boisku i sędziego rezerwowego podczas meczu.

Klub został również ostrzeżony, że powtarzanie takiego zachowania spowoduje usunięcie poszczególnych osób z linii bocznej podczas serii finałów.

Jeśli chodzi o konferencję medialną Robinsona po meczu, Robinson twierdził, że sędziowie meczowi mieli uprzedzenia wobec Kogutów i ujawnili poszczególnych sędziów meczowych za osobiste kpiny z naruszeniem zasad NRL.


Mitchell akceptuje zakaz sześciu meczów z powodu ingerencji Manu

„Rozważając karę, Krajowa Kancelaria Prawna wzięła pod uwagę, że zawiadomienie o naruszeniu zostało wydane Robinsonowi za podobne zachowanie w maju tego roku, w którym nałożono karę w zawieszeniu w wysokości 10 000 USD”.

Jednostka ds. Uczciwości NRL bada również osobny incydent z udziałem asystenta Jareda Waerea-Hargreavesa, który rzekomo wdał się w bójkę z kamerzystą kanału 9 w piątek wieczorem. Nie podjęto jeszcze decyzji w tej sprawie.

Andrew Abdo, dyrektor generalny NRL, powiedział, że wszystkie kluby muszą utrzymywać profesjonalne standardy na boisku i poza nim.

Cotygodniowa odprawa piłkarska Grahama Annesleya – runda 24

„Sport może być bardzo emocjonalny i czasami ludzie dyskutują o decyzjach podejmowanych na boisku i oczekujemy, że wszystkie kluby będą traktować sprawy na boisku z szacunkiem” – powiedział.

„Możemy analizować i omawiać decyzje, ale taka uwaga nie powinna być osobista i lekceważąca. Naszym zdaniem przez cały piątkowy wieczór brakowało profesjonalizmu klubowi i jego działaczom.”

„Jesteśmy elitą konkurencji i musimy wyznaczyć standardy tego, jak radzimy sobie z przeciwnościami losu”.

Robinson był bardzo krytyczny wobec Bunkera NRL i sędziego Ashley Klein po starciu Rabbitohs-Roosters, a wysoki strzał Latrella Mitchella na Joey Manu był jasnym punktem w ognistym starciu.

Urzędnik piwniczny Henry Perinara został usunięty ze swoich obowiązków w meczu Eels-Storm po tym, jak NRL potwierdziło, że Mitchell powinien zostać zwolniony, a nie zgrzeszył za ingerencję, która zakończyła sezon Manu z poważnie zepsutą twarzą.

„Pirinara, który powinien znać się na piłce nożnej, siedzi w polu karnym, a potem nic z tym nie robi przez 30, 40 lub 50 sekund, nic z tym nie robi” – powiedział Robinson. „Wynoś się stąd [the Bunker]. Jeśli nie możesz tego zrobić, wyjdź stamtąd lub pozbądź się tego całkowicie. Jeśli nie możesz wykonać tej pracy, wynoś się stamtąd.

Frustracja i miłość: Robinson dzieli się swoimi przemyśleniami na temat Latrella Mitchella

„Udowodniono, że NRL Bunker nie może wykonać swojej pracy w tym roku. To była farsa, to była absolutna farsa.”

„Mam tę rzecz o muzyce cyrkowej w tle, serpentyny… To jak strefa zmierzchu, kiedy grają Koguty. To było śmieszne, było tak źle. Nie wiedzą, czym były czyn.”

READ  Puchar Ameryki: Hamish Bond dołącza do drużyny Nowej Zelandii

Abdo ostrzegł wszystkie kluby, aby nie tolerowały nadużywania sędziów meczowych.

„Nie ma miejsca na nadużycia lub nękanie sędziów meczowych przez działaczy klubowych na uboczu. Nie jest to tolerowane w sporcie społecznym, a już na pewno nie w sporcie elitarnym.”

Oczekujemy, że wszystkie kluby będą traktować sprawy na boisku z szacunkiem.


Andrzej Abdo

„Na najwyższym poziomie ważne jest, aby wszyscy działacze klubu kontrolowali swoje emocje i dawali przykład wszystkim w naszym sporcie.

– Nie zawahamy się usunąć bocznego dostępu każdemu urzędnikowi, który wielokrotnie wygłasza obraźliwe komentarze pod adresem sędziów meczowych.

Po tym, jak główny szef piłki nożnej Graham Annesley przyznał w sobotę, że Mitchell powinien zostać wyrzucony z boiska, a nie odrzucać grzech, Abdo powiedział, że NFL przyznało, że podjęto niewłaściwą decyzję i że Bunker „powinien odesłać zawodnika z boiska”.

„Byliśmy bardzo otwarci na ten temat i szybko zmieniliśmy daty występów na pozostałą część trasy” – powiedział, odnosząc się do ustąpienia Perinary w sobotni wieczór.

„Ale bez względu na to, jakie ich decyzje, dobre czy złe, sędziowie zawsze mają prawo szanować naszych uczestników za ciężką pracę, którą wykonują”.

Koguty mają pięć dni roboczych na odpowiedź na powiadomienie o naruszeniu.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *