Obejrzyj: Dunk dokucza Grizzlies, ponieważ Stephen Adams nie chce go z powrotem w play-offach NBA

Stephen Adams był bliski zostania jednym z najbardziej pamiętnych aktów NBA.

Centrum Nowej Zelandii ponownie nie zostało wykorzystane przez Memphis Grizzlies w ich ostatnim meczu play-off NBA przeciwko Minnesota Timberwolves w środę (czasu nowozelandzkiego).

Kiedy jednak wyglądało na to, że gospodarze przegrają 3-2 w swojej serii do siedmiu tygodni, pozostawiając faworytów na krawędzi eliminacji w pierwszej rundzie, gwiazdorski bramkarz Ja Morant objął prowadzenie.

Memphis Grizzlies, Ja Morant, wrzuca piłkę do Minnesoty Timberwolves, Malika Paisleya.

Brandon Dale/AFP

Morant wyprodukował jednego z najlepszych graczy play-off w historii NBA w trzecim kwartale, z Memphisem kończącym się dwucyfrowo.

Na początku czwartej kwarty nadal tracili 13 punktów, ale odpadli i wyszli na prowadzenie z trójką Moranta na 63 sekundy przed końcem. A Timberwolves wyglądali na gotowych do pchnięcia gry do dogrywki, gdy Anthony Edwards zdobył trzy punkty przed końcem 3,7 sekundy, tylko po to, aby Morant ustawił się na wąskiej pozycji sekundę wcześniej, dając Memphis zwycięstwo 111-109.

Stephen Adams, tak, ledwo grał dla Memphis Grizzlies od czasu ich pierwszej porażki z Minnesota Timberwolves.

Pomimo wykorzystania 10 graczy do pokonania Timberwolves, Memphis nie dał Adamsowi ani sekundy pracy.

28-latek grał zaledwie siedem minut w ostatnich czterech meczach, po strzeleniu 24 minut w pierwszym meczu, porażce 130-117.

Strażnik Memphis Grizzlies, Ja Morant (12), podejmuje mecz z napastnikiem Minnesoty Timberwolves Jaredem Vanderbiltem (8) w meczu 5 pierwszej rundy koszykówki NBA.

Trener Memphis Taylor Jenkins bardzo niechętnie wykorzystywał Adamsa – uważanego za jednego z najsilniejszych graczy ligi, pioniera buntu i scenerii – przeciwko mniejszemu, szybszemu atakowi Minnesoty z udziałem gwiazdy rozgrywającego Karla-Anthony Townsa.

READ  Puchar Świata w Rugby: Najwyżej sklasyfikowana Irlandia pozostaje niezmieniona i w ćwierćfinale zmierzy się z All Blacks

Szósty mecz z serii zostanie pokazany w Minnesocie w sobotę (czasu nowozelandzkiego).