Odliczanie zapewnia dodatkowe dwa tygodnie płatnego urlopu każdemu pracownikowi „potwierdzającemu płeć” | 1 aktualności

Odliczanie zapewnia dodatkowe dwa tygodnie płatnego urlopu każdemu pracownikowi „potwierdzającemu płeć” |  1 aktualności

Firma Countdown ogłosiła dziś, że oferuje dodatkowe dwutygodniowe płatne wakacje każdemu pracownikowi w celu „potwierdzenia płci”.

Odliczanie, Mount Roskill. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Countdown mówi, że zmiana w polityce dywersyfikacji płci i afirmacji płci oznacza również, że członkowie zespołu mogą wziąć bezpłatny urlop na dodatkowe dwa tygodnie, ponieważ „podejmują niezbędne kroki w celu potwierdzenia swojej płci”.

W sumie pracownicy mogą skorzystać z dodatkowego czterotygodniowego urlopu na potwierdzenie swojej płci – dwa tygodnie płatne i dwa tygodnie bez wynagrodzenia – oprócz zwykłego urlopu.

CEO RainbowYOUTH, Pooja Subramanian, popiera ten ruch.

Badanie Counting Ourselves (2019) wykazało, że 57% ankietowanych osób transpłciowych i niebinarnych nie ujawniało swojej tożsamości płciowej w pracy z obawy przed dyskryminacją.

„Cieszymy się, że firmy takie jak Countdown dostrzegają bariery, z jakimi borykają się nasze społeczeństwa podczas transformacji w miejscu pracy i podejmują niezbędne kroki, aby zapewnić, że pracownicy trans- i non-bilateralni czują się wspierani przez swojego pracodawcę.

„Mamy nadzieję, że więcej firm podejmie podobne kroki w kierunku przyszłości, w której osoby transpłciowe i niebinarne będą mogły się rozwijać w miejscu pracy” – mówi Puja.

Dyrektor Generalny Countdown ds. Korporacyjnych, Bezpieczeństwa i Zrównoważonego Rozwoju, Kerry Haneefin, również wydał oświadczenie dotyczące tego ogłoszenia.

„Byliśmy jednym z pierwszych pracodawców w Aotearoa, który wprowadził w 2017 roku Politykę Afirmacji Płci (wcześniej znaną jako Polityka Transferu Transgenderów), która wesprze nasz zespół w podejmowaniu kroków mających na celu potwierdzenie ich płci.

„To była ważna część rozmowy otwierającej na temat różnorodności płci i afirmacji płci w naszej firmie i jestem naprawdę podekscytowany, mogąc zrobić kolejny ważny krok” – mówi Hannifin.

Afirmacja seksu może być trudna i złożona i często obejmuje wizyty lekarskie, zabiegi chirurgiczne i wpływ na zdrowie psychiczne. Zapewniając dwutygodniowy płatny urlop, możemy dać naszemu zespołowi możliwość zadbania o siebie bez obawy o utratę pracy i stres które mogą temu towarzyszyć. „

READ  Biznes rozszerzony, ponownie otwarty w sercu Timaru CBD

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *