Od nadmiaru mocy do wolnych studiów: co teraz z Oakland po odejściu Władcy Pierścieni?

Kto zapełni teraz studia filmowe w Auckland? Od ponad roku znawcy branży filmowej narzekają, że miasto jest przepełnione — głównie dzięki Władca Pierścieni Do swojego projektu wartego miliardy dolarów kupuje dwa studia.

Przywódcy miast i rządów zastanawiają się teraz, co może wypełnić lukę w wielkości Amazona po ogłoszeniu produkcji Serial przenosi się do Wielkiej Brytanii. Targi zatrudniały od 1200 do 2000 osób w Nowej Zelandii.

Jednym z głównych problemów, według źródeł produkcyjnych i prezesa Auckland Unlimited, jest: przyjaciele.

Ochroniarz przy bramach studia Władca Pierścieni w West Auckland.

Lawrence Smith / Rzeczy

Ochroniarz przy bramach studia Władca Pierścieni w West Auckland.

Członek załogi z Władca Pierścieni Powiedzieć Rzeczy: „Dopóki nie zmienimy MIQ, nie ma innych produktów.”

Czytaj więcej:
* Wsparcie finansowe w wysokości 35 milionów dolarów dla Oakland Film Studios, aby pomóc w rozwoju branży ekranowej
* Rada Oakland wydaje 1,5 miliona dolarów na obronę zawieszonych stawek hotelowych
* Czy umowa z Amazonem stanowi niebezpieczny precedens?

Nick Hill, dyrektor generalny Auckland Unlimited, zgodził się.

Niektóre przyszłe produkcje międzynarodowe liczą na udostępnienie większej liczby miejsc MIQ dla przychodzących głównych producentów filmowych.

„Więc współpracujemy z partnerami agencji, aby znaleźć rozwiązania tej bariery”.

Mówi się, że zarządzany system izolacji i izolacji jest jednym z głównych zagadnień produkcji masowej.

Obrazy Getty

Mówi się, że zarządzany system izolacji i izolacji jest jednym z głównych zagadnień produkcji masowej.

opakowane zdjęcia Władca Pierścieni Na początku sierpnia, postprodukcja kończy się w czerwcu.

Oczekiwano, że Amazon będzie nadal produkować więcej sezonów Władca Pierścieni w Nowej Zelandii. Oświadczenie sekretarza rozwoju gospodarczego Stuarta Nasha z kwietnia mówi to samo.

Kwietniowe ogłoszenie oznaczało „historyczną umowę”, ponieważ powiedział, że on i Amazon zgodzili się co do zasady na kontynuowanie kręcenia wysokobudżetowego serialu telewizyjnego w Nowej Zelandii.

Powiedział, że doprowadzi to do większej liczby miejsc pracy w całym kraju, z „wieloletnimi produkcjami” kręconymi w Auckland i na South Island.

READ  Złoty bilet otrzymało 30 najlepszych aktorów

Aby utrzymać sieć, Nash zgodził się zwiększyć rabat Amazona o 5 proc. ze standardowych 20 proc Władca Pierścieni.

Nash ogłosił również 30 milionów dolarów finansowania, wraz z 5 milionami dolarów od Auckland Council, na stworzenie dwóch nowych scen akustycznych w Auckland.

Kiedy w piątek pojawiła się wiadomość, że filmowanie przeniosło się nad morze, Nash powiedział, że tak było wypatroszone, ale nie było „żeliwnej obietnicy” Ten drugi sezon będzie kręcony w Nowej Zelandii.

Hill powiedział, że Auckland Unlimited ponownie oceni, czy nowe sceny akustyczne są nadal potrzebne, i przedyskutuje opcje z rządem „w nadchodzących dniach”.

W piątek rano Amazon powiedział, że zdecydował się nakręcić inne sezony w Wielkiej Brytanii. Powiedziała, że ​​ruch ten był zgodny z koncentracją firmy na budowaniu większej obecności w Wielkiej Brytanii.

Hill powiedział, że istnieją „plany awaryjne”, jeśli Amazon przeniesie produkcję za granicę.

„Nasz zespół Screen Auckland już zaczął identyfikować natychmiastowe możliwości kontynuowania dyskusji z wieloma produkcjami, które chcą wrócić do Auckland lub przyjechać tu po raz pierwszy” – powiedział.

Rzecznik Nasha powiedział, że zatwierdzono również finansowanie odpowiednich etapów, ponieważ był to projekt „łopaty”, który przyniósłby prace budowlane.

Lokalizacja Oakland Film Studios na Hickory Avenue w Henderson została wykorzystana do postprodukcji filmu Władca Pierścieni.

Lawrence Smith

Lokalizacja Oakland Film Studios na Hickory Avenue w Henderson została wykorzystana do postprodukcji filmu Władca Pierścieni.

Burmistrz Auckland Phil Goff powiedział, że jest przekonany, że przemysł ekranowy w Auckland znajdzie inne projekty.

„Pierwszy sezon produkcji Amazona w Auckland, który będzie kontynuował prace postprodukcyjne do czerwca 2022 r., był cennym wkładem w gospodarkę Auckland, w tym ponad 600 milionów dolarów wydatków i do 2000 miejsc pracy” – powiedział.

„Decyzja Amazona, by nie kręcić drugiego sezonu produkcji opartej na Władca Pierścieni niezadowalający. Nie wydaje się, aby w żaden sposób odzwierciedlało możliwości krajowego przemysłu ekranów”.

READ  Lwy uciekają z Sydney Zoo przez dziurę w zepsutym ogrodzeniu

Wykonawcy, nad którymi pracowali Władca Pierścieni Powiedzieli, że byli rozczarowani, ponieważ zainwestowali i zaplanowali przyszłe sezony. Mieli jednak nadzieję, że inne projekty mogą się rozpocząć teraz, gdy Amazon porzucił dwa studia w Auckland.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *