Od Polski do Wisconsin, pierwsza studentka Badgers, Julia Arsol, nieoczekiwanie wita się w grę

Madison (WKOW) – Latem 2019 drużyna siatkarzy Wisconsin pojechała na mecz do Europy. Zmierzyli się z polską drużyną U-20 w Słowenii i nie musieli rekrutować jednego z polskich piłkarzy na głównego trenera Wisconsin Kelly Sheffield.

– Nie znali jej – powiedział Sheffield. „Dołączyła do zespołu zaledwie dwa tygodnie temu. Następnej nocy zagraliśmy z nią ponownie. Czuła się dobrze. Myślę, że miała wtedy 16 lat”.

Arsenal był młodszym członkiem polskiej kadry U-20 i nie planował przyjechać do Stanów Zjednoczonych.

– Kiedy zapytał trenera Kelly Sheffield, czy powinienem tu przyjechać, na początku byłem zaskoczony – powiedział Arsol. „Aby to zrealizować, zajęło mi trochę czasu, aby pomyśleć o tej możliwości. W miarę upływu dni zacząłem czuć się jak najlepszym miejscem, do którego mogłem się udać”.

Bycie borsukiem było dla Arsenalu ekscytujące, ale jednocześnie nerwowe. Wszyscy zaskoczyli ją na lotnisku, kiedy wylądowała w Madison, a jej nowy zespół zrobił, co mógł, aby ją powitać.

„Kiedy doszedłem do tego rogu i zobaczyłem cały personel i kobiety, to było tak, jak tutaj się działo” – powiedział Arsol. „Widziałem, jak zauważyli, że tam byłem, więc myślę, że to najlepsza rzecz, jaką mogli zrobić”.

Tylko w swoim pierwszym sezonie jako borsuk Orsol jest obecnie drugi w drużynie w zestawie trafień, średnio o 3,3 więcej niż Dana Redke i pomimo kontuzji od dwóch tygodni.

„Jest trudnym konkurentem, zamknięta i chce być najlepsza” – powiedział Sheffield. – Pasuje dokładnie do tego, czym jest borsuk.

Poza boiskiem obejmuje twaróg serowy w jedną stronę Wisconsin na raz.

„Spróbowałem mojego twarogu serowego w zeszłym tygodniu” – powiedział Arsol. „Kocham je. Ugryzł mnie Mac i ser”.

Mimo że jej rodzina jest ponad 4500 mil dalej, nadal źle się czuje w domu.

READ  Rozpoczyna się w Polsce konkurs pianistyczny Kovit-19 późnego Sobina

– Dziękuję – powiedział Arsol.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top