Od Matrixa do Makbeta i Michaela Caine’a: ​​Przewodnik po filmach Boxing Day

To tradycyjnie jeden z największych filmowych dni w roku.

Szansa na ucieczkę od boksowych dni i poświątecznego kaca na kilka godzin i przeniesienie się w inne miejsce i czas – lub do odległej galaktyki.

W tym roku 26 grudnia jest jeszcze bardziej znaczący, ponieważ lokalne kina próbują zakończyć trudny rok na szczycie, oferując solidny wybór przebojowych filmów i przysmaków artystycznych, które powinny zaoferować coś dla każdego gustu.

tutaj, Rzeczy do obejrzenia Daje ci podsumowanie opcji oglądania w pobliskim kinie (i co o nich pomyśleliśmy).

Matrix Zmartwychwstania, Tragedia Makbeta i Bestsellery to jedne z najlepszych filmów, które pojawią się w kinach Kiwi w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

dostarczony

Matrix Zmartwychwstania, Tragedia Makbeta i Bestsellery to jedne z najlepszych filmów, które pojawią się w kinach Kiwi w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej:
* Nigdy więcej w tym świątecznym sezonie: 12 najlepszych alternatywnych filmów świątecznych
* Cicha noc: aktorka kiwi Davida Mackenzie występuje w ponurej czarnej świątecznej komedii
* Bycie Ricardosem: Nawet Kidman i Bardem nie mogą uratować I Love Lucy Sorkina
* 8-Bit Christmas: Odlotowa świąteczna komedia dostarcza idealną nostalgiczną piosenkę dla Gen X-ers
* W cieniu: Osiem wspaniałych powodów, aby obejrzeć Nowy Letni Festiwal Filmowy w Auckland
* Dwanaście oszałamiająco przerażających opowieści z dystopijnej przyszłości (i gdzie je oglądać)

W tej bestsellerowej książce Sir Michael Caine gra uznanego pisarza Harry'ego Shawa.

dostarczony

W tej bestsellerowej książce Sir Michael Caine gra uznanego pisarza Harry’ego Shawa.

Bestsellery (średnia, 100 minut)

Kto w nim jest? Pan Michael Caine, Aubrey Plaza, Cary Elwes

O czym on mówi? Kiedy młody wydawca książek (Plaza) znajduje się w poważnych tarapatach finansowych, zwraca się do jednego z najstarszych i najbardziej dziwacznych autorów na ich liście w nadziei, że uda mu się powtórzyć w tym dramacie swój jednorazowy sukces od kilkudziesięciu lat.

Co myśleliśmy: „Harry Shaw to nie Harry Palmer, Beachy Carnihan ani nawet dr Frank Bryant, ale kłujący ból wolnego ducha – który – oczywiście ukryty – szczególny – daje Cainowi możliwość połączenia się ze swoimi żądlącymi umysłami, cieszenia się sobą i całkowitej rozrywki widzów.” (***, James Crout)

Zabawne rzeczy.  W załączeniu zdjęcie Delicious.

dostarczony

Zabawne rzeczy. W załączeniu zdjęcie Delicious.

Pyszny (średni, 113 minut)

Kto w nim jest? Gregory Jadebois i Isabel Carré

O czym on mówi? Akcja rozgrywa się we Francji pod koniec XVIII wieku. Dramat historyczny skupia się na rozczarowanym szefie kuchni, który znajduje nieoczekiwaną inspirację w kobiecie, która chce zostać jego mistrzem.

Co myśleliśmy: Zadaje przeciwnikowi odurzający atak sensoryczny Dzień Babbitta lub jak woda czekoladowaMoże również odwrócić uwagę od bardziej oczekiwanych elementów fabuły. Opowieść reżysera i współscenarzysty Erica Besnarda nigdy nie osiąga perfekcji w wystawionej kuchni”. (***, James Crout)

Carrie Ann Moss i Keanu Reeves ponownie spotykają się w The Matrix Resurrections.

dostarczony

Carrie Ann Moss i Keanu Reeves ponownie spotykają się w The Matrix Resurrections.

Matryca: Zmartwychwstanie (AD, 148 min)

Kto w nim jest? Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith

O czym on mówi? Osiemnaście lat później rewolucje Po ukończeniu oryginalnej trylogii filmów science fiction, ta przełomowa seria powraca, a jej fabuła kręci się w ściśle strzeżoną tajemnicę. Wiemy, na podstawie dotychczasowych nagrań, że Neo Reeves’a powrócił do San Francisco jako Thomas A. Anderson i jest odpowiednio traktowany, aby uniknąć dalszych koszmarnych wizji.

Co myślą inni: „Ostatecznie chodzi o pomysły, nad którymi pracujesz. Matryca Zmartwychwstania, znacznie więcej niż praca, dzięki której siedzimy na miejscu przez ponad dwie godziny.” książki Kronika San Francisco Mick LaSalle.

Scarlett Johansson i Bono należą do talentów wokalnych, które otrzymały animację transformacji zwierząt w Sing 2.

dostarczony

Scarlett Johansson i Bono należą do talentów wokalnych, które otrzymały animację transformacji zwierząt w Sing 2.

Śpiew 2 (dzieci, 110 min)

Kto w nim jest? Głosy Matthew McConaugheya, Reese Witherspoon i Scarlett Johansson

O czym on mówi? W tej animowanej kontynuacji powraca Buster Moon i jego oddział Triple Threats. Starając się wkroczyć w wielki czas, udało im się zdobyć kontrakt na przedstawienie ambitnego muzycznego show science fiction. Aby jednak osiągnąć sukces, muszą przekonać legendarnego muzyka Claya Calloway’a do wyjścia z narzuconej sobie emerytury.

Co myśleliśmy: śpiewać 2 Udaje mu się prześcignąć swojego poprzednika, opierając się na postaciach, które ustanowił, i zapewniając historię, która dodała wagi i rezonansu”. (****, James Crot)

Udo Kier zapewnia wyjątkową wydajność w Swan Song.

dostarczony

Udo Kier zapewnia wyjątkową wydajność w Swan Song.

Suan Song (Średnia, 104 min)

Kto w nim jest? Udo Kerr, Jennifer Coolidge, Linda Evans

O czym on mówi? Prawnik wzywa legendarnego fryzjera z Ohio (Kier), aby wykonał pracę. Zmarł klient z jego przeszłości – iw swoim testamencie zastrzegła, że ​​”Pan Pat” dostanie 25 000 dolarów, jeśli zaprojektuje go po raz ostatni, co więcej.

Co myśleliśmy: „Jako miejsce do oglądania Kiera w pełnym locie przez chwilę, łabędzi śpiew To uczta. Może nie jest to wielka historia, ale wciąż jest to piekielny film”. (****, Graeme Tuckett)

Denzel Washington i Frances McDormand współpracują przy Tragedii Makbeta.

Alison Cohen Rosa

Denzel Washington i Frances McDormand współpracują przy Tragedii Makbeta.

Tragedia Makbeta (M, 105 min)

Kto w nim jest? Denzel Washington, Frances McDormand, Brendan Gleeson

O czym on mówi? Joel Coen występuje w ukochanej szkockiej sztuce Williama Szekspira o lordzie, który ma obsesję na punkcie przepowiedni, że zostanie królem.

Co myśleliśmy:Washington i McDormand zapewniają naprawdę fascynujące występy, zapewniając, że żadna linia nie zostanie wydana bez znaczenia, niuansów, powabu lub celu. (**** ½, James Crott)

To zdjęcie wydane przez 20th Century Studios pokazuje Ansela Elgorta jako Tony'ego (po lewej) i Rachel Ziegler jako Marię w "Historia po zachodniej stronie." Ziegler została nagrodzona przez National Board of Review dla najlepszej aktorki za rolę w filmie.  (Niko Tavernise/20th Century Studios przez AP)

Nico Tavernes

To zdjęcie wydane przez 20th Century Studios pokazuje Ansela Elgorta jako Tony’ego po lewej i Rachel Ziegler jako Marię w „West Side Story”. Ziegler została nagrodzona przez National Board of Review dla najlepszej aktorki za rolę w filmie. (Niko Tavernise/20th Century Studios przez AP)

West Side Story (Średnia, 156 min)

Kto w nim jest? Rachel Ziegler, Ansel Elgort, Rita Moreno

O czym on mówi? Steven Spielberg i Anioły w Ameryce Pisarz Tony Kushner współpracuje nad nową wersją Beloved Romeo i JuliaMusical, którego adaptacja w 1961 roku zdobyła 10 Oscarów.

Co myśleliśmy: „To, co osiągnął tutaj Spielberg, jest wyjątkowe. To Historia po zachodniej stronie Szanuje to, skąd pochodzi, pozostaje wierny swoim źródłom i wcale nie urazi waszej nostalgii. Ale to także ogniste, mordercze i trafne odczytanie tekstu, które przenosi widowisko i śpiew w XXI wiek”. (****, Graeme Tuckett)

wciąż sprawdzam

Timothee Chalamet jest istotną częścią niesamowitego zespołu wydmowego.

dostarczony

Timothee Chalamet jest istotną częścią niesamowitego zespołu wydmowego.

Wydma (M, 155 min)

Kto w nim jest? Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson

O czym on mówi? Blade Runner 2049 i Dostęp Reżyser Denis Villeneuve jest ostatnim, który podejmuje próbę zmierzenia się z kosmiczną operą Franka Herberta z 1965 roku, opowiadającą o dwóch walczących rodzinach walczących o kontrolę nad pustynną planetą Arrakis.

Co myśleliśmy: Stopy Villeneuve Wydma w coś dostępnego i ludzkiego, zachowując i celebrując epicką skalę źródła. To niesamowite osiągnięcie”. (**** ½, Graeme Tuckett)

Fani filmów Wesa Andersona powinni sprawdzić The French Dispatch.

dostarczony

Fani filmów Wesa Andersona powinni sprawdzić The French Dispatch.

Transmisja w języku francuskim (1 minuta, 108 minut)

Kto w nim jest? Bill Murray, Benicio del Toro, Tilda Swinton

O czym on mówi? Z umysłu dzikich i ekscentrycznych Królewskie bomby młodzieżowe i Psia Wyspa Twórca Wes Anderson przekazuje prasie ten list miłosny, w którym na łamach najnowszego wydania magazynu o tej samej nazwie pojawia się seria opowiadań.

Co myśleliśmy: „Dla tych, którzy po prostu nie mają dość jego wyjątkowego sposobu opowiadania historii, ten uroczy dwugodzinny kawałek będzie czystą kocimiętką. Witamy na szczycie Wesa Andersona”. (****, James Crot)

Zendaya i Tom Holland rozświetlają ekran w Spider-Man: No Way Home.

Matt Kennedy

Zendaya i Tom Holland rozświetlają ekran w Spider-Man: No Way Home.

Spider-Man: Bez drogi do domu (średnia, 148 min)

Kto w nim jest? Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch

O czym on mówi? Przechwytywanie wydarzeń niedługo po publicznym ujawnieniu tożsamości pionierów sieci pod koniec 2019 roku daleko od domu, Peter Parker z Holandii szuka Doktora Strange’a, który pomoże odwrócić sytuację – z katastrofalnymi skutkami.

Co myśleliśmy: „To może nie przynieść żadnych nagród… a krytycy nie będą mogli uzyskać dostępu do swoich słowników w celu nowego uwielbienia. Ale film to świetna zabawa. To nieskrępowana obsługa fanów i być może sprytny reset Marvela po ciszy i nieznany.” wieczność i shang chi. ” (****, Graeme Tuckett)

Tom Hardy Eddie Brock i jego symbiotyczny partner powracają w Venom: Let There Be Carnage.

dostarczony

Tom Hardy Eddie Brock i jego symbiotyczny partner powracają w Venom: Let There Be Carnage.

Trucizna: Niech będzie rzeź (M, 97 min)

Kto w nim jest? Tom Hardy, Woody Harrelson i Michelle Williams

O czym on mówi? Eddie Brock próbuje na nowo rozpalić swoją karierę medialną, przeprowadzając wywiad z seryjnym mordercą Cletusem Kasadym (Harelson) w tym przebojowym sequelu z 2018 roku. Jednak konfrontacja z nimi ma nieoczekiwane i na pewno niezamierzone konsekwencje.

Co myśleliśmy: „Trudno jest uzyskać właściwe sequele filmów o superbohaterach. Trucizna: Niech nastąpi masakra Radzi sobie z tym, robiąc sobie piekło dla nowego złoczyńcy lub dwóch, z którymi może się bawić, a następnie poświęcając przyzwoitą część swojego czasu pracy, aby zamiast tego był dla nich oryginalnym filmem. (*** ½, Graeme Tuckett)

READ  Dawn French prezentuje nową, nie do poznania fryzurę – a jej fani uwielbiają jej nowy wygląd

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top