NSW informuje o 345 nowych lokalnych przypadkach Covid, 2 zgonach, zamknięciu ACT, aresztowaniu przez policję 73 podczas protestu przeciwko blokadzie w Melbourne

NSW informuje o 345 nowych lokalnych przypadkach Covid, 2 zgonach, zamknięciu ACT, aresztowaniu przez policję 73 podczas protestu przeciwko blokadzie w Melbourne

Nowa Południowa Walia zgłosiła w czwartek 345 nowych, przenoszonych lokalnie przypadków Covid-19, z których co najmniej 60 było przenoszonych w społeczności.

Dwóch mężczyzn po 90. roku życia, u których wynik testu na Covid był pozytywny, zmarło w ciągu nocy w stanie australijskim. Premier Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​jeden z mężczyzn otrzymał pojedynczy zastrzyk szczepionki AstraZeneca, a drugi dwie dawki szczepionki Pfizer.

Prawie 152 000 testów Covid zostało przeprowadzonych w NSW w 24-godzinnym okresie sprawozdawczym.

Policja Wiktorii aresztowała mężczyznę, gdy w środę wieczorem w Melbourne zebrali się protestujący przeciwko blokadzie.

Darianne Trainor / Getty Images

Policja Wiktorii aresztowała mężczyznę, gdy w środę wieczorem w Melbourne zebrali się protestujący przeciwko blokadzie.

Trzy inne obszary samorządowe w Sydney – Bayside, Burwood i Strathfield – są uważane za obszary niepokojące i od dzisiejszego wieczoru będą podlegać dodatkowym restrykcjom.

Czytaj więcej:
* Covid-19 w Australii: Nagła siedmiodniowa blokada w Wiktorii, gdy urzędnicy ścigają się, aby znaleźć źródło dwóch tajemniczych infekcji
* Covid-19: 20-letni mężczyzna umiera w Nowej Południowej Walii, gdy epidemia wzrasta o 233 i 17 nowych przypadków w Queensland, pierwszy dzień Wiktorii bez Covid
* Covid-19: Premier Australii Scott Morrison przeprasza za powolne wprowadzanie szczepionek, ponieważ NSW odnotowuje 124 nowe przypadki

Obecnie w Sydney znajduje się 12 obszarów zainteresowania. W tych miejscach ludzie muszą zaopatrywać się w towary i usługi w promieniu 5 kilometrów od swoich domów i nie mogą podróżować do innych miejsc w celu pracy, chyba że są do tego upoważnieni.

Berejiklian powiedział, że blokada została przedłużona o kolejny tydzień w stanowych obszarach Hunter i Nowej Anglii, po tym, jak więcej osób w tych obszarach uzyskało pozytywny wynik testu na Covid.

Australijski region stołeczny zostanie zamknięty od godziny 19:00 (czasu nowozelandzkiego) po tym, jak Canberra odnotowała swój pierwszy lokalnie nabyty przypadek Covida od ponad roku. Więcej szczegółów zostanie podanych na konferencji prasowej o 14.15.

Victoria zgłosiła 21 nowych przypadków Covid-19 nabytych w tym stanie w czwartek, z których 17 było związanych z obecną epidemią w stanie australijskim, a cztery przypadki są nadal badane.

READ  Arcybiskup Desmond Tutu, południowoafrykański działacz przeciw apartheidowi, umiera w wieku 90

Departament Zdrowia Wiktorii powiedział, że 15 z nowych przypadków było w izolacji przez czas trwania infekcji.

W środę wieczorem wiktoriańska policja aresztowała 73 osoby, które zgromadziły się w centrum Melbourne z naruszeniem dyrektyw zdrowotnych. Protest przeciwko przedłużeniu blokady Covid-19 w mieście.

W środę Victoria zgłosiła 20 nowych lokalnych przypadków Covid-19, a premier Daniel Andrews ogłosił, że początkowa tygodniowa blokada zostanie przedłużona o co najmniej kolejny tydzień w Melbourne.

Policja wydawała się przewyższać liczebnie protestujących w środę wieczorem i nie wydawała się podejmować żadnego ryzyka po tym, jak setki osób demonstrowały w centralnej dzielnicy biznesowej Melbourne w zeszły czwartek wieczorem, aby sprzeciwić się wprowadzeniu blokady.

Policja powiedziała, że ​​większość aresztowań była związana z naruszeniem dyrektyw głównego urzędnika ds. zdrowia, przy czym jedna osoba została aresztowana za obraźliwy język, a trzy osoby zostały aresztowane na podstawie oczekujących nakazów.

Queensland zgłosiło 10 nowych przypadków nabytych lokalnie w czwartek. Premier Anastasia Palazczuk powiedziała na briefingu prasowym, że wszyscy są związani z grupą Endurobele i byli w domowej kwarantannie.

Powiedziała, że ​​to „świetna wiadomość”.

Powiedziała, że ​​spodziewany jest wzrost, ponieważ ponad 15 300 kontaktów zostało odizolowanych w domu i przeszło testy w dziesiątym i jedenastym dniu. Podobnych liczb oczekiwano w ciągu następnego lub dwóch dni, gdy ludzie przystępowali do 12-dniowych testów.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *