NRL 2021: Michael Maguire pozostał trenerem Wests Tigers

Czterokrotny zdobywca tytułu, trener Tim Shains, po powrocie do klubu jako Head of Coaching, po potwierdzeniu, że Michael Maguire będzie kontynuował pracę jako trener w przyszłym sezonie, będzie pełnić coraz większą rolę w West Tigers.

Shenes – który wygrał swoją pierwszą prezydenturę w Tygrysach w 2005 i Canberze w 1989, 1990 i 1994 – czeka na lot z Anglii, aby przejąć kontrolę i będzie ściśle współpracować z Maguire, który Przeżył audyt operacji piłkarskich klubu To wywołało intensywne spekulacje na temat jego przyszłości.

Tygrysy, które mają do wydania około 2 milionów dolarów i są powiązani z takimi jak Tariq Sims i Adam Elliott, oddzielą się od asystenta trenera Wayne’a Collinsa i poszukają zastępcy.

Jednak główną zmianą w przyszłym sezonie będzie włączenie Shinesa, który trenował Maguire’a w Raiders i jest związany z Robbie Farah the Great Tigers – członkiem sztabu klubu – od czasu, gdy był opiekunem kangurów.

„Tim będzie odgrywał bardziej aktywną rolę w drużynie NFL i dywizji piłkarskiej, niż pierwotnie przewidywano” – powiedział prezydent Tiger Lee Hagipanteles. „Byłoby to niesamowite i przydatne źródło informacji dla organizacji, a w szczególności dla działu piłki nożnej.

„Jego rolą jest menedżer w roli trenera, ale Tim, w niezbędnym zakresie, w dużej mierze zdefiniuje swoją rolę. Ma do tego prawo. Mężczyzna trenował ponad 700 meczów pierwszej klasy. „


Karta raportu na koniec sezonu: Zachodnie Tygrysy

Maguire jest doświadczonym trenerem, który odniósł wielki, końcowy sukces z Wigan w 2010 roku i South Sydney w 2014 roku, jednocześnie ożywiając losy Nowozelandczyków, którzy obecnie zajmują pierwsze miejsce w Test Nation po tym, jak zostali wyeliminowani przez Fidżi w ćwierćfinale Mistrzostwa Świata 2017.

Jednak Hagipantelis jest przekonany, że Maguire i Sheens będą się uzupełniać w swoich rolach w Tygrysach w przyszłym sezonie.

„Tim i Michael są daleko od siebie i obaj dużo o sobie rozmawiają. To prawie relacja typu mistrz-uczeń, chociaż sam mistrz-uczeń zostaje mistrzem, ponieważ Michael ma na swoim koncie dwie specjalizacje.

„Rozumiem i z tego, co zauważyłem, jest to, że mają doskonałe relacje zarówno w pracy, jak i poza nią, i naprawdę nie możemy się doczekać, jak to się rozwinie w następnym sezonie”.

Po tygodniach intensywnej debaty na temat tego, czy Maguire będzie służył w czwartym sezonie jako trener Tygrysów, Hajipantlis powiedział, że klub może teraz kontynuować rekrutację graczy na przyszły sezon.

Tygrysy mają kilka obiecujących młodych talentów, dowodzonych przez Dane Lowry’ego, Adama Douaihy, Stefano Otoikamanu, Jake’a Simpkina i Seana Blore’a, ale mają trudności z rekrutacją najlepszych graczy.

Sims, który w tym sezonie grał w NSW, otrzymał pozwolenie od St George Illawarra na negocjacje z rywalizującymi klubami, podczas gdy Elliott został zwolniony przez Bulldogs, a Tyrone Peschi również nie ma klubu.


Przygotuj się na zachód: porady Freddy’ego dla tygrysów pod ostrzałem

„W ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się aktywność w przestrzeniach rekrutacji i retencji, która oczywiście wzrośnie teraz, ponieważ jedną z rzeczy, których się nauczyłem, jest to, że tożsamość głównego trenera często pojawia się w myśleniu o potencjale rekrutów — powiedział Hagipantlis.

„Teraz, gdy ruszyliśmy dalej, jesteśmy w stanie w pełni ponownie zaangażować się w tę przestrzeń. Mamy dużo miejsca i mamy pieniądze do wydania, więc teraz usiądziemy, aby upewnić się, że spędzimy pieniądze mądrze, wyłącznie w celu promowania tego, co uważamy za bardzo ekscytującego młodego składu, który już mamy”.

Maguire jest na kontrakcie do końca sezonu 2023, ale Hajipantlis przyznał, że ponownie pojawią się spekulacje na temat pozycji trenera klubu, jeśli drużyna będzie dobrze radzić sobie w przyszłym sezonie.

„To zrozumiałe, ale presja będzie zewnętrzna, a nie wewnętrzna” – powiedział. „Mamy i będziemy nadal zapewniać działowi piłki nożnej, a w szczególności Michaelowi, wszelkie wsparcie i zasoby, których potrzebują, aby odnieść sukces.

„Jest zakontraktowanym trenerem NRL i nie będzie nadmiernej presji ani wpływów ze strony samej organizacji, ale oczekuje się, że wszyscy zrobią wszystko, co w ich mocy”.

READ  Norwich City: Mecze strzałowe Premier League Plashita Canary

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top