Obrońca Aston Villi, Matty Cash, zagra w Polsce po uzyskaniu obywatelstwa | Polska

ten Aston Villa Obrońca Mattie Cash może w przyszłym miesiącu zadebiutować w Polsce po otrzymaniu obywatelstwa.

Cezary Kulesza, szef PZPZ potwierdził we wtorek po południu, że 24-latek otrzymał obywatelstwo. Prezydent kraju Andrzej Duda również napisał na Twitterze swoje wsparcie dla zawodnika: „Gratulacje i powodzenia na boisku!”

„Dziękuję, prezydencie. To zaszczyt i bardzo ważny moment dla mnie i mojej rodziny. Zrobię co w mojej mocy na boisku ”- odpowiedział Cash. Urodziła się matka całego kręgosłupa Polska, A Cash spędził trochę czasu na badaniu możliwości zmiany przynależności narodowej, nie wybranej przez Wielką Brytanię.

„To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny. Mój wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego został zatwierdzony przez polskie władze – dodała gotówka w osobnym tweecie. „Chcę podziękować prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom za pomoc. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwanie. Dam z siebie wszystko dla tego kraju.

W dwóch finałowych eliminacjach do Mistrzostw Świata w Polsce w listopadzie mogą być płatne. Zespół Pauli Sosy zmierzy się z Andorą 12 listopada we własnym meczu z Węgrami trzy dni później. Polska jest druga w grupie I, trzy punkty za Anglią.

Główny trener Polski Sousa powiedział, że rodzina Casha była „podekscytowana” grą w reprezentacji. – Gra w reprezentacji to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale dodatkowa, którą bardzo trudno opisać słowami – dodał Portugalczyk.

Gotówka powiedział Poczta w Birmingham We wtorek rozmawiał z Sousą o swojej roli, która zwykle rozgrywa się z obrońcami na 3-5-2. „[We] Natknąłem się na pewne rzeczy dotyczące ambicji i sukcesu, które staramy się stworzyć ”- powiedział 24-latek. „Rozmawialiśmy. Jest plan ”.

READ  Wciąż niepokonani: Zachodnia Kanada pokonuje Polskę 16:0 w koszykówce kobiet | Liceum

Cash podpisał pięcioletnią umowę w Villa Park we wrześniu 2020 r., dołączając do umowy o wartości 16 milionów ் z Nottingham Forest. Zagrał 10 meczów we wszystkich rozgrywkach dla Villi w tym sezonie, strzelając swojego pierwszego gola dla klubu w wygranym 3-0 meczu Premier League z Evertonem we wrześniu.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *