Obejrzyj pierwszy w historii wyścig drag dragów latających samochodów

Dwa latające samochody po raz pierwszy w historii rywalizowały w wyścigu drag, co stanowiło „wielki krok naprzód w rozwoju latających samochodów elektrycznych”.

Wyścig, który odbył się w Australii Południowej, był częścią ważnej przedsezonowej sesji testowej EXA, pierwszego sezonu wyścigów elektrycznych samochodów latających firmy Airspeed. Stworzony przez Alauda Aeronautics.

W towarzyskiej rywalizacji stoczyły ją dwie drużyny Alauda Technical Team. Obie drużyny musiały dostosować strategię do warunków wiatrowych i pyłowych w wybranej lokalizacji na pustyni. Zwycięzcą został Team Bravo (czerwony), który przekroczył linię mety o trzy sekundy przed Team Alpha (czarny).

Pierwszy w historii wyścig drag pomiędzy dwoma latającymi samochodami odbył się niedawno w Australii Południowej.

dostarczony

Pierwszy w historii wyścig drag pomiędzy dwoma latającymi samochodami odbył się niedawno w Australii Południowej.

Mk3 Speedery latały z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę 10 metrów nad ziemiąŚcigaj się w linii prostej przez 400 metrów, tradycyjny dystans wyścigowy na ćwierć mili.

Czytaj więcej:
* Czy ten gigantyczny trójskrzydłowy samolot to przyszłość lotnictwa?
* Elektryczny samochód wyścigowy Hyundaia wygląda jak z Gwiezdnych Wojen
* Prawdziwe latające samochody wyścigowe!
* Kto powiedział, że wyścigi samochodowe muszą odbywać się na ziemi?

Po pomyślnym zakończeniu tego historycznego pierwszego wyścigu drag, Alauda przygotowuje się do ogłoszenia pierwszego na świecie kalendarza wyścigów elektrycznych Grand Prix pod szyldem EXA Series.

Wcześniejsza wersja wyścigówki.  Ostateczne wersje pokonają w powietrzu 300 kilometrów na godzinę.

dostarczony

Wcześniejsza wersja wyścigówki. Ostateczne wersje pokonają w powietrzu 300 kilometrów na godzinę.

Te zdalnie sterowane wyścigi będą ważnym łańcuchem podającym podczas nadchodzącego Grand Prix Air Speed ​​Race. Oprócz opracowania technologii, która stanowi podstawę tego sportu, będzie to „pożywka dla elitarnych pilotów, którzy zapoczątkują początek ery wyścigów samochodów elektrycznych”.

Wyścigi śmigaczy będą miały sieć pełnowymiarowych elektrycznych samochodów latających zwanych Speederami, które będą szeroko kontrolowane przez Alauda. Jednak zespoły będą miały pewną swobodę w znajdowaniu taktycznych i technicznych przewag w serii. Prędkości w pełnych wyścigach sięgają 300 kilometrów na godzinę.

READ  Nieruchomości w Nowej Zelandii: ceny domów będą nadal spadać, zanim wzrosną w 2023 r., mówi ekonomista Tony Alexander

O bezpieczeństwo dbają zaawansowane systemy radarowe i LiDAR (Light Detection and Range Detection), które utrzymają wyścig blisko, ale nie za blisko. Naprawdę nie można handlować farbą przy tych prędkościach nad ziemią…

Pierwsze wyścigi odbędą się w 2022 roku, w lokalizacjach, które zostaną ujawnione wkrótce. Ogłoszenia o datach, lokalizacjach i zespołach, które zobowiązały się do ścigania w Serii Pierwszej zostaną wkrótce opublikowane.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *