NRL 2022: Australijski Kangur, międzynarodowa liga rugby, mistrz świata spada na 4. miejsce w ostatnich rankingach

Kangury mają wejść do Mistrzostw Świata w przyszłym roku jako czwarta drużyna po Nowej Zelandii, Anglii i Tonga, według Najnowsze międzynarodowe rankingi ligi rugby.

Nowa Zelandia pozostała na szczycie, ale Anglia i Tonga wyprzedziły zwycięzców Pucharu Świata 2017 w rankingach IRL mężczyzn ogłoszonych w piątek, a Australia wygrała tylko dwa z czterech testów od czasu finału turnieju.

Jillaroos jest numerem jeden w rankingu kobiet IRL i pod koniec przyszłego sezonu pojedzie do Anglii jako faworytka Pucharu Świata, podczas gdy Wheelaroos zajmuje czwarte miejsce.

Szef IRL Troy Grant przyznał, że oceny były „przekrzywione” ze względu na fakt, że niektóre kraje grały w testy od światowej pandemii COVID-19 na początku 2020 roku, podczas gdy inne nie.

Ostatnim testem Kangurów była porażka Tonga 16-12 pod koniec sezonu 2019, podczas gdy ponieśli porażkę 26-24 z Nową Zelandią w 2018 roku.


Maguire jest dumny ze swojego pierwszego miejsca w Pucharze Świata

Australia pokonała Tonga 34-16 w 2018 roku i Nową Zelandię 26-4 w 2019 roku.

Po zapaleniu Pucharu Świata 2017, kiedy zdenerwowali kiwi i zostali wyeliminowani w kontrowersyjnych okolicznościach przez Anglię, Tonga pokonał Wielką Brytanię i kangury, aby zająć trzecie miejsce.

Papua Nowa Gwinea zajmuje 5. miejsce, Fidżi 6. i Samoa 8., za Francją.

Kangury zajęły drugie miejsce, gdy poprzednie rankingi mężczyzn IRL zostały opublikowane pod koniec sezonu 2019, ale wyprzedziły je Anglia i Tonga, przy czym większą wagę przywiązano do nowszych wyników.

Wynik z ostatnich dwóch lat jest ważony dwa razy więcej niż uzyskany z testu trzy lata temu i cztery razy więcej niż cztery lata temu.

Uwzględniane są tylko mecze z poprzednich czterech sezonów, ale ponieważ w 2020 roku z powodu COVID-19 rozegrano tylko jeden mecz, wyniki Mistrzostw Świata 2017 są nadal aktywne w obliczeniach – ale z minimalną wagą.

Tak więc porażka Anglii 30-10 z Francją w Perpignan w zeszłym miesiącu ma większą wagę niż mecze na Mistrzostwach Świata w 2017 roku.

W tym roku odbyło się dwanaście meczów międzynarodowych mężczyzn, w których wzięło udział 15 różnych krajów.

W grze na wózkach rozegrano osiem meczów z udziałem pięciu narodów, a trzy testy kobiet obejmowały Anglię, Francję, Walię i Irlandię.

Australia i Nowa Zelandia utrzymały swoje pozycje jako najlepszy zespół kobiet #1 i #2, ale Anglia zmniejszyła dystans do Jillaroos i Kiwi Ferns w obliczeniach rankingowych IRL, wygrywając z Francją i Walią.


Aplikacje podczas Twojej pierwszej podróży do Anglii mają nadzieję na wygranie Pucharu Świata

Największym zwycięzcą w klasyfikacji mężczyzn jest Serbia, która wspięła się o sześć miejsc na dziewiąte po wygraniu wszystkich czterech międzynarodowych meczów w 2021 roku.

„Z jednej strony fajnie jest mieć wystarczającą liczbę meczów rozegranych w 2021 r., aby zarządzać rankingami, a z drugiej strony są pewne wahania w niektórych miejscach ze względu na wypaczoną naturę tego, kto był w stanie rozgrywać mecze, a kto nie. – powiedział Grant.

„Nadrzędną zasadą każdego systemu oceny sportowej jest to, aby starania na boisku były odzwierciedlone w rankingu i jest to z pewnością widoczne tutaj.

Wszyscy mamy nadzieję i spodziewamy się, że w 2022 roku i do mistrzostw świata rozegranych zostanie więcej meczów międzynarodowych, co z kolei ponownie znajdzie odzwierciedlenie w rankingach.

READ  Portugalia zakwalifikowała się do mistrzostw świata kobiet po późnym rzucie karnym i VAR, pokonując Kamerun 2:1

„Na koniec chciałbym pogratulować wszystkim krajom, które były w stanie wziąć udział w Igrzyskach i podziękować im za ich wysiłek”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *