Odkryj pyszny marsjański księżyc Deimos w tym niesamowitym ujęciu z łazika NASA

Czy możesz znaleźć Deimosa na tym zdjęciu z 15 sierpnia 2021 r.? Film NASA pokazuje, gdzie on jest.

NASA/JPL-Caltech

Ta historia jest częścią Witamy na Marsie, nasza seria eksplorująca Czerwoną Planetę.

Na Ziemi po prostu cieszyliśmy się pełnią księżyca. Łazik Perseverance NASA również oddaje się obserwacjom satelitów nieba na Marsie, niedawno zauważył małego towarzysza czerwonej planety, Deimosa.

NASA udostępniła krótki film z uchwyconymi zdjęciami łazika, podczas gdy Wytrwałość robi przerwę, aby zobaczyć chmury. Gwiazda serialu okazała się trochę jasnym punktem: Demos.

Demus jest pyszny i ma dziwny, grudkowaty kształt. Mars ma dwa księżyce (drugi to Phobos), a krater Deimos jest najmniejszym z nich, ponieważ ma zaledwie 15 kilometrów szerokości.

„Oglądanie nieba jest zabawne bez względu na to, gdzie jesteś” Zespół Rovera tweetował w piątek.

Oglądanie w chmurze jest częścią naukowej pracy wytrwałości w kraterze Jezero. Jedną z jego głównych misji jest poszukiwanie śladów dawnego życia mikrobiologicznego na Marsie, ale także badanie geologii, geografii i pogody.

Chociaż Mars jest znany z tego, że jest zakurzony i suchy, czasami oferuje całkiem fajny ruch chmur, na przykład kiedy Sonda NASA Curiosity wykryła chmury „matki perłowej” W innym regionie Czerwonej Planety. To nie są duże, krzykliwe, puszyste chmury, które często widzimy na Ziemi. Chmury Marsa są bardzo subtelne.

wytrwać ostatnio Świętuj 6 miesięcy na Marsie dzięki filmowi z uroczystości w Grafice Google. To ostatnie ujęcie eksploracji Księżyca zasługuje na wyróżnienie.

Nieprzerwany CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

READ  „Świat jest bardziej zagrożony powodzią, niż nam się wydawało” – ujawniając szokujący zakres wpływu człowieka na globalne tereny zalewowe

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *