Odliczanie zapewnia dodatkowe dwa tygodnie płatnego urlopu każdemu pracownikowi „potwierdzającemu płeć” | 1 aktualności

Firma Countdown ogłosiła dziś, że oferuje dodatkowe dwutygodniowe płatne wakacje każdemu pracownikowi w celu „potwierdzenia płci”.

Odliczanie, Mount Roskill. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Countdown mówi, że zmiana w polityce dywersyfikacji płci i afirmacji płci oznacza również, że członkowie zespołu mogą wziąć bezpłatny urlop na dodatkowe dwa tygodnie, ponieważ „podejmują niezbędne kroki w celu potwierdzenia swojej płci”.

W sumie pracownicy mogą skorzystać z dodatkowego czterotygodniowego urlopu na potwierdzenie swojej płci – dwa tygodnie płatne i dwa tygodnie bez wynagrodzenia – oprócz zwykłego urlopu.

CEO RainbowYOUTH, Pooja Subramanian, popiera ten ruch.

Badanie Counting Ourselves (2019) wykazało, że 57% ankietowanych osób transpłciowych i niebinarnych nie ujawniało swojej tożsamości płciowej w pracy z obawy przed dyskryminacją.

„Cieszymy się, że firmy takie jak Countdown dostrzegają bariery, z jakimi borykają się nasze społeczeństwa podczas transformacji w miejscu pracy i podejmują niezbędne kroki, aby zapewnić, że pracownicy trans- i non-bilateralni czują się wspierani przez swojego pracodawcę.

„Mamy nadzieję, że więcej firm podejmie podobne kroki w kierunku przyszłości, w której osoby transpłciowe i niebinarne będą mogły się rozwijać w miejscu pracy” – mówi Puja.

Dyrektor Generalny Countdown ds. Korporacyjnych, Bezpieczeństwa i Zrównoważonego Rozwoju, Kerry Haneefin, również wydał oświadczenie dotyczące tego ogłoszenia.

„Byliśmy jednym z pierwszych pracodawców w Aotearoa, który wprowadził w 2017 roku Politykę Afirmacji Płci (wcześniej znaną jako Polityka Transferu Transgenderów), która wesprze nasz zespół w podejmowaniu kroków mających na celu potwierdzenie ich płci.

„To była ważna część rozmowy otwierającej na temat różnorodności płci i afirmacji płci w naszej firmie i jestem naprawdę podekscytowany, mogąc zrobić kolejny ważny krok” – mówi Hannifin.

Afirmacja seksu może być trudna i złożona i często obejmuje wizyty lekarskie, zabiegi chirurgiczne i wpływ na zdrowie psychiczne. Zapewniając dwutygodniowy płatny urlop, możemy dać naszemu zespołowi możliwość zadbania o siebie bez obawy o utratę pracy i stres które mogą temu towarzyszyć. “

READ  Coronavirus Covid 19: Sześć nowych przypadków w zarządzanej izolacji i testy ścieków są ewidentne

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top