NSW w kryzysie: prawie 500 przypadków Covid-19, siedem zgonów | 1 news

NSW ustanowiła nowy dzienny rekord z 478 nowymi lokalnie nabytymi przypadkami Covid-19, z których co najmniej 91 rozprzestrzeniło się w społeczności przez cały lub część okresu infekcji.

Testy Covid-19 w NSW. Źródło: 1 AKTUALNOŚCI


Stan zgłosił również osiem zgonów, w tym 15-letni Osama Sodouh, który jest najmłodszą osobą w Australii, która zmarła z powodu wirusa.

Premier Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​numery przesyłek są „alarmująco wysokie”.

„Wiemy, że szczepionki działają. Ważne jest, abyśmy wszyscy chronili naszych bliskich i siebie poprzez szczepienia” – powiedziała w poniedziałek.

Premier powiedział, że nasilające się przypadki odnotowano w Greenacry, Bankstown, Maryland, Guildford, Granville, Blacktown, Mount Druette i Yagonie.

„Są to przedmieścia, na których trwa wzrost i potrzebujemy, aby ludzie z tych społeczności zostali w domu” – powiedziała.

Nastolatek z południowo-zachodniego Sydney zmarł w szpitalu po zachorowaniu na pneumokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, a podczas zarażenia Covid-19 nie był ani przyczyną przyjęcia, ani przyczyną śmierci.

„Pacjent nie był szczepiony przeciwko Covidowi, ale był na bieżąco z rutynowymi szczepieniami dla dzieci” – powiedział w poniedziałek Randwick Children’s Hospital w Sydney.

Stan izolacji 290 przypadków zgłoszonych w ciągu 24 godzin od godziny 20:00 zeszłej nocy jest nadal przedmiotem dochodzenia.

Liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła obecnie 56 z powodu tej epidemii, która rozpoczęła się w połowie czerwca.

Cała Nowa Południowa Walia została w sobotę pod ścisłą tygodniową blokadą, podczas gdy Greater Sydney i okolice były zablokowane co najmniej do 28 sierpnia, ponieważ szczep Delta nadal się rozprzestrzenia.

Pojawia się, gdy tysiące policjantów Nowej Południowej Walii wychodzą na ulice, aby egzekwować surowe nowe przepisy dotyczące wirusa Covid-19, z 1400 funkcjonariuszami patrolu drogowego wspieranymi przez 800 żołnierzy Australijskich Sił Obronnych.

Gdy Greater Sydney rozpoczyna swój ósmy tydzień blokady, minister policji Nowej Południowej Walii David Elliott powiedział, że surowsze grzywny za nieprzestrzeganie przepisów w wysokości do 5000 dolarów australijskich (5200 dolarów nowozelandzkich) pomogłyby społeczności w przekazaniu wiadomości.

READ  Rodzina Timaru obudziła alarm przeciwpożarowy podczas porannego pożaru

A w niedzielę policja nałożyła 500 mandatów „w tym 31 dzieci na imprezie na plaży. Mamy więc jeszcze dużo pracy do wykonania” – powiedział.

Mieszkańcy Greater Sydney są teraz ograniczeni do ćwiczeń lub robienia zakupów w promieniu pięciu kilometrów od swoich domów i potrzebują pozwolenia na podróż do regionalnego NSW, podczas gdy single w 12 hotspotach LGA będą musieli zarejestrować swoich „singli towarzyszy”.

Na nowo zamkniętych obszarach regionalnych ludzie mogą opuścić swoje domy tylko z ważnego powodu.

Maski muszą być noszone przez wszystkich przez cały czas, a odwiedzający mogą wejść do domu tylko ze względu na obowiązki opiekunów lub z powodów współczucia, a także osoby pozostające w związku.

Kilka miejsc ekspozycji na Covid-19 w nocy zostało zidentyfikowanych w Mudgee, Orange i Bathurst.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top