Objawy żołądkowo-jelitowe? Może nie jest covid, ale może to być norowirus.

Objawy żołądkowo-jelitowe?  Może nie jest covid, ale może to być norowirus.

Ponieważ liczba przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych nadal spada, przypadki innego wirusa powracają do poziomu sprzed pandemii.

Według Ministerstwa Zdrowia epidemia norowirusa, robaka odpowiedzialnego za przerażającą grypę żołądkową, rośnie od stycznia. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Od sierpnia 2021 do początku zeszłego miesiąca CDC podało 448 Epidemia Norowirusa. W tym samym okresie roku poprzedniego zgłoszono tylko 78 sztuk.

Od początku stycznia liczba epidemii tygodniowo wzrosła z mniej niż 10 do ponad 50. Dane opierają się na raportach stanowych departamentów zdrowia w Massachusetts, Michigan, Minnesocie, Nebrasce, Nowym Meksyku, Ohio, Oregonie, Południowej Karolinie, Tennessee , Wirginia, Wisconsin i Wyoming.

Nie ma danych sugerujących, że epidemia norowirusa jest w jakikolwiek sposób związana z omikronową odmianą MERS-CoV.

Możliwe jednak, że zniesienie ograniczeń Covida może pomóc w rozprzestrzenianiu się wirusa. Norowirus, który powoduje wymioty i biegunkę, jest wysoce zaraźliwy i przenosi się z człowieka na człowieka przez powierzchnie.

Robert Atmar, profesor medycyny i ekspert ds. chorób zakaźnych w Baylor College of Medicine w Houston, powiedział, że podejrzewa, że ​​wzrost epidemii może być odzwierciedleniem ogólnokrajowych strategii łagodzenia COVID.

Na przykład maska ​​nie jest już wymagana w większości regionów kraju. Chociaż norowirus nie rozprzestrzenia się drogą kropelkową, wzrost zachorowań może odzwierciedlać osłabienie ogólnej kontroli infekcji.

Rozprzestrzenianie się Norowirusa jest szczególnie denerwujące, ponieważ może rozprzestrzeniać miliardy Mikrocząsteczki Norowirusa Na powierzchniach i przez skażoną żywność lub wodę. Wystarczy kilka z tych cząstek, aby kogoś zachorować.

„Stężenie wirusa w próbkach kału jest bardzo wysokie, więc nie potrzeba wielu mikroskopijnych zanieczyszczeń, aby zainfekować ludzi” – powiedział Atmar.

Epidemie są bardziej powszechne w obszarach, w których ludzie gromadzą się w bliskim sąsiedztwie, takich jak statki wycieczkowe lub ośrodki opieki dziennej.

Powiedział, że najlepszym sposobem na uniknięcie norowirusa jest staromodna higiena rąk. Oznacza to, że po skorzystaniu z łazienki i przed przygotowaniem jedzenia należy przez 20 sekund energicznie myć ręce mydłem i wodą.

READ  SpaceX przenosi superciężki wzmacniacz na pad przed czwartym lotem statku kosmicznego (zdjęcia)

Dodał, że jeśli chodzi o czyszczenie powierzchni, rozcieńczony roztwór wybielacza najlepiej nadaje się do dezynfekcji dotkniętych obszarów.

Śledzić Zdrowie NBC Na Świergot & Facebook.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *