Oczekuje się, że CDC będzie ostrzegać lekarzy o fałszywym botoksie

Oczekuje się, że CDC będzie ostrzegać lekarzy o fałszywym botoksie

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oświadczyły w środę, że przygotowują się do ostrzeżenia lekarzy w całym kraju o fałszywych zastrzykach z botoksu, które hospitalizowały już co najmniej cztery osoby.

Clostridium botulinowe Jest to substancja neurotoksyczna, rozluźniająca mięśnie twarzy, co może powodować zmarszczki. Botoks jest powszechnie uważany za bezpieczny, jednak jego nadmiar w niewłaściwych miejscach może być szkodliwy Center for Disease Control.

Agencja oświadczyła w środę, że koordynuje „dochodzenie w sprawie ogniska choroby w kilku stanach” i że „jest świadoma istnienia w kilku stanach niektórych chorób przypominających zatrucie jadem kiełbasianym w wyniku zastrzyków z toksyny botulinowej (znanej jako „botoks”) podawanej w warunkach niemedycznych .”

Wydziały Zdrowia w Illinois I Tennessee Zgłoszono przypadki prawdopodobnie powiązane z podrobionym botoksem – po dwie osoby w każdym stanie hospitalizowano. W Tennessee zgłoszono dwa dodatkowe przypadki, ale nie były one na tyle poważne, aby wymagały hospitalizacji.

Doktor Adam Friedman, dermatolog, profesor i kierownik Katedry Dermatologii na Uniwersytecie George'a Washingtona, powiedział, że trudno zagwarantować jakość produktów, które nie pochodzą z wiarygodnych źródeł.

„Jeśli chodzi o podrabiane produkty, kręci się koło terroru” – stwierdził Friedman. „Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe”.

W całym kraju coraz częściej pojawiają się ostrzeżenia dotyczące procedur medycznych w nieuregulowanych uzdrowiskach medycznych. Według stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego pacjenci w Illinois otrzymywali zastrzyki od pielęgniarki, która „wykonywała pracę wykraczającą poza jej uprawnienia”.

Władze stanu Illinois stwierdziły, że pacjenci „zgłaszali objawy podobne do zatrucia pokarmowego, takie jak niewyraźne/podwójne widzenie, opadanie twarzy, zmęczenie, duszność, trudności w oddychaniu i chrypka po wstrzyknięciu botoksu lub prawdopodobnie podrabianej wersji produktu”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *