NRL: Brisbane Broncos planuje pokaz w 2022 roku dla fenomenu New Zealand Warriors, Reece Walsh

Sporty

Reese Walsh. zdjęcie/fotosport

Brisbane Broncos planują sprowadzenie Warriors Reese Walsh z powrotem do klubu – i możliwe, że nie jest jedyną drużyną, która chce wykonać ten ruch.

The Courier Mail donosi, że urzędnicy rekrutujący w Brisbane dyskutowali o próbie kłusownictwa Walsha, który opuścił klub, aby podpisać trzyletni kontrakt z Warriors o wartości 1,2 miliona dolarów przed rozpoczęciem meczu NRL.

19-latek wystąpił w Warriors w sezonie juniorów i miał zadebiutować w rodzinnym stanie Queensland, zanim doznał kontuzji. Teraz jest w kolejce, by zmierzyć się ze swoją byłą drużyną w niedzielę, kiedy Warriors odwiedzą SunCorp Stadium.

Jeśli Brisbane postawi na swoim, będzie to pierwszy z wielu meczów w Suncorp dla Walsha, a struktura jego kontraktu z Wojownikami może pomóc w ich sprawie.

Trzyletnia umowa Walsha zawierała opcję gracza na ostatni rok, co oznacza, że ​​Warriors mają tylko dwa lata kontroli nad drużyną – 2021 i 2022. Jeśli więc Walsh dostanie dużą ofertę, może opuścić Warriors pod koniec sezon 2022, w którym Broncos mogą licytować.Za jego usługi od 1 listopada przyszłego roku.

Inne drużyny również będą mogły licytować, a Walsh jest jednym z najbardziej ekscytujących talentów w sporcie i tylko 20 na koniec przyszłego sezonu, prawdopodobnie wybuchnie wojna licytacyjna, jeśli odrzuci swoją opcję gracza.

– Nigdy nie chcieliśmy stracić Reese – powiedział trener Broncosu Kevin Walters.

„Jesteśmy zespołem z Queensland i miałem duże nadzieje, że Reese zagra dla Broncos.

Reese życzył wszystkiego najlepszego w Warriors. Grał dla nich dobrą piłkę, czego się spodziewałem, ale jest po prostu młody.

„Nie jestem pewien, co wydarzy się na torze, ale Reese na pewno jest tu zawsze mile widziany”.

The Courier Mail twierdzi, że Warriors są świadomi planów Brisbane, ale asystent Warriors, Craig Hodges, ma nadzieję, że klub może stworzyć bardzo kuszące środowisko, w którym Walsh odejdzie.

READ  Kubota Spurs nazwali All Black następcą Malcolma Marksa

„Broncos byliby wkurzeni, gdyby nie załapali się na Reese i zawsze istniała więź rodzinna, aby wrócić do domu w Brisbane” – powiedział.

„Ale jeśli czuje się doceniony za to, co robimy, może nie ma powodu, aby opuszczać Reese.

„To może nie być tak proste, jak chęć powrotu do Brisbane, więc zamierzają go sprowadzić.

Myślę, że część tego sprowadzi się do tego, jaki klub budujemy w Warriors i czy czuje, że chce być tego częścią.

„Jeśli będziemy podążać ścieżką, którą spodziewam się kontynuować jako klub w nadchodzących latach, odejście Reese może być bardzo ekscytujące”.

Przyszłość Walsha prawdopodobnie i tak będzie w Australii, ponieważ obrońca nie rozegrał jeszcze gry w Nowej Zelandii i nie może podróżować do kraju, dopóki granice Transstasman nie zostaną ponownie otwarte – sytuacja, która doprowadziła Warriors do Przygotowują się do rozpoczęcia kampanii 2022 w Australii.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *