NRL: Shawn Johnson jest bohaterem, gdy Warriors pokonali Cowboys w Golden Point

Sporty

Warriors odebrali zwycięstwo Cowboys 25-24. Wideo / Sky Sport

25- Masud
Kowboj 24

Wojownicy błyszczą, wygrywając 25-24 złotymi punktami z North Queensland Cowboys w piątek wieczorem.

Gol Shawna Johnsona w 83. minucie był różnicą, zapewniając dramatyczne zakończenie zabawnego konkursu.

Johnson przegapił wcześniejszą próbę w dogrywce, ale nie popełnił błędu w drugiej, oddając tylko płaski strzał w poprzeczkę.

To był świetny powrót Warriors, którzy przegrywali 18-6 w przerwie, a następnie 24-18 na mniej niż 20 minut przed grą.

Większość meczu spędzili na swoim terytorium – pod kontrolą Cowboys – ale wciąż znajdowali sposób, by być blisko tablicy wyników, z dala od skrawków posiadania.

Pomimo późnego bohaterstwa, występ Johnsona nie był przestarzały, choć nadal się pojawiał. Chanel Harris-Tavita, partner na pół kortu, był wyjątkowy, podczas gdy drużyna wspaniale broniła się przez długie odcinki presji kowbojów.

Wojownicy świętują zwycięską bramkę Shawna Johnsona.  zdjęcie/fotosport
Wojownicy świętują zwycięską bramkę Shawna Johnsona. Zdjęcie/Fotosport

Po ich skąpych wysiłkach w obronie, które otrzymały tylko trzy próby w ciągu ostatnich dwóch tygodni, passa Warriors została przerwana trzykrotnie w ciągu godziny, ale odrobili straty po słabym początku.

The Cowboys objęli wczesne prowadzenie, gdy Tom Durden prześlizgnął się przez ingerencję Josha Currana, po tym jak Jason Taumalulu przebił się przez środek, aby nabrać rozpędu.

Ale Warriors zareagowali szybko, a Jesse Arthurs wykonał imponującą passę z celnej piłki Johnsona.

The Cowboys celowali na podwórkach bojowych – z ich niesamowitą szybkością linii – i na tle solidnej obrony, dostali próbę, gdy Addin Fonua-Blake – spóźniony włączenie – podjął przypadkową próbę oczyszczenia jednego z pracowników Chada Townsenda.

Wojownicy spędzili większość połowy na obronie, znosząc trzy powtarzające się kombinacje na jednym etapie, ale byli ich najgorszymi wrogami, a złe decyzje utrudniały ich rzadkie ofensywne wypady.

READ  Wydarzenie bojowe „Rough N Rowdy” powraca do Wheeling | Wiadomości, sport, praca

Johnson popełnił dwa niewymuszone błędy, w tym dzikie podanie z przechwytu, które doprowadziło do trzeciej próby Cowboys w pierwszej połowie dla Kyle’a Feldta.

Niewiele szło jednak dobrze, ponieważ Josh Curran dał powody do nadziei dzięki zdecydowanemu solo tuż przed przerwą, po tym, jak Harris-Tavita zaoferował późną szansę 40-20.

Ten optymizm utrzymał się po przerwie, gdy Cody Nikorima wystartował nietknięty fałszywą połową.

Shaun Johnson z Warriors kopie zwycięzcę meczu.  Zdjęcie/Fotosport
Shaun Johnson z Warriors kopie zwycięzcę meczu. Zdjęcie/Fotosport

Ale prawa obrona Warriors wyglądała na słabą, a Valentine Holmes wykonał zygzaki, powodując, że Townsend zachwiał się ze sprytnym opóźnieniem.

Rzut karny za wysoki strzał na Beta Heiko zebrał jeszcze dwa punkty, przed kolejnym rozwojem, a Harris Tavita próbował świetnym podaniem Ewana Aitkena, aby wyrównać wynik 15 minut przed grą.

Obie drużyny zakończyły wysokiej jakości piłkę nożną, która zwiększa napięcie. Reece Walsh prawie stworzył właz dla Artharsa, z dominującą osłoną obronną.

Próba gola Johnsona została udaremniona, zanim Walsh nie trafił w następny set.

Odważny Harris Tavita wkroczył, a następnie uratował Warriors w ostatniej minucie normalnego czasu.

Zarówno Johnson, jak i Townsend spuścili łatwe rzuty rożne w dogrywce, zanim doświadczony weteran spudłował, wciskając piłkę w lewy róg.

25- Masud (Jesse Arthurs, Josh Curran, Cody Nekorima, Ewan Aitken próbuje; Rhys Walsh 4 przeciw, Shawn Johnson z pola gola)
Kowboj 24 (Tom Durden, Scott Drinkwater, Kyle Feldt, Valentine Holmes próbuje; Holmes 2 Minusy, dwa długopisy)
Pierwsza połowa: 12-18