NSW zgłasza 63 018 nowych przypadków Covid-19, raporty sugerują, że Victoria korzysta z hoteli dla pacjentów szpitalnych

Nowa Południowa Walia ponownie przeżyła najbardziej śmiertelny dzień pandemii Covid-19, z 29 zgonami i 63 018 zakażeniami w ostatnim okresie sprawozdawczym.

Kobieta przechodzi przez most Sydney Harbour Bridge po zniesieniu nakazów pozostania w domu w całej Nowej Południowej Walii.
Zdjęcie: AFP / 2021 Agencja Anadolu

Liczba osób zarażonych wirusem w szpitalu osiągnęła już 2525, w tym 184 na oddziale intensywnej terapii.

Spośród najnowszych liczb infekcji 37 938 pochodziło z szybkich testów antygenowych (RAT), a 25 080 z testów PCR.

NSW Health twierdzi, że 24 329 pozytywnych RAT pochodziło „z poprzednich siedmiu dni”.

Jednak wszyscy zostali odprawieni wczoraj od 24h do 20:00.

Poinformowano również o niektórych przypadkach uwzględnionych w codziennych spisach ludności, które zgłosiły dodatnie RAT przez wiele dni lub miały dodatni wynik testu PCR w tym samym okresie sprawozdawczym.

W środę rano włączono funkcję aplikacji Service NSW, która umożliwiała samodzielne zgłaszanie pozytywnych wyników RAT.

Rząd Nowej Południowej Walii spodziewa się, że całkowita liczba przypadków wzrośnie, ponieważ ludzie będą nadal rejestrować swoje historyczne wyniki testów.

Niezgłoszenie wyników wkrótce spowoduje grzywnę w wysokości 1000 USD, ale rząd stanowy zapowiedział, że da społeczności tygodniowy okres karencji, zanim sankcje wejdą w życie 19 stycznia.

Minister obsługi klienta Victor Dominillo przyznał, że te nakazy zdrowotne byłyby „niezwykle trudne do monitorowania” i że ostatecznie miały zachęcić ludzi do szybszego rejestrowania wyników.

Najnowsze dane pojawiły się po tym, jak NSW Health wystosowało zawiadomienie do Hillsong, prosząc gigantyczny kościół, aby natychmiast przestał śpiewać i tańczyć na obozie młodzieżowym w pobliżu Newcastle.

Departament powiedział, że występy muzyczne odbywające się w obozie przed tłumem bez maski naruszyły niedawno wprowadzone nakazy zdrowia publicznego, które obejmują wydarzenia, takie jak festiwale w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu.

READ  Eksperci twierdzą, że plan ICU nie zadziała w przypadku endemicznego Covid-19 z powodu niedoborów personelu

Minister zdrowia Brad Hazzard powiedział: „Chociaż nakaz nie dotyczy nabożeństw religijnych, dotyczy on głównych obiektów rekreacyjnych i jasne jest, że to wydarzenie naruszyło ducha i intencje nakazu”.

Nastąpiło to po proteście osób z branży muzycznej i rozrywkowej, które ubolewały nad odwołaniem wydarzeń muzycznych na żywo z powodu wybuchu epidemii.

Rozkazy zakazywały śpiewania i tańca oraz obowiązkowego noszenia masek dla tłumów na imprezach organizowanych w miejscach hotelarskich i rekreacyjnych.

Hillsong stwierdziła w oświadczeniu, że jej impreza, która przyciągnęła setki nastolatków, nie łamała zasad i „w niczym nie przypominała festiwalu muzycznego”.

Policja NSW poinformowała, że ​​kontaktowała się z Hillsong, aby zapewnić, że obóz przestrzega nakazów zdrowotnych po tym, jak NSW Health uznała swoją siedzibę za „kluczowy obiekt rekreacyjny”.

Victoria przygotowuje się do wykorzystania wolnych hoteli dla pacjentów z Covid, ABC rozumie

Liczba przyjęć do szpitala w Wiktorii z powodu Covid-19 wzrosła do 976, ponieważ stan rejestruje 18 zgonów.

Spośród osób przebywających w szpitalu 112 jest na oddziale intensywnej terapii, z czego 30 jest podłączonych do respiratorów.

Władze powiedziały, że zdecydowana większość osób przebywających na oddziale intensywnej terapii nie została zaszczepiona.

Rząd podkreślił, że jest mniej pacjentów w stanie krytycznym niż w poprzednich falach, ale sama liczba przypadków Omicron poważnie obciąża system opieki zdrowotnej.

ABC rozumie, że rząd przygotowuje się do wykorzystania wolnych hoteli, które były częścią stanowego programu kwarantanny do przyjmowania pacjentów, w celu odciążenia oddziałów szpitalnych.

Obecnie w stanie jest co najmniej 239 396 aktywnych spraw, dzień po tym, jak rząd ogłosił, że wiktoriańscy nauczyciele, kierowcy ciężarówek i inni niezbędni pracownicy będą mogli uczestniczyć w pracy, nawet jeśli mieli kontakt w domu z pozytywnym przypadkiem.

Liczba ofiar śmiertelnych w obecnej epidemii wzrosła do 835.

Przepełniona stanowa sieć testowa nie jest obecnie w stanie podać prawdziwej liczby nowych przypadków w społeczności, ale odnotowała 34 836 nowych infekcji.

READ  Zjadliwy billboard stoi przed elitarną szkołą w Sydney po tym, jak była uczennica twojej kobiety uniknęła skazania

Przypadki te zgłoszono na podstawie 19 396 wyników PCR i 15 440 szybkich domowych testów antygenowych (RAT).

Osoby wiktoriańskie, które kwalifikują się do trzeciej dawki szczepionki, proszone są o natychmiastowe zarezerwowanie jej w celu spowolnienia transmisji wariantu Omicron.

Około 21 procent dorosłych mieszkańców Wiktorii otrzymało do tej pory trzy dawki szczepionki.

ABC

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top