NZ Rugby staje w obliczu większej niepewności Covid-19 co do lokalizacji MIQ w Irlandii, Super Rugby Pacific

All Blacks mają gościć Irlandię w serii trzech testów w lipcu, ale miejsca grupowe w MIQ, które pozwoliłyby Irlandczykom przybyć, nie zostały jeszcze wyznaczone.

Charles McQuillan / Getty Images

All Blacks mają gościć Irlandię w serii trzech testów w lipcu, ale miejsca grupowe w MIQ, które pozwoliłyby Irlandczykom przybyć, nie zostały jeszcze wyznaczone.

Rugby czeka kolejny rok życia w niepewności z powodu Covid-19, z Zmienna Omikrona Jak dotąd, zapobiegając zatrzymaniu punktów MIQ w irlandzkiej serii trzech testów przeciwko All Blacks w Nowej Zelandii w lipcu, nowozelandzkie rugby wciąż czeka, aby zobaczyć swój pełny wpływ na Super Rugby Pacific.

W świecie sprzed Covid, passa przeciwko irlandzkiemu rugby w NZ zapewni bardzo potrzebny zastrzyk finansowy, ale podobnie jak w wielu innych branżach, następny krok dla zarządu będzie podyktowany przez rząd.

Rzeczniczka MBIE powiedziała: „Nie przydzielono wcześniej żadnych miejsc grupowych w takim zakresie”. Rzeczy w piątek. „Decyzje dotyczące przyszłych alokacji grup będą zależeć od rozważań gabinetu dotyczących ponownego otwarcia granic i ponownego połączenia Nowej Zelandii”.

Z obiektami MIQ pod wielką presją, Strategia rządu dotycząca granic została skutecznie wstrzymana, a Omicron szaleje również w Australii pomimo wysokich wskaźników szczepień.

Czytaj więcej:
* Super Rugby: Moana Pacifica poświęca pierwszą wycieczkę na pomoc Tonga
* Super Rugby: Nowozelandzkie Rugby wyznacza sędziów dla franczyzobiorców
* Super Rugby: The Highlanders wyruszyli w historyczną podróż do Suvy, aby w kwietniu zmierzyć się z Fidżi Druą
* „Za mało, za późno”: zarzuty dotyczące systemu testowania Covid-19 nieprzygotowanego na Omicron, wciąż słabego w bardzo potrzebnych testach śliny
* Covid-19: Więcej przypadków granicznych niż w społeczności po raz pierwszy od sierpnia
* Covid-19: wydajność MIQ pod presją bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ problemy z granicami rosną sześciokrotnie
* Covid-19: Chris Hepkins rozmawia z mediami przed spotkaniem gabinetu w Omicron, MIQ

Tylko w piątek stany Nowa Południowa Walia, Victoria i Queensland zgłosiły łącznie 79 osób zabitych z powodu Covid-19.

Super Rugby Pacific, który ma rozpocząć się 18 lutego meczem Moana Pasifika i the Blues na Mt Smart Stadium w Auckland, również prawdopodobnie ucierpi w jakiejś formie lub formie przez Omicron.

READ  Nowa Zelandia vs Ban 2021-22 – Test 2 – Ross Taylor

Losowanie Super Rugby Pacific zostało już raz zmienione, aby załadować mecze front-endowe między drużynami z Nowej Zelandii, i może napotkać dalsze zakłócenia, jeśli ustawienia graniczne uniemożliwią podróż między Aotearoa i Australią, gdy mecz transgraniczny ma się rozpocząć w koniec kwietnia.

Jednak szef rozgrywek rugby w NZ, Cameron Judd, powiedział w piątek, że nadal koncentrujemy się na zorganizowaniu zawodów zgodnie z planem.

Rico Ewan z Blues przebił the Reds w Brisbane w zeszłym roku.

Chris Hyde / Getty Images

Rico Ewan z Blues przebił the Reds w Brisbane w zeszłym roku.

„Myślę, że sposób, w jaki na to patrzymy, jest taki [the games against Australia’s sides] Za trzy miesiące”. „Jeżeli nauczyliśmy się czegoś w ciągu ostatnich dwóch lat, to jest to, że w krótkim czasie wiele się zmieniło.

Tak więc rozmawiamy z rządem i czekamy, aby zobaczyć, co stanie się za granicą.

„Myślę, że daleko do prawdziwych spekulacji. Nadal mamy zamiar grać w tę loterię, jak ogłosiliśmy, i jesteśmy przekonani, że możemy to zrobić.”

Zapytany, co by się stało z rozgrywkami, gdyby NZ Rugby nie miało pewności, że mecze z australijskimi drużynami mogą się odbyć przed rozpoczęciem zawodów w przyszłym miesiącu, Good powiedział: „Naszym celem jest Super Rugby Pacific.

„Są to firmy, w których USA, Australia i Fidżi chcą grać. Możesz tworzyć wszystkie plany na świecie, ale musisz tylko reagować na okoliczności, gdy się rozwijają, więc koncentrujemy się wyłącznie na Pacific Super Rugby w ten punkt.”

Good dostarczył również zachęcających wiadomości dla zawodów, potwierdzając, że mecze będą nadal ustawiać „czerwony” dla Nowej Zelandii w systemie sygnalizacji świetlnej Covid-19 – aczkolwiek bez pełnych tłumów.

„System sygnalizacji świetlnej to duża zmiana w systemie, z którym mamy do czynienia przez ostatnie dwa lata” – powiedział. „W starym systemie poziomów alertów musieliśmy przestać trenować, musieliśmy przestać grać.

„Dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej nadal możemy grać w zielone, pomarańczowe i czerwone rugby. To dla nas ogromna zmiana i daje nam dużo pewności siebie w meczach. „

NZ Rugby było również w trakcie dyskusji, co by się stało, gdyby Covid-19 wszedł do którejś z drużyn – scenariusz, w który prawdopodobnie wierzy trener Blues, Leon MacDonald.

„Obecnie nad tym pracujemy” – powiedział Judd. „Myślę, że skupiamy się na graniu w gry, zawsze, nawet jeśli oznacza to, że musimy przyjrzeć się odroczeniom, aby upewnić się, że gry mogą trwać dalej”.

NZ Rugby musi teraz poczekać, aby zobaczyć, jak rozwinie się Omicron, a jedną z możliwości jest to, że rozpowszechnienie wariantu o dużej prędkości może podważyć logikę ścisłych kontroli granicznych – na przykład podejście przyjęte przez Queensland.

W środę minister ds. reakcji na Covid-19, Chris Hepkins, powiedział, że formularz samoizolacji wciąż jest na kartach dla osób powracających z Kiwi, ale nie określił, kiedy to nastąpi.

„Musimy zdać sobie sprawę, że MIQ jest bardzo pełny… Mamy system, który na ogół działa z dwoma lub trzema pozytywnymi przypadkami na granicy i obecnie obsługuje od 40 do 50 pozytywnych przypadków dziennie” – powiedział Hepkins.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top